Știri

Ziua a treia a Campionatului Național de sabie cadeți a programat sâmbătă, 24 ianuarie, la Sala de Scrimă Floreasca din București, întrecerea feminină la individual. La start s-au aliniat 45 de sportive, iar medalia de aur a fost câștigată de Cerasela Drăgan. Sportiva de la CSM Iași a învins-o în finală pe prietena și colega de club Andreea Lupu, scor 15-9. Cele două sunt pregătite la CSM Iași de către Alexandru Sirițeanu.
Medaliile de bronz au fost cucerite de către Sabina Martiș (CSA Steaua) și Ioana Radu (CSS Unirea Iași).
Finala
Cerasela Drăgan (CSM Iași) – Andreea Lupu (CSM Iași) 15-9.
Clasamentul complet al Campionatului Național de sabie cadeți, proba feminină la individual, poate fi văzut AICI.