Știri

Campionatul Național de spadă juniori s-a încheiat duminică, 1 februarie, cu proba feminină pe echipe. La ora 9:00, în sala Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu” din Craiova s-au aliniat opt formații: LPS Craiova1, LPS Craiova2, LPS Craiova3, CS UNEFS1, CS UNEFS2, CS Satu Mare, CSM Oradea și CSA Steaua.
După un concurs palpitant, medaliile de aur au fost câștigate de către LPS Craiova1, care a trecut în finala mare de CS Satu Mare, scor 45-31. Medaliile de bronz au revenit sportivelor de CS UNEFS1, care au învins în finala mică pe CSM Oradea, scor 44-43.

CSM Oradea: Bianca Benea, Anna Handlery, Claudia Nădoiu, Andreea Tufan;
LPS Craiova1: Cezara Constantin, Roxana Iliescu, Ana Maria Vasile, Andreea Vîrban;
LPS Craiova2: Andreea Florescu, Alexandra Pătru, Alina Văduva, DianaVasile;
LPS Craiova3: Andreea Dinuț, Claudia Durău, Andreea Firan, Cristina Matache.
Clasamentul complet al Campionatului Național de spadă juniori, proba feminină pe echipe, poate fi văzut AICI.