Federația Română de Scrimă
Știri

Localitatea spaniolă Terrasa, aflată la 28 de kilometri nord de Barcelona, a găzduit la finalul acestei săptămâni o nouă etapă a Circuitului European U23 de floretă masculin individual. La start s-au înscris 53 de sportivi, din 18 țări. România a fost și ea prezentă la această întrecere cu o delegație alcătuită din patru sportivi: Bogdan Dascălu, Vlad Porușniuc, Alexandru Georgescu și Rober Mihai Mănucu.
Cel mai bun rezultat a fost obținut de Bogdan Dascălu, de la CSM Cluj, care a terminat întrecerea pe poziția 16. Ceilalți trei români s-au clasat astfel: Rober Mihai Mănucu – locul 46, Vlad Porușniuc – locul 81,  Alexandru Georgescu – locul 90.