Campionatul Național de Copii
U13, floretă, masculin, individual
Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) a câștigat titlul național la floretă masculin U13, după ce l-a învins în finala de astăzi pe Ianis Gligan (CSM Cluj), scor 10-6. Medaliile de bronz au fost adjudecate de Matei Liță (CSA Steaua București) și Rareș Nicolae Popescu (ACS Floreta Timișoara).
REZULTATE DE PE TABLOUL PRINCIPAL:
SFERTURI DE FINALĂ:
Matei Liță (CSA Steaua) – Andrei Bratu (CS Petrolul Ploiești) 10-1
Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Horia Felecan (CSM Cluj) 10-4
Ianis Gligan (CSM Cluj) – Robert Cătănescu (CS Chimia Rm Valcea) 10-5
Rareș Nicolae Popescu (ACS Floreta Timișoara) – Mihnea Ion (ACSS Aramis București) 10-5
SEMIFINALE:
Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Matei Liță (CSA Steaua) 10-4
Ianis Gligan (CSM Cluj) – Rareș Nicolae Popescu (ACS Floreta Timișoara) 10-9
FINALA:
Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Ianis Gligan (CSM Cluj) 10-6
CLASAMENT FINAL:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | EFROS FILIP | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
2 | GLIGAN IANIS | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
3T | POPESCU RARES NICOLAE | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
3T | LITA MATEI | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
5 | FELECAN HORIA | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
6 | CATANESCU ROBERT | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
7 | BRATU ANDREI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
8 | ION MIHNEA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
9 | POPA VLAD | CSM CORONA BRASOV | ROU |
10 | JANOSI HUNOR | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
11 | MOASA PATRICK | CSM CORONA BRASOV | ROU |
12 | CHINTE OLIVER | CS Universitar Politehnica Timisoara | ROU |
13 | CRISAN ANDREI | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
14 | VELICAN LUCAS | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
15 | BREZOI FILIP | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
16 | HORNE DAVID | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
17 | CHIVU ALEXANDRU | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
18 | ALEXA DAVID | CSM OLIMPIA SATU MARE | ROU |
19 | NAMOLOVAN TEODOR | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
20 | TATAR DAN | CSM OLIMPIA SATU MARE | ROU |
21 | RADU SPIRIDON | CS RAPID BUCURESTI | ROU |
22 | CRENTZ DAVID | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
23 | CRISTEA MATEI | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
24 | OLTEANU FILIP MIHAI | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
25 | NEGRILA MARK | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
26 | CSATARI BENCE | CS SATU MARE | ROU |
27 | COSMA IOAN | CS SATU MARE | ROU |
28 | CHINDRIS LUCIAN | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
29 | POP LUCA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
30 | SARKISIAN ROBERT MIHAI | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |