Federația Română de Scrimă
Știri

Floretiștii de la Balestra au dominat ziua a doua a Cupei AS de la Satu Mare

Prima ediția a Cupei AS la floretă copii și speranțe de la Satu Mare s-a încheiat sâmbătă, 15 martie, cu ultimele patru probe: 8-9 ani și 12-13 ani, feminin și masculin. La trei din cele patru probe s-au impus sportivii de la ACS Balestra București, iar una a revenit clubului CSTA București.
Iată cum au arătat podiumurile în cea de-a doua zi a Cupei AS la floretă copii și speranțe:
8-9 ani fete
1. Andrea Dincă (ACS Balestra)
2. Maria Radu (ACS Balestra)
3. Cristina Bud (CS Satu Mare)
3. Carina Crehul (CS Satu Mare)

8-9 ani băieți
1. Radu Bengheci (CSTA București)
2. Răzvan Mojea (CS Satu Mare)

12-13 ani fete
1. Rebeca Cândescu (ACS Balestra)
2. Emilia Corbu (CSTA București)
3. Crina Popa (ACS Balestra)
3. Maria Ungureanu (CSS3 Steaua)

12-13 ani băieți
1. Alexandru Pârva (ACS Balestra)
2. Alexandru Sârb (ACS Balestra)
3. Vlad Roșu (ACS Balestra)
3. Tudor Surducan (CS Satu Mare)

ziua 22 (1)

Concursul a fost sponsorizat de către fostul scrimer Adrian Săveanu şi a fost organizat de către Clubul Sportiv Satu Mare.

Articole similare

A patra ediție a Memorialului “Cornelia Ille” la spadă va avea loc sâmbătă și duminică la Mall-ul Era Shopping Park din Oradea

Federatia Romana de Scrima
11 ani

România va întâlni Franța pe tabloul de 16 al probei de floretă junioare la Mondialele de la Plovdiv

Federatia Romana de Scrima
12 ani

UPDATE 6: Matei Aniculoesei-locul 13 și George Dragomir-locul 14 în proba de sabie masculin cadeți individual la Campionatul Mondial de cadeți și juniori de la Bourges! Matteo Neri (Italia) a luat aurul!

Federatia Romana de Scrima
10 ani
Exit mobile version