Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

Radu Nițu – campion național la sabie tineret!

Campionatul Național de Tineret  – sabie, masculin, individual

Semifinalele primei zile a Naționalelor de sabie tineret au opus reprezentanților capitalei câte un sabrer din provincie. Radu Nițu, de la Riposta, s-a luptat cu ieșeanul Alexandru Zmău într-un meci disputat și care s-a încheiat cu victoria lui Nițu, 15-13. În a doua semifinală, dinamovistul Marco Șovar a dispus cu 15-11 de Răzvan Stănescu, de la CSM Unirea Slobozia. Finala dintre cei doi bucureșteni a fost dominată de Radu Nițu, care și-a apropiat victoria cu scorul de 15-8. Medaliile de bronz au fost obținute de Alexandru Zmău (CSM Iași) și Răzvan Stănescu (CSM Unirea Slobozia).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL 1:

16-IMI:

OPTIMI DE FINALĂ:

SFERTURI DE FINALĂ:

SEMIFINALE:

FINALA:

CLASAMENT FINAL:

Place Name Club(s) Country
1 NIȚU Radu CS RIPOSTA București  ROU
2 ȘOVAR Marco CS DINAMO București  ROU
3T ZMĂU Alexandru CSM Iași  ROU
3T STĂNESCU Răzvan CSM UNIREA Slobozia  ROU
5 DRAGOMIR Eduard CSM UNIREA Slobozia  ROU
6 LUPU Nicolas CS DINAMO București  ROU
7 ENACHE Mihnea CSA STEAUA București  ROU
8 DICU Rares CS DINAMO București  ROU
9 COVALIU Vlad CS DINAMO București  ROU
10 IACOB Paul CSA STEAUA București  ROU
11 CIDU Matei CSM Iași  ROU
12 ARGĂTU Ioan Dinu CS DINAMO București  ROU
13 ALUPEI Alexie CS RIPOSTA București  ROU
14 TIPISCA Razvan CSM Iași  ROU
15 STAN Cosmin CSS UNIREA Iași  ROU
16 CIDU Iustin CSS UNIREA Iași  ROU
17 ENACHE Dacian CSA STEAUA București  ROU
18 GHEORGHE Rares CS DINAMO București  ROU
19 CRISTOLOVEAN Bogdan CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU
20 LEPADATESCU Liviu CSM UNIREA Slobozia  ROU
21 RADU Luca CS DINAMO București  ROU
22 CIDU Casian CSS UNIREA Iași  ROU
23 BUJOR Mihai Alexandru CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU
24 CHIRIAC Teodor CS RIPOSTA București  ROU
25 GHEORGHE Sergiu CS DINAMO București  ROU
26 POPA Andrei CSM UNIREA Slobozia  ROU
27 GROSU Cristian CSM Iași  ROU
28 MIHNEA Andrei CSS UNIREA Iași  ROU
29 PIETROIU Andrei CSS Slobozia  ROU
30 BARBUTA Andrei CSS UNIREA Iași  ROU
31 EVA Alexandru CSM Iași  ROU
32 SOMOIOG Ionut CSS Slobozia  ROU
33 BARA Ianis Alexandru CS DINAMO București  ROU
34 NISTOR Nichita CSA STEAUA București  ROU
35 BETEAGU Rares CS DINAMO București  ROU
36 STEFAN Mario Alexandru CSA STEAUA București  ROU
37 FATU Adrian Stefan CS DINAMO București  ROU
38 RADU Matei Alexandru CS DINAMO București  ROU
39 MICULESCU Alexandru CSA STEAUA București  ROU
40 GAVRILA Cristian Marian CSS Slobozia  ROU
41 MACOVEI Cristian CSA STEAUA București  ROU
42 TATULESCU Nicolae Chrisley CSA STEAUA București  ROU
43 COSTEA Rares ACS DUEL București  ROU
44 COSTEA Andrei ACS DUEL București  ROU
45 MILITARU David Nicolae CS DINAMO București  ROU
46 VELICU Mihnea CS DINAMO București  ROU
47 MERCURIAN Radu CS DINAMO București  ROU
48 CALBEAZA David Mihai CS DINAMO București  ROU
49 LIONTE Albert Gabriel CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU
50 POPA Cosmin Andrei CSA STEAUA București  ROU
51 CONSTANTIN Luca Antonio CSA STEAUA București  ROU
52 BOBU Stefan Cristian CSA STEAUA București  ROU

 

Articole similare

ACUM LIVE: Macska, Szep, Oprea și Bigea trag la Campionatul European de la Soci, în proba de spadă juniori masculin individual

Federatia Romana de Scrima
6 ani

Programul de joi al românilor la Mondialele de scrimă de la Plovdiv

Federatia Romana de Scrima
10 ani

ACUM LIVE: Martiș, Drăgan, Lupu și Radu trag la Campionatul European de la Soci, în proba de sabie juniori feminin individual

Federatia Romana de Scrima
6 ani
Exit mobile version