Federația Română de Scrimă
Știri

Maria Boldor (CSA Steaua) a câștigat Cupa României la floretă feminin individual, de la Timișoara

Ziua a treia a Cupei României la floretă de la Timișoara a programat miercuri, 22 septembrie, proba feminină la individual. La Sala de la Baza Politehnica 2 s-au prezentat 18 sportive. Concursul a fost dominat de sportivele de la CSA Steaua care au monopolizat podiumul. Trofeul a fost câștigat, pentru al treilea an la rând, de către Maria Boldor, care a învins-o în finala mare pe Mălina Călugăreanu, scor 15-10.
Pe locul trei s-a clasat Maria Udrea. Aflată azi la primul concurs după revenirea la floretă, Maria a învins-o în finala mică pe Petra Magyar, scor 15-6.
Rezultatele din partea superioară a tabloului de eliminare directă au fost următoarele:

Clasamentul complet al Cupei României la floretă feminin individual de la Timișoara poate fi văzut AICI.
Joi, 23 septembrie, de la ora 9:00, va avea loc proba feminină pe echipe.
FOTO: Florin Gheorghe
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ:

Articole similare

Vineri debutează la Hajdúhadház sezonul 2016-2017 al Circuitului Internațional de spadă “Olimpici”

Federatia Romana de Scrima
10 ani

VIDEO: Simona și Adrian Pop au petrecut primul Crăciun alături de fiica lor, Clara

Federatia Romana de Scrima
8 ani

Tudor Zărnescu – campion național și la juniori!

Federatia Romana de Scrima
6 ani
Exit mobile version