Federația Română de Scrimă
Știri

GALERIE FOTO: David Marghioala, Octavian Rentea, Andreea Dincă și Vlad Roșu, învingătorii primei zile ale Cupei Aramis la floretă copii

Sala de Scrimă Floreasca din București a găzduit sâmbătă, 15 noiembrie, întrecerile primei zile ale Cupei Aramis la floretă pentru copii. 67 de sportivi s-au întrecut la patru categorii de vârstă, iar clasamentele finale arată astfel:

Floretă masculin, 4-7 ani (începători)
1. David Marghioala (CSS Steaua)
2. Mihai Paladă (CSS Steaua)
3. Alex Istudor (CSS Steaua)
3. Cristian Stoian (CSS Triumf)
5. Alexandru Florea (CSS Steaua)
5. Darius Grigoraș (CSS Steaua)
7. Ștefan Oancea (ACS Aramis)
8. Adrian Stoian (CSS Triumf)
9. Andrei Costea (CSS Steaua)
10. Alexian Nastui (ACS Aramis)
11. Andrei Dinică (ACS Aramis)
12. Eduard Brănișteanu (ACS Balestra)
13. Mihai Calaigiu (ACS Aramis)

Floretă masculin, 8-9 ani
1. Octavian Rentea (ACS Balestra)
2. Adrian Floris (ACS Aramis)
3. Rareș Baciu (CSS Triumf)
3. Matei Darie (ACS Balestra)
5. Andrei Simion (ACS Batman)
6. Rareș Călin (ACS Balestra)
7. Matei Marcu (ACS Batman)

Floretă feminin, 10-11 ani
1. Andreea Dincă (ACS Balestra)
2. Cătălina Apostol (ACS Balestra)
3. Daria Băcalu (CSTA)
3. Karina Vasile (ACS Balestra)
5. Denisa Velica (CSTA)
6. Alexia Briciu (CSTA)
7. Amalia Dumitru (CSTA)
8. Maria Tănase (ACS Balestra)
9. Alexandra Tănase (ACS Balestra)
10. Mara Neagu Culea (ACS Balestra)
11. Maria Teodorescu (CSTA)
12. Claudia Ilie (ACS Balestra)
13. Denisa Mănescu (ACS Balestra)
14. Maria Radu (ACS Balestra)
15. Tania Cugnet (CS Olimpia)
16. Milena Longatte (CS Olimpia)
17. Iana Manolache (ACS Balestra)
18. Ana Pîrva (ACS Balestra)
19. Delia Drăgan (CSS Triumf)
20. Miranda Grigoraș (CSS Triumf)

Floretă masculin, 12-13 ani
1. Vlad Roșu (ACS Balestra)
2. Gabriel Pavel (CSTA)
3. Nathan Gregori (CSA Steaua)
3. Petru Surcel (ACS Balestra)
5. Tudor Rusu (ACS Balestra)
6. Octavian Stan (CSS Triumf)
7. Justin Albeanu (ACS Balestra)
8. Radu Bălan (ACS Balestra)
9. Horia Pivniceru (CSS Triumf)
10. Radu Mocanu (ACS Balestra)
11. Luca Hergan (ACS Balestra)
12. Lechev Viktor (Bulgaria)
13. Andrei Onuț (CSS Ploiești)
14. Radu Zbengheci (CSTA)
15. Ionuț Stoe (CSS Triumf)
16. Radu Burcea (ACS Balestra)
17. Kristof Aigle (CS Olimpia)
18. Alexis Tisne (ACS Aramis)
19. Bogdan Curelea (CSS Ploiești)
20. Luca Ioniță (ACS Balestra)
21. Alexandru Vârtic (ACS Balestra)
22. Mihnea Petculescu (CSS Ploiești)
23. Ștefan Marin (CSTA)
24. Ciprian Olteanu (ACS Balestra)
25. Antonio Răpan (CSTA)
26. Mladenov Lyuboslav (Bulgaria)
27. Andreas Georgescu (CSS Ploiești)

Programul zilei de duminică, 16 noiembrie, este următorul:
Ora 9:00 – floretă feminin, 8-9 ani
Ora 10:00 – floretă feminin, 6-7 ani (începători)
Ora 11:00 – floretă masculin, 10-11 ani
Ora 13:00 – floretă feminin, 12-13 ani
Competiția se va desfășura conform regulamentului Federației Române de Scrimă. Taxa de participare este de 25 de lei/sportiv.
La categoria 6-7 ani se va trage cu arme din plastic, iar la categoria 8-9 ani se va trage cu lame nr. 2.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția concursului de la Sala de Scrimă Floreasca.

1002528_817741324948860_5384385576944719017_n

FOTO: Florin Gheorghe

Articole similare

GALERIE FOTO: Anca Săveanu (CSA Steaua) a câștigat Campionatul Național de floretă cadeți, proba feminină la individual

Federatia Romana de Scrima
9 ani

ACUM LIVE: România trage în proba pe echipe la etapa de Cupă Mondială de spadă feminin de la Barcelona

Federatia Romana de Scrima
6 ani

GALERIE FOTO: Silviu Roșu – locul 6 și România – locul 1 la etapa a treia a Circuitului European de floretă cadeți din Grecia

Federatia Romana de Scrima
10 ani
Exit mobile version