Federația Română de Scrimă
Concursuri în țară

S-a încheiat ediția 2021 a Cupei Aramis la floretă

Sâmbătă și duminică s-au disputat în Sala de Scrimă „Ana Pascu”, din București, întrecerile Cupei Aramis 2021 la floretă, pentru copii și speranțe. Câștigătorii celor șapte concursuri, la patru categorii de vârstă au fost următorii sportivi: MASCULIN: U9 – Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca); U11 – Filip Efros (ACS Floreta Timișoara); U13 – Robert Ghețu (CS Triumf București); U15 – Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara). FEMININ: U11 – Alexandra Nicula (CS Triumf București); U13 – Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara); U15 – Karina Liță (CS Triumf București).

MASCULIN U9 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

SFERTURI DE FINALĂ:

SEMIFINALE:

FINALA:

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 STATE Robert ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
2 VESEL Fabian CS PETROLUL Ploiești  ROU
3T BIA George ACS ARAMIS București  ROU
3T STATE Toma ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
5 MARTIȘCA Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
6 ZAHARIA Andrei CSM CORONA Brașov  ROU
7 COJANU David CSM CORONA Brașov  ROU

 

MASCULIN U11 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

SFERTURI DE FINALĂ:

SEMIFINALE:

FINALA:

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 EFROS Filip ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 ION Mihnea ACS ARAMIS București  ROU
3T GRUMĂZESCU Flavius CS PETROLUL Ploiești  ROU
3T LIȚĂ Matei CS TRIUMF București  ROU
5 GHEORGHIȚĂ Daniil ACS ARAMIS București  ROU
6 POPESCU Rareș ACS FLORETA Timișoara  ROU
7 FLOREA Edward CSTA București  ROU
8 STATE Robert ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
9 BRATU Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
10 VESA Victor ACS FLORETA Timișoara  ROU
11 MOCIOFAN Alexandru ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
12 CREȚU Marek CSM CORONA Brașov  ROU

 

MASCULIN U13 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

OPTIMI DE FINALĂ:

SFERTURI DE FINALĂ:

SEMIFINALE:

FINALA:

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 GHEȚU Robert CS TRIUMF București  ROU
2 FEY Alan ACS FLORETA Timișoara  ROU
3T TIMARU Tudor ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
3T EFROS Filip ACS FLORETA Timișoara  ROU
5 LIȚĂ Matei CS TRIUMF București  ROU
6 GRIGOROVICI David ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
7 OANCEA Ștefan CS OLIMPIA București
8 GHERGHEL Filip CS TRIUMF București  ROU
9 MAN Albert CSM CORONA Brașov  ROU
10 GORTOESCU Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
11 AZAMFIE David A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU
12 STAN Andrei A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU
13T VESA Victor ACS FLORETA Timișoara  ROU
13T POPESCU Rareș ACS FLORETA Timișoara  ROU
15 NEGREA Matei CS PETROLUL Ploiești  ROU
16 CIUPULIGA Rareș ACS ARAMIS București  ROU
17 ANDRONIC Radu CSM CORONA Brașov  ROU
18 MĂRGĂRITESCU Mircea A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU
19 COJANU Matei CSM CORONA Brașov  ROU
20 ION Mihnea ACS ARAMIS București  ROU
21 MOCIOFAN Alexandru ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
22 GORGHIU Andrei CSM CORONA Brașov  ROU

 

MASCULIN U15 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

OPTIMI DE FINALĂ:

SFERTURI DE FINALĂ:

SEMIFINALE:

FINALA:

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 ROBĂNESCU Mihnea ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 BERCEANU Rareș CS TRIUMF București  ROU
3T GHEȚU Robert CS TRIUMF București  ROU
3T VEREȘ Andrei ACS ARAMIS București  ROU
5 TIMARU Tudor ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
6 COSMA Tudor ACS ARAMIS București  ROU
7 FEY Alan ACS FLORETA Timișoara  ROU
8 FEY Ethan ACS FLORETA Timișoara  ROU
9 GRIGOROVICI Matei ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
10 SABO Victor ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
11 GRIGOROVICI David ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
12 ISTRATE Matei CS PETROLUL Ploiești  ROU
13 OANCEA Ștefan CS OLIMPIA București
14 CIUPULIGA Rareș ACS ARAMIS București  ROU
15 JARNEA Justin CS PETROLUL Ploiești  ROU
16 GHERGHEL Filip CS TRIUMF București  ROU
17T ALEXANDRU David ACS ARAMIS București  ROU
17T MICU Vlad-Daniel ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU

 

FEMININ U11 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

SFERTURI DE FINALĂ:

SEMIFINALE:

FINALA:

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 NICULA Alexandra CS TRIUMF București  ROU
2 DAVID Ștefania ACS FLORETA Timișoara  ROU
3T MARIN Delia CSTA București  ROU
3T DUBĂU Catrinel ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
5 PELAGHIE Alesia CS PETROLUL Ploiești  ROU
6 STĂNESCU Antonia CS PETROLUL Ploiești  ROU
7 MĂRĂCINEANU Anisia CS PETROLUL Ploiești  ROU
8 CHIU Alecsia ACS FLORETA Timișoara  ROU
9 EFIMOV Elena CS TRIUMFBucurești  ROU
10 BANEA Anastasia CSM CORONA Brașov  ROU
11 ICĂTOIU Laura CSM CORONA Brașov  ROU
12 DIACONU Maia ACS ARAMIS București  ROU
13 CATANĂ Yvonne ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
14 VÎNĂTORU Amelia A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU

 

FEMININ U13 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

OPTIMI DE FINALĂ:

SFERTURI DE FINALĂ:

SEMIFINALE:

FINALA:

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 ADOCH Alexandra ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 VEREȘ Ilinca ACS ARAMIS București  ROU
3T NICULA Alexandra CS TRIUMF București  ROU
3T MARIȘESCU Maya ACS FLORETA Timișoara  ROU
5 SCAFA Natalia CSM CORONA Brașov  ROU
6 TEMEȘ Carla ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
7 MARIN Delia CSTA București  ROU
8 BONDREA Lavinia CSM CORONA Brașov  ROU
9 MATEI Ingrid ACS ARAMIS București  ROU
10 STĂNESCU Antonia CS PETROLUL Ploiești  ROU
11 SASU Elena ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
12 DAVID Ștefania ACS FLORETA Timișoara  ROU
13 DONNER Bianca CS PETROLUL Ploiești  ROU
14 MACIU Amalia ACS FLORETA Timișoara  ROU
15 DUBĂU Catrinel ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
16 CHIU Alecsia ACS FLORETA Timișoara  ROU
17 PETCU Ania CSTA București  ROU
18 CORNEA Daria CS PETROLUL Ploiești  ROU
19 CIOCOIU Ilinca CS TRIUMF București  ROU
20 VOICU Teodora ACS ARAMIS București  ROU
21 BUGHEANU Anastasia CS PETROLUL Ploiești  ROU
22 DOBREA Mihaela ACS BALESTRA București  ROU
23 IOAKEMIDIS Teodora ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
24 ANDREI Briana ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
25 GAVOZDEA Aida ACS BALESTRA București  ROU
26 CATANĂ Yvonne ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
27 PELAGHIE Alesia CS PETROLUL Ploiești  ROU

 

FEMININ U15 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

SFERTURI DE FINALĂ:

SEMIFINALE:

FINALA:

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 LIȚĂ Karina CS TRIUMF București  ROU
2 ADOCH Alexandra ACS FLORETA Timișoara  ROU
3T BARBU Ioana CSTA București  ROU
3T MARIȘESCU Maya ACS FLORETA Timișoara  ROU
5 VEREȘ Ilinca ACS ARAMIS București  ROU
6 MATEI Ingrid ACS ARAMIS București  ROU
7 CIOCOIU Ilinca CS TRIUMF București  ROU
8 MACIU Amalia ACS FLORETA Timișoara  ROU
9 GOGA Sophia A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU
10 TEMEȘ Carla ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
11 SASU Elena ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
12 IOAKEMIDIS Teodora ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
13 MARIN Emilia ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
14 ANDREI Briana ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU

 

Articole similare

Tiberiu Dolniceanu (CS Dinamo) – locul 31, Iulian Teodosiu (CS Dinamo) – locul 38 și Alin Badea (CSA Steaua) – locul 52 la Grand Prix-ul de sabie de la Seul

Federatia Romana de Scrima
7 ani

CS Dinamo este campioana fetelor la spadă tineret echipe

Federatia Romana de Scrima
1 an

Robert State a luat titlul la floretă U9!

Federatia Romana de Scrima
2 ani
Exit mobile version