Știri

Floretiștii de la Balestra au dominat ziua a doua a Cupei AS de la Satu Mare

Prima ediția a Cupei AS la floretă copii și speranțe de la Satu Mare s-a încheiat sâmbătă, 15 martie, cu ultimele patru probe: 8-9 ani și 12-13 ani, feminin și masculin. La trei din cele patru probe s-au impus sportivii de la ACS Balestra București, iar una a revenit clubului CSTA București.
Iată cum au arătat podiumurile în cea de-a doua zi a Cupei AS la floretă copii și speranțe:

ziua 22 (1)

Concursul a fost sponsorizat de către fostul scrimer Adrian Săveanu şi a fost organizat de către Clubul Sportiv Satu Mare.