Federația Română de Scrimă
Concursuri internaționale

Grand Prix Qatar 2021 – floretă – feminin, seniori

Prix-ul de floretă de la Doha. Ele sunt însoțite, în Qatar, de antrenorul Petre Ducu. Ambele sportive intră în competiție încă din faza grupelor.

Mălina Călugăreanu va concura în grupa preliminară 3, alături de Victoria Yusova (Rusia), Fanni Kreiss (Ungaria), Beatrice Monaco (Italia), Ines Kirsten (Austria), Leandra Behr (Germania) și Ilona Henaff (Franța).

În cadrul grupei 18, Maria Boldor se va confrunta cu Flora Pasztor (Ungaria), Carolina Oliveira (Portugalia), Sumire Tsuji (Japonia), Song Oh Chae (Coreea de Sud) și Beatrice Kudlacek (Austria).

Articole similare

CSA Steaua a câștigat Campionatul Național de sabie seniori de la București, ediția 2017, în proba masculină pe echipe

Federatia Romana de Scrima
9 ani

Benea-locul 18, Constantin-locul 22, Năboiu-locul 40 și Balanov-locul 104, în prima etapă de Cupă Mondială la spadă feminin juniori de la Budapesta

Federatia Romana de Scrima
12 ani

Titlul național la sabie feminin echipe copii merge la Dinamo!

Federatia Romana de Scrima
4 ani
Exit mobile version