Federația Română de Scrimă
Știri

Patru scrimeri români trag sâmbătă la etapa de Cupă Mondială la floretă juniori masculin individual de la Gyor

Sezonul 2015-2016 al Cupei Mondiale de floretă juniori masculin debutează sâmbătă, 26 septembrie 2015, cu etapa de la Gyor (Ungaria).
La competiția din țara vecină s-au înscris 111 sportivi din 25 de țări, iar patru dintre ei sunt din România. Este vorba de Bodo Benjamin (CS Satu Mare), Sebastian Flucuș (CS Satu Mare), Silviu Roșu (CSA Steaua) și Cristian Cândescu (CSA Steaua).
Site-ul www.frscrimă.ro vă va ține la curent cu evoluția floretiștilor români la Gyor.
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ:

Articole similare

Start în Cupa României la sabie – cadeți și juniori

Federatia Romana de Scrima
5 ani

Șapte spadasini români concurează sâmbătă și duminică la maratonul de scrimă de la Linz

Federatia Romana de Scrima
10 ani

România – locul 4 la etapa din Circuitul European de cadeți de la Eislingen, în proba de sabie feminin echipe

Federatia Romana de Scrima
9 ani
Exit mobile version