Federația Română de Scrimă
Știri

GALERIE FOTO: Cela Musteață, Vlad Covaliu și Rareș Ailinca, primii învingători în Cupa Riposta la sabie pentru copii

Sala de scrimă Floreasca din București a găzduit sâmbătă, 7 iunie, primele trei probe la tot atâtea categorii de vârstă ale Cupei Riposta la sabie pentru copii. Organizat de Clubul Sportiv Riposta București, concursul a programat sâmbătă probe la următoarele categorii: sub 9 ani masculin, sub 11 ani feminin și sub 13 ani masculin. Câștigători au ieșit: Vlad Covaliu (sub 9 ani), Cela Musteață (sub 11 ani) și Rareș Ailinca (sub 13 ani). Clasamentele complete din prima zi a Cupei Riposta sunt următoarele:

Categoria sub 9 ani, masculin
1. Vlad Covaliu (CS Dinamo)
2. Victor Nistorică (CSM Brașov)
3. Vlad Caloiu (CSA Steaua)
3. Radu Mercurian (CS Dinamo)
5. Antonio Ionescu (CS Dinamo)
6. Alexandru Matei (CSA Steaua)
7. Karl Maalouf (CS Riposta)
8. Norbert Cărămidaru (CSM Brașov)
9. Ioan Paul (CS Riposta)
10. Denis Bart (CSM Brașov)
11. Ștefan Ghenescu (CSA Steaua)
12. Amer El Ibrahim (CS Dinamo)
13. Nica Răzvan (CS Riposta)
14. Nicolae Paul (CS Riposta)
15. Mircea Munteanu (CS Dinamo)
16. Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo)
17. Alexandru Eva (CS Mușchetarul)
18. Filip Cernescu (CS Riposta)
19. Luca Radu (CS Dinamo)
20. Tudor Cruțu (CSM Brașov)
21. Eduard Dascăl (CSM Brașov)
22. Dacia Enache (CS Dinamo)
23. Cristian Macovei (CSA Steaua)
24. Vlad Stănculescu (CS Dinamo)
25. David Mărgean (CSM Brașov)
26. Matei Leontescu (CS Dinamo)
27. Rareș Costea (CS Dinamo)
28. Bogdan Pricop (CS Riposta)
29. Darius Dițescu (CS Dinamo)
30. Vlad Bucur (CS Dinamo)
31. Dominic Mohanu (CS Riposta)
32. Petru Costeschi (CS Riposta)
33. Horia Nițu (CS Riposta)
34. George Pena (CS Dinamo)

Categoria sub 11 ani, feminin
1. Cela Musteață (CS Riposta)
2. Magdalena Munteanu (CS Dinamo)
3. Selina Lupu (CS Dinamo)
3. Alexia Voicu (CS Dinamo)
5. Vanesa Danciu (CSM Brașov)
6. Alessya Ștefănescu (CS Riposta)
7. Ana Botezatu (CSM Brașov)
8. Laura Moroianu (CS Dinamo)
9. Alina Mirancea (CSS1 Pajura)
10. Ioana Iliescu (CS Riposta)
11. Mălina Matricala (CS Mușchetarul)
12. Andreea Gheorghe (CSA Steaua)
13. Ioana Sebastian (CSM Brașov)
14. Maria Badea (CSA Steaua)
15. Mara Beteagu (CS Dinamo)
16. Deea Pițigoi (CS Mușchetarul)
17. Jana Băltic (Red Star)
18. Florentina Bădălicescu (CS Dinamo)
19. Maria Vătășelu (CSTA)
20. Sofia Bîrnoveanu (CS Mușchetarul)
21. Elena Neagu (CS Mușchetarul)

Categoria sub 13 ani, masculin
1. Rareș Ailinca (CSM Brașov)
2. Elton Dincă (CS Riposta)
3. Dan Lepădătescu (CSS Slobozia)
3. Cătălin Prala (CS Dinamo)
5. Herbert Mohanu (CS Riposta)
6. Andrei Zane (CS Riposta)
7. Andrei Cupeș (CSM Brașov)
8. Cosmin Agavriloaie (CS Muschetarul)
9. Radu Nițu (CS Riposta)
10. Thomas Brito (CS Riposta)
11. Liviu Lepădătescu (CSS Slobozia)
12. Radu Rusu (CS Dinamo)
13. Gabriel Zane (CS Riposta)
14. Bogdan Tudorache (CSA Steaua)
15. Luca Vasile (CSTA)
16. Zhanggirkhan Nurlanuly (CS Riposta)
17. Matei Munteanu (CS Dinamo)
18. Ian Antonescu (CS Riposta)
19. Nikita Stănese (CS Riposta)
20. Călin Brănescu (CS Dinamo)
21. Răzvan Botea (CS Dinamo)
22. Christian Costea (CS Dinamo)
23. Andrei Vlad Tont (CSS Slobozia)
24. Marius Stochirlea (CS Riposta)
25. Nicolas Lupu (CS Dinamo)
26. Mihnea Stoica (CS Dinamo)
27. Mihail Pavel (CSM Brașov)
28. Rareș Dicu (CS Dinamo)
29. Ionuț Pascale (CS Dinamo)
30. Marco Șovar (CS Dinamo)
31. Sabin Ilegitim (CS Mușchetarul)
32. Victor Vlad Cotorogea (CS Dinamo)
33. Philip Popinceanu (CS Dinamo)
34. Rareș Rusu (CS Dinamo).

10390356_326086730874433_1672748457282098469_n  

  

  

  

Articole similare

GALERIE FOTO: Dueluri spectaculoase ale marilor campioni ai scrimei românești în Piața Unirii din Cluj Napoca

Federatia Romana de Scrima
10 ani

Titlul național al băieților la floretă echipe a ajuns tot la CSA Steaua!

Federatia Romana de Scrima
2 ani

Cinci sabreri și șase floretiști români concurează sâmbătă la etapa de Cupă Mondială pentru juniori de la Budapesta

Federatia Romana de Scrima
10 ani
Exit mobile version