Știri

Patru scrimere românce trag în week-end la etapa din Circuitul European de cadeți, în proba de floretă feminin, de la Tauberbischofsheim

Localitatea germană Tauberbischofsheim găzduiește sâmbătă și duminică, 12 și 13 noiembrie, a cincea etapă din Circuitul European de cadeți, în proba de floretă feminin individual, din sezonul 2016-2017.
La startul concursului și-au anunțat participarea 165 de sportive din 17 țări. România va fi reprezentată la Tauberbischofsheim de patru sportive, după cum urmează:  Rebeca Cândescu (CSA Steaua), Raluca Drăghici (CS Farul Constanța), Anca Săveanu (CSA Steaua), Andreea Gheorghe (CSA Steaua).
Programul următoarelor două zile de concurs de la Tauberbischofsheim este următorul:
SÂMBĂTĂ, 12 NOIEMBRIE
Ora 10:00 – start probă floretă feminin individual, până la tabloul de 32;
DUMINICĂ, 13 NOIEMBRIE
Ora 10:15 – tabloul de 32 în proba de floretă feminin individual;
Ora 15:30 – semifinalele și finala.
Programul este adaptat după ora României.
Următoarea etapă din Circuitul European de cadeți, în probele de floretă feminin și masculin, este programată la Cabries (Franța), în perioada 26-27 noiembrie 2016.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile evoluției floretistelor românce la Tauberbischofsheim.