Federația Română de Scrimă
Știri

CSA Steaua București și-a păstrat Cupa României la spadă feminin echipe. Joi, 2 octombrie, în ziua a doua a competiției găzduite de Sala Flămânda din Complexul Sportiv Tomis din Constanța, patru echipe s-au luptat pentru trofeu: CSA Steaua, CS Dinamo, LPS Craiova și CSU Craiova. Trofeul a revenit celor de la CSA Steaua, care au acumulat trei victorii în tot atâtea dispute. Pe locul doi s-a clasat CS Dinamo, iar bronzul a revenit fetelor de la CSU Craiova. Rezultatele complete sunt următoarele:

Componența celor patru formații care au concurat joi a fost următoarea:
CSA Steaua: Ana Maria Brânză, Simona Gherman, Simona Pop, Maria Udrea;
CS Dinamo: Ana Maria Constantin, Amalia Tătăran, Iana Balanov, Ioana Dumitru;
LPS Craiova: Cezara Constantin, Alexandra Pătru, Diana Vasile, Andreea Vîrban;
CSU Craiova: Diana Ionele, Alexandra Ionică Cârstea, Oana Puiu, Raluca Sbîrcia.
Clasamentul complet al Cupei României la spadă, proba feminină pe echipe, poate fi văzut AICI.