Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

Marton Mezinger este campionul României la spadă masculin juniori!

Campionatul Național de spadă cadeți și juniori

Juniori, masculin, individual

Marton Mezinger (CSM Olimpia Satu Mare) a strâns zece victorii în concursul masculin de azi, cucerind titlul național la spadă masculin juniori. Marton s-a impus în finală, cu 15-11, în fața lui Florin Mirică (CS Farul Constanța). Medaliile de bronz au fost obținute de Szabolcs Szabo (CSM Olimpia Satu Mare) și Gabriel Vasilescu (CSU Craiova).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL I:

Horia Mladin (ACS Kids Tâmpa Brașov) – Codruț Panea (CSS Quarto București) 15-11

Rareș Marghescu (CSA Steaua) – Massimo Nițu (LPS Craiova) 15-4

David Pădureanu (CSS 1 Constanța) – Mihai Popa (ACS Engarde București) 15-13

Sebastian Toma (CSU Craiova) – Mihnea Codrean (LPS Oradea) 15-11

Ovidiu Enescu (CSU Craiova) – Vlad Naghi (LPS Oradea) 15-10

Ștefan Baciu (CSS 1 Constanța) – Mihai Tahu (CSS Quarto București) 15-13

Mihnea Tămășan (LPS Oradea) – Matei Cotruța (CS UNEFS București) 15-12

Andrei Burghelea (CSA Steaua) – Andrei Lazăr (CS UNEFS București) 15-11

Cezar Panas (CSM Olimpia Satu Mare) – Andrei Cazacu (CSM Constanța) 15-6

Laszlo Acs (CSS Tg Mureș) – Raul Adoranti (CSS 1 Constanța) 15-12

Raul Tufan (LPS Oradea) – David Garagancea (CS Farul Constanța) 15-12

Francesco Nițu (CSU Craiova) – Ștefan Sița (CSS 1 Constanța) 15-6

Ștefan Baciu (CSA Steaua) – Andrei Duță (LPS Craiova) 15-7

Alexander Luca (CS UNEFS București) – Andrei Raț Tartia (LPS Oradea) 15-10

George Petrache (CSA Steaua) – Robert Nicolae (LPS Craiova) 15-8

Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) – Mihai Ghencea (CSS 1 Constanța) 15-9

Dimu Purcarea (CS Farul Constanța) – Andrei Papp (CS Farul Constanța) 15-10

Alexandru Dina (CS UNEFS București) – Dan Popescu (LPS Craiova) 15-6

Gabriel Popa (LPS Oradea) – David Simionca (CSS Tg Mureș) 15-12

Iustin Nica (CSA Steaua) – Andrei Deas CSM Corona Brașov) 15-14

 

16-IMI:

Szabolcs Szabo (CSM Olimpia Satu Mare) – Horia Mladin (ACS Kids Tâmpa Brașov) 15-2

Rareș Marghescu (CSA Steaua) – David Pădureanu (CSS 1 Constanța) 15-8

David Baloi (CS UNEFS București) – Sebastian Toma (CSU Craiova) 15-14

Ovidiu Enescu (CSU Craiova) – Albert Baloi (CS UNEFS București) 9-8

Ștefan Baciu (CSS 1 Constanța) – Horia Nistor (CS Farul Constanța) 15-14

Alexandru Mihart (CSM Craiova) – Mihnea Tămășan (LPS Oradea) 15-14

Cezar Panas (CSM Olimpia Satu Mare) – Andrei Burghelea (CSA Steaua) 15-12

Marton Mezinger (CSM Olimpia Satu Mare) – Laszlo Acs (CSS Tg Mureș) 15-12

Florin Mirică (CS Farul Constanța) – Raul Tufan (LPS Oradea) 15-8

Francesco Nițu (CSU Craiova) – Ștefan Baciu (CSA Steaua) 13-10

Ștefan Popa (CS UNEFS București) – Alexander Luca (CS UNEFS București) 15-10

George Petrache (CSA Steaua) – Alexandru Popescu (CS UNEFS București) 15-7

Andrei Moscu (CS UNEFS București) – Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) 15-10

Gabriel Vasilescu (CSU Craiova) – Dimu Purcarea (CS Farul Constanța) 15-9

Alexandru Dina (CS UNEFS București) – Gabriel Popa (LPS Oradea) 15-6

Cristian Corbu (CSU Craiova) – Iustin Nica (CSA Steaua) 15-8

 

OPTIMI DE FINALĂ:

Szabolcs Szabo (CSM Olimpia Satu Mare) – Szabolcs Szabo (CSM Olimpia Satu Mare) 15-13

Ovidiu Enescu (CSU Craiova) – David Baloi (CS UNEFS București) 15-9

Alexandru Mihart (CSM Craiova) – Ștefan Baciu (CSS 1 Constanța) 15-8

Marton Mezinger (CSM Olimpia Satu Mare) – Cezar Panas (CSM Olimpia Satu Mare) 15-6

Florin Mirică (CS Farul Constanța) – Francesco Nițu (CSU Craiova) 15-11

Ștefan Popa (CS UNEFS București) – George Petrache (CSA Steaua) 15-13

Gabriel Vasilescu (CSU Craiova) – Andrei Moscu (CS UNEFS București) 15-8

Cristian Corbu (CSU Craiova) – Alexandru Dina (CS UNEFS București) 15-6

 

SFERTURI DE FINALĂ:

Szabolcs Szabo (CSM Olimpia Satu Mare) – Ovidiu Enescu (CSU Craiova) 15-14

Marton Mezinger (CSM Olimpia Satu Mare) – Alexandru Mihart (CSM Craiova) 15-6

Florin Mirică (CS Farul Constanța) – Ștefan Popa (CS UNEFS București) 15-14

Gabriel Vasilescu (CSU Craiova) – Cristian Corbu (CSU Craiova) 15-8

 

SEMIFINALE:

Marton Mezinger (CSM Olimpia Satu Mare) – Szabolcs Szabo (CSM Olimpia Satu Mare) 13-9

Florin Mirică (CS Farul Constanța) – Gabriel Vasilescu (CSU Craiova) 15-13

 

FINALA:

Marton Mezinger (CSM Olimpia Satu Mare) – Florin Mirică (CS Farul Constanța) 15-11

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 MEZINGER MARTON CSM OLIMPIA SATU MARE  ROU
2 MIRICA FLORIN CS FARUL CONSTANTA  ROU
3T VASILESCU GABRIEL CS UNIVERSITATEA CRAIOVA  ROU
3T SZABO SZABOLCS CSM OLIMPIA SATU MARE  ROU
5 CORBU CRISTIAN CS UNIVERSITATEA CRAIOVA  ROU
6T POPA Ştefan CS UNEFS BUCURESTI  ROU
6T MIHART ALEXANDRU CSM CRAIOVA  ROU
8 ENESCU OVIDIU CS UNIVERSITATEA CRAIOVA  ROU
9 MOSCU ANDREI CS UNEFS BUCURESTI  ROU
10 BALOI DAVID CS UNEFS BUCURESTI  ROU
11 DINA Alexandru CS UNEFS BUCURESTI  ROU
12 MARGHESCU RARES CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
13 PANAS CEZAR CSM OLIMPIA SATU MARE  ROU
14 PETRACHE GEORGE CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
15 BACIU STEFAN CSS1 CONSTANTA  ROU
16 NITU FRANCESCO CS UNIVERSITATEA CRAIOVA  ROU
17 NISTOR HORIA CS FARUL CONSTANTA  ROU
18 POPESCU ALEXANDRU CS UNEFS BUCURESTI  ROU
19 BALOI ALBERT CS UNEFS BUCURESTI  ROU
20 BURGHELEA ANDREI CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
21 BACIU STEFAN CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
22 PADUREANU DAVID CSS1 CONSTANTA  ROU
23 POPA GABRIEL LPS BIHORUL ORADEA  ROU
24 LUCA ALEXANDER CS UNEFS BUCURESTI  ROU
25T PURCAREA DIMU CS FARUL CONSTANTA  ROU
25T TOMA SEBASTIAN CS UNIVERSITATEA CRAIOVA  ROU
27 MACOVEI ALEXANDRU CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
28 TUFAN RAUL LPS BIHORUL ORADEA  ROU
29 NICA IUSTIN CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
30 MLADIN HORIA ACS KIDS TAMPA BRASOV  ROU
31 ACS LASZLO CSS TG MURES  ROU
32 TAMASAN MIHNEA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
33 SITA STEFAN CSS1 CONSTANTA  ROU
34 COTRUTA MATEI CS UNEFS BUCURESTI  ROU
35 NAGHI VLAD LPS BIHORUL ORADEA  ROU
36 TAHU MIHAI CSS QUARTO BUC  ROU
37 ADORANTI RAUL CSS1 CONSTANTA  ROU
38 PANEA Codrut CSS QUARTO BUC  ROU
39 DEAS ANDREI CSM CORONA BRASOV  ROU
40 GARAGANCEA David CS FARUL CONSTANTA  ROU
41 NICOLAE ROBERT LPS PETRACHE TRISCU  ROU
42 GHENCEA Mihai CSS1 CONSTANTA  ROU
43 CODREAN MIHNEA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
44 PAPP ANDREI CS FARUL CONSTANTA  ROU
45 RAT TARTIA ANDREI LPS BIHORUL ORADEA  ROU
46 CAZACU ANDREI CSM CONSTANTA  ROU
47 SIMIONCA DAVID CSS TG MURES  ROU
48 NITU MASSIMO LPS PETRACHE TRISCU  ROU
49 POPA Mihai ACS ENGARDE BUC  ROU
50 POPESCU DAN LPS PETRACHE TRISCU  ROU
51 DUTA ANDREI LPS PETRACHE TRISCU  ROU
52 LAZAR ANDREI CS UNEFS BUCURESTI  ROU
53 CALU SEBASTIAN CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
54 PAPP Flavius CSS1 CONSTANTA  ROU
55 ILIUTA LUCA CSS1 CONSTANTA  ROU
56 PÎRVAN Andrei CS UNEFS BUCURESTI  ROU
57 DALADIMOS ILIAS LPS PETRACHE TRISCU  ROU
58 MATEI David CS FARUL CONSTANTA  ROU
59 BRATU ALEX CS UNEFS BUCURESTI  ROU
60 MISTORICA ANDREI CSS QUARTO BUC  ROU
61 SOARE ANDREI CSS QUARTO BUC  ROU
62 CAMPION MATEI CS UNEFS BUCURESTI  ROU
63 KOVACS TAMAS CSS TG MURES  ROU
64 LUCAN ERIK LPS BIHORUL ORADEA  ROU
65 CALINIC RARES CSM CONSTANTA  ROU

 

Articole similare

UPDATE: GALERIE FOTO: Bianca Pascu s-a calificat pe tabloul principla de 64 la etapa de Cupă Mondială de sabie feminin seniori de la Orleans

Federatia Romana de Scrima
9 ani

Tiberiu Dolniceanu, invitat de onoare la ediția a cincea a Cupei Riposta la sabie U12 și U14 de la București

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Titlul de campioană la sabie echipe U15 merge la CS Dinamo!

Federatia Romana de Scrima
2 ani
Exit mobile version