Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

LPS Satu Mare este campioana României la spadă feminin echipe U13

Campionatul Național de Scrimă pentru copii

U13, spadă, feminin, echipe

LPS Satu Mare (Denisa Crișan, Johanna Kurtinecz, Julia Kurtinecz, Mara Mates) a cucerit titlul național la spadă feminin echipe U13, învingând în finală echipa LPS Petrache Trișcu Craiova 1 (Ariana Covaci, Bianca Raicu, Iris Smaranda, Valentina Velici), cu scorul de 39-34,

Medalia de bronz a revenit echipei CSS Quarto București (Thais Bubeneck, Theodora Cristea, Maia Feraru, Maria Olteanu), care s-a impus cu scorul 45-44 în meciul pentru locul 3, disputat împotriva echipei ACS Prima Spadă Constanța 1 (Amelia Bărcaru, Amalia Nitu, Maria Văleanu, Natalia Vintilă).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

ACS Prima Spadă Constanța 1 – CS Satu Mare 1 45-25

CS UNEFS București – ACS Athos Fencing 40-37

CS Farul Constanța – LPS Craiova 3 45-22

LPS Satu Mare – CSȘ 1 Constanța 45-4

CSS Quarto București – CSȘ Steaua 45-19

ACS Engarde București – ACS Prima Spadă Constanța 45-43

LPS Craiova 2 – LPS Bihorul Oradea 45-30

LPS Craiova 1 – CS Satu Mare 2 45-12

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

ACS Athos Fencing – CS Satu Mare 1 45-40

CSȘ 1 Constanța – LPS Craiova 3 45-42

CSȘ Steaua – ACS Prima Spadă Constanța 2 45-42

CS Satu Mare 2 – LPS Bihorul Oradea 45-34

ACS Athos Fencing – CSȘ 1 Constanța 45-33

CS Satu Mare 2 – CSȘ Steaua 45-32

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 13-16:

CS Satu Mare 1 – LPS Craiova 3 45-37

LPS Bihorul Oradea – ACS Prima Spadă Constanța 2 45-37

 

MECIUL PENTRU LOCUL 15:

LPS Craiova 3 – ACS Prima Spadă Constanța 2 45-41

 

MECIUL PENTRU LOCUL 13:

CS Satu Mare 1 – LPS Bihorul Oradea 45-38

 

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

CSȘ Steaua – CSȘ 1 Constanța 45-41

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

ACS Athos Fencing – CS Satu Mare 2 45-25

 

SFERTURI DE FINALĂ:

ACS Prima Spadă Constanța 1 – CS UNEFS București 45-19

LPS Satu Mare – CS Farul Constanța 45-19

CSS Quarto București – ACS Engarde București 45-24

LPS Craiova 1 – LPS Craiova 2 45-25

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CS UNEFS București – CS Farul Constanța 45-38

LPS Craiova 2 – ACS Engarde București 45-36

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CS Farul Constanța – ACS Engarde București 45-36

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

LPS Craiova 2 – CS UNEFS București 45-34

 

SEMIFINALE:

LPS Satu Mare – ACS Prima Spadă Constanța 1 45-28

LPS Craiova 1 – CSS Quarto București 45-31

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSS Quarto București – ACS Prima Spadă Constanța 1 45-44

 

FINALA:

LPS Satu Mare – LPS Craiova 1 39-34

CLASAMENT FINAL:

 

Loc Club Componența echipei Țară
1 LPS SATU MARE DENISA CRIȘAN

JOHANNA KURTINECZ

JULIA KURTINECZ

MARA MATES

 ROU
2 LPS PETRACHE TRIȘCU CRAIOVA 1 ARIANA COVACI

BIANCA RAICU

IRIS SMARANDA

VALENTINA VELICI

 ROU
3 CSS QUARTO BUC BUBENECK THAIS

CRISTEA THEODORA

FERARU Maia

OLTEANU Maria

 ROU
4 ACS PRIMA SPADA CTA 1 BĂRCARU Amelia

NITU AMALIA

VĂLEANU Maria

VINTILA NATALIA

 ROU
5 LPS PETRACHE TRISCU CRAIOVA 2 CABA AYANNA

CHICIU AURORA

COSTESCU TEODORA

MOGOROASE EMMA

 ROU
6 CS UNEFS BUC BIRLA BIANCA

LUCA MARIA

MIHALCESCU ANASTASIA

VASILE IOANA

 ROU
7 CS FARUL CTA BURTESCU MAIA

MELEACA NICOL

MOCANU Alexia Maria

 ROU
8 ACS ENGARDE BUC DUMITRESCU RUXANDRA

NICULAE MARIA

PÎRVAN Maria

UNGUREANU SONIA

 ROU
9 ACS ATHOS FENCING CAZACENCU MARIA

COJOCARU CLARA

MELEACA VICTORIA

STANIGUT IRINA

 ROU
10 CS SATU MARE 2 BELTEKI EMILIA

FRANCZIA LILLA

KOVACS KAMILLA

TARTA PATRICIA

 ROU
11 CSS STEAUA BUCURESTI BELU Carina

DINESCU ANNE MARIE

MECHENICI SARA

 ROU
12 CSS 1 CONSTANTA CIOBANU DENISA

GHENCEA THEA

IONASCU CRISTIANA

IVANOV OANA

 ROU
13 CS SATU MARE 1 FARCAS MAIA

SILAGHI ERIKA

TANKOCZI FRUZSINA

ZOICAS NECTARIA

 ROU
14 LPS BIHORUL ORADEA CHIRU IULIA

SZIJARTO BLANKA

URDA ANA

 ROU
15 LPS PETRACHE TRISCU CRAIOVA 3 BLOAJE MARIA

FALCOE LIVIA

STOICA MARIA

 ROU
16 ACS PRIMA SPADA CTA 2 ANTOHE MARIA

CIOBANU ADELA

VOICU ANASTASIA

 ROU
17 CSM CONSTANTA CRISTEA ERICA

HIRBU INGRID

OGOREANU RIHANNA

 ROU

 

 

Articole similare

Fillipos Gkogkos (CSS Steaua) a cucerit medalia de aur la Campionatul Național de spadă speranțe masculin individual de la București, ediția 2016

Federatia Romana de Scrima
8 ani

Ilinca Pantiș – locul 10 la Sosnowiec

Federatia Romana de Scrima
2 ani

Titlul național al băieților la floretă echipe a ajuns tot la CSA Steaua!

Federatia Romana de Scrima
2 ani
Exit mobile version