Federația Română de Scrimă
Știri

GALERIE FOTO: Peste 150 de elevi de la Școala Generală Nr. 99 din București au asistat la lecțiile deschise de scrimă susținute de sportivii de la ACS Quarto, ACS Balestra și ACS Duel

Fundația Prais a demarat la sfârșitul acestui an o nouă ediție a mișcării naționale “Și eu trăiesc sănătos!”, un proiect prin care îndeamnă copiii din mai multe școli din București la mișcare. Începând din acest an, Federația Română de Scrimă este partener al Fundației Prais în acest proiect, iar prima acțiune a avut loc joi, 11 decembrie, la Școala Generală Nr. 99 din București.
Timp de patru ore, în intervalul 8:00-12:00, sportivi și antrenori de la ACS Duel, ACS Balestra și ACS Quarto au susținut lecții deschise de scrimă pentru peste 150 de elevi din clasele I-IV de la Școala Generală Nr. 99 din București. Entuziasmul în rândul micilor elevi a fost foarte mare
Cei care au reprezentat Federația Română de Scrimă la acest eveniment au fost:
ACS Duel: Kirian Lavoisard, Luca Vlad. Antrenor – Nae Alexe.
ACS Balestra: Petru Surcel, Denisa Mănescu. Antrenor – Mihai Predescu.
ACS Quarto: Andreea Hodorogea, Diana Zota. Antrenor – Marcela Mincu.
Mai multe despre mișcarea națională “Și eu trăiesc sănătos!” puteți afla AICI.

IMG_0686

Articole similare

Câștigătorii primei ediții a Memorialului „Ioan Popa” la spadă pentru copii și speranțe de la București

Federatia Romana de Scrima
8 ani

Rebeca Cândescu – locul 40 la etapa de Cupă Mondială de floretă juniori feminin de la Timișoara. Proba de sâmbătă a fost câștigată de către Tsuji Sumire (Japonia)!

Federatia Romana de Scrima
9 ani

UPDATE 12: Brânză, eliminată în semifinale la Cupa Mondială de la Saint Maur

Federatia Romana de Scrima
12 ani
Exit mobile version