Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

Petru Nițu a câștigat titlul național la sabie masculin U9

Campionatul Național de Sabie copii

U9, masculin, individual

Petru Nițu (CS Riposta București) este noul campion al României la sabie masculin U9, după ce l-a întrecut la limită în finala disputată astăzi pe Ianis Gabriel Ștefan (CSA Steaua), cu scorul de 8-7. Medaliile de bronz au fost cucerite de Aron Peiu (CSA Steaua) și Ștefan Crețu (Chitila).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

Alexandru Ștefan Tanta (CSM Corona Brașov) – Luca Andrei Drăgoi (Olimpic Cetate Râșnov) 8-5

Mihai Călin Țifrea (CSM Corona Brașov) – Filip Mihăilă (Voluntari) 8-3

Radu Munteanu (Chitila) – Tadu Alexandru (Chitila) 8-7

Luca Zavragiu (CS Riposta București) – Patric Gabriel Manea (Victoria Cumpăna) 8-6

 

OPTIMI DE FINALĂ:

Ianis Gabriel Ștefan (CSA Steaua) – Alexandru Ștefan Tanta (CSM Corona Brașov) 8-2

Ianis Fabian Gălățanu (CS Dinamo) – Matei Martin (CSM Corona Brașov) 8-3

Aron Peiu (CSA Steaua) – Abel Cristian Beer (Victoria Cumpăna)

Mihai Călin Țifrea (CSM Corona Brașov) – Sasha Andrei teacă (Academia de Scrimă) 8-6

Răzvan Marian Câmpan (CSA Steaua) – Radu Munteanu (Chitila) 8-2

Ștefan Crețu (Chitila) – Petru Ștefan Vînătoru (Sigma) 8-2

Paul Cheyrouze (CS Riposta București) – Octavian Mihai Hogaș (CSA Steaua) 8-3

Petru Nițu (CS Riposta București) – Luca Zavragiu (CS Riposta București) 8-2

 

SFERTURI DE FINALĂ:

Ianis Gabriel Ștefan (CSA Steaua) – Ianis Fabian Gălățanu (CS Dinamo) 8-6

Aron Peiu (CSA Steaua) – Mihai Călin Țifrea (CSM Corona Brașov) 8-3

Ștefan Crețu (Chitila) – Răzvan Marian Câmpan (CSA Steaua) 8-2

Petru Nițu (CS Riposta București) – Paul Cheyrouze (CS Riposta București) 8-6

 

SEMIFINALE:

Ianis Gabriel Ștefan (CSA Steaua) – Aron Peiu (CSA Steaua) 8-1

Petru Nițu (CS Riposta București) – Ștefan Crețu (Chitila) 8-6

 

FINALA:

Petru Nițu (CS Riposta București) – Ianis Gabriel Ștefan (CSA Steaua) 8-7

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 NITU Petru CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
2 STEFAN Ianis Gabriel CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
3T CRETU Stefan CS CHITILA  ROU
3T PEIU Aron CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
5 CIMPAN Razvan Marian CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
6 CHEYROUZE Paul CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
7 GALATANU Ianis Fabian CS DINAMO BUCURESTI  ROU
8 TIFREA Mihai Calin CSM CORONA BRASOV  ROU
9 TEACA Sasha Andrei ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
10 MARTIN Matei CSM CORONA BRASOV  ROU
11 HOGAS Octavian Mihai CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
12 VINATORU Petru Stefan ACS SIGMA SPORT BUC  ROU
13 BEER Abel Cristian CS Victoria Cumpana  ROU
14 ZAVRAGIU Luca CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
15 TANTA Alexandru Stefan CSM CORONA BRASOV  ROU
16 MUNTEANU Radu CS CHITILA  ROU
17 ALEXANDRU Radu CS CHITILA  ROU
18 DRAGOI Luca Andrei CS Olimpic Cetate Rasnov  ROU
19 MANEA Patric Gabriel CS Victoria Cumpana  ROU
20 MIHAILA Filip CSO VOLUNTARI 2005  ROU

Articole similare

România – locul 11 la etapa de Cupă Mondială de la Tallin, în proba de spadă feminin echipe

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Jocurile Mondiale Militare de la Acireale, ediția 2017: aseară a avut loc festivitatea de deschiderea, iar azi se dispută primele probe individuale la scrimă

Federatia Romana de Scrima
7 ani

ACUM LIVE: România concurează în proba de sabie masculin echipe la etapa de Cupă Mondială de la Gyor

Federatia Romana de Scrima
7 ani
Exit mobile version