Știri

Sebastian Drăghici (CS Olimpia) a câștigat Campionatul Național de Scrimă Copii, în proba de floretă masculin, la categoria 10-11 ani

Prima zi a Campionatului Național de Scrimă Copii 2016 s-a încheiat la Sala de Scrimă Floreasca din București cu proba de floretă masculin, la categoria 10-11 ani. La acest concurs au participat 25 de sportivi de la cluburile de floretă din România.
Proba a fost câștigată de Sebastian Drăghici, de la CS Olimpia București, care a trecut în finală de Mihai Toader (ACS Balestra), scor 8-5.
Medaliile de bronz le-au revenit sportivilor Mihnea Surcel (ACS Balestra) și Radu Zbengheci (CSTA București).
Rezultatele complete de pe tabloul de eliminări directe au fost următoarele:
TABLOUL DE 32

TABLOUL DE 8

Clasamentul final al Campionatului Național de Scrimă Copii, în proba de floretă masculin, la categoria 10-11 ani, poate fi văzut AICI.

afis cn copii
Programul complet al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2016, este următorul: