Știri

Ziua a treia a Campionatului Național de spadă juniori a programat sâmbătă, 31 ianuarie, la sala Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu” din Craiova proba feminină la individual. La start s-au aliniat 44 de sportive, iar medalia de aur a fost câștigată de Ramona Calcan. Sportiva de la CSA Steaua a învins-o în finală pe Bianca Benea, de la CSM Oradea, scor 15-13. Medaliile de bronz au fost cucerite de către Rebeca Dumitru (CS UNEFS) și Claudia Năboiu (CSM Oradea).
Rezultatele din fazele superioare ale concursului au fost următoarele:

final
Clasamentul complet al Campionatului Național de spadă juniori, proba feminină la individual, poate fi văzut AICI.

Campionatul Național de spadă juniori se încheie duminică, 1 februarie, cu proba feminină pe echipe.