Federația Română de Scrimă
Concursuri în țară

Erica Badea a cucerit ediția 2022 a Cupei României la spadă cadeți

Cupa României – Spadă, cadeți și juniori

Cadeți, feminin

La București, în concursul feminin de spadă al cadetelor, s-a impus Erica Badea, de la CSȘ Steaua București. Ea a învins-o în finală pe Ana Tomșa (CS Satu Mare), cu scorul de 15-10. Medaliile de bronz au ajuns la Alexandra Drăgan (LPS Oradea) și Alexia Frusinoiu (Steaua).

 

REZULTATELE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

Diana Dona (Steaua) – Irina Nicea (CSȘ 1 Constanța) 15-5

Ana Muntean (CS Crișul Oradea) – Sara Drăghici (CSȘ Steaua) 15-14

Ana Poleucă (Steaua) – Casandra Rezeanu (CS Farul Constanța) 15-12

Alexandra Drăgan (LPS Oradea) – Teodora Pavelescu (Steaua) 15-9

Andrea Muntean (CS Crișul Oradea) – Miruna Prisiceanu (CSȘ Quarto București) 15-3

Mara Ismaileanu (CS Farul Constanța) – Ana Maria Tudorache (CS Farul Constanța) 15-8

Alesia Coardoș (CS Satu Mare) – Andreea Stadler (Steaua) 15-9

Erica Badea (CSȘ Steaua) – Elena Bajdu (CSȘ 1 Constanța) 15-9

Diana Avramescu (CSȘ Quarto București) – Alexia Ilie (LPS Craiova) 15-6

Rodica Ștefănescu (Steaua) – Ioana Bucșa (Steaua) 15-12

Alexia Frusinoiu (Steaua) – Petra Jurău (LPS Oradea) 15-14

Daria Stănciulescu (Dinamo) – Alexandra Cocoș (CSȘ 1 Constanța) 15-8

Ana Tomșa (CS Satu Mare) – Melissa Tuta (CSȘ Steaua) 15-5

Eva Mateescu (CSȘ 1 Constanța) – Anaith Ciocan (CS Farul Constanța) 15-8

Sabina Stanciu (CSȘ Steaua) – Daria Yousofian (CSȘ Steaua) 15-12

Natalia Constantin (CSȘ Steaua) – Andreea Jumuga (CS UNEFS București) 15-9

 

OPTIMI DE FINALĂ:

Diana Dona (Steaua) – Ana Muntean (CS Crișul Oradea) 15-12

Alexandra Drăgan (LPS Oradea) – Ana Poleucă (Steaua) 15-11

Andrea Muntean (CS Crișul Oradea) – Mara Ismaileanu (CS Farul Constanța) 15-11

Erica Badea (CSȘ Steaua) – Alesia Coardoș (CS Satu Mare) 15-11

Rodica Ștefănescu (Steaua) – Diana Avramescu (CSȘ Quarto București) 15-11

Alexia Frusinoiu (Steaua) – Daria Stănciulescu (Dinamo) 15-11

Ana Tomșa (CS Satu Mare) – Eva Mateescu (CSȘ 1 Constanța) 15-9

Natalia Constantin (CSȘ Steaua) – Sabina Stanciu (CSȘ Steaua) 15-11

 

SFERTURI DE FINALĂ:

Alexandra Drăgan (LPS Oradea) – Diana Dona (Steaua) 15-9

Erica Badea (CSȘ Steaua) – Andrea Muntean (CS Crișul Oradea) 15-12

Alexia Frusinoiu (Steaua) – Rodica Ștefănescu (Steaua) 15-10

Ana Tomșa (CS Satu Mare) – Natalia Constantin (CSȘ Steaua) 15-12

 

SEMIFINALA:

Erica Badea (CSȘ Steaua) – Alexandra Drăgan (LPS Oradea) 15-14

Ana Tomșa (CS Satu Mare) – Alexia Frusinoiu (Steaua) 15-11

 

FINALA:

Erica Badea (CSȘ Steaua) – Ana Tomșa (CS Satu Mare) 15-10

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 BADEA Erica CSS STEAUA BUC  ROU
2 TOMSA ANA CS SATU MARE  ROU
3T DRAGAN ALEXANDRA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
3T FRUSINOIU Alexia CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
5 DONA Diana CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
6 CONSTANTIN Natalia CSS STEAUA BUC  ROU
7 MUNTEAN ANDREA CS CRISUL ORADEA  ROU
8 STEFANESCU RODICA CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
9 AVRAMESCU DIANA CSS QUARTO BUC  ROU
10 STANCIULESCU DARIA CS DINAMO BUCURESTI  ROU
11 POLEUCA Ana CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
12 MATEESCU Eva CSS1 CONSTANTA  ROU
13 ISMAILEANU MARA CS FARUL CONSTANTA  ROU
14 COARDOS ALESIA CS SATU MARE  ROU
15 MUNTEAN ANA CS CRISUL ORADEA  ROU
16 STANCIU SABINA CSS STEAUA BUC  ROU
17 YOUSOFIAN DARIA CSS STEAUA BUC  ROU
18 DRAGHICI SARA CSS STEAUA BUC  ROU
19 BUCSA Ioana CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
20 STADLER Andreea CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
21 TUDORACHE Ana Maria CS FARUL CONSTANTA  ROU
22 JURĂU PETRA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
23 CIOCAN Anaith CS FARUL CONSTANTA  ROU
24 REZEANU Casandra CS FARUL CONSTANTA  ROU
25 PAVELESCU TEODORA CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
26 TUTA MELISSA CSS STEAUA BUC  ROU
27 COCOŞ Alexandra CSS1 CONSTANTA  ROU
28 PRISICEANU Miruna CSS QUARTO BUC  ROU
29 BAJDU Elena CSS1 CONSTANTA  ROU
30 ILIE ALEXIA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
31 JUMUGA ANDREEA CS UNEFS BUCURESTI  ROU
32 NICEA Irina CSS1 CONSTANTA  ROU
33 SPATAREANU Mara CSS QUARTO BUC  ROU
34 TUFAN Diana CS FARUL CONSTANTA  ROU
35 BÂRLIGA THEA ACS KIDS TAMPA BRASOV  ROU
36 NEGULESCU MARIA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
37 BĂNICĂ Irina CSS1 CONSTANTA  ROU
38 MOCANU IRIS CS UNEFS BUCURESTI  ROU
39 STEFAN BIANCA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
40 FOFIRCA STEFANIA CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
41 MARINESCU ILINCA ACS KIDS TAMPA BRASOV  ROU
42 BRATU SOFIA CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
43 MAZILESCU MARA CS CRISUL ORADEA  ROU
44 SASU MARIA ACS KIDS TAMPA BRASOV  ROU
45 GHILA ALEXANDRA CSS QUARTO BUC  ROU
46 GARGARITA COSMINA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
47 MATHE DIANA GABRIELA ACS KIDS TAMPA BRASOV  ROU
48 SALCIANU MARA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
49 MARIN TEODORA MARIA ACS KIDS TAMPA BRASOV  ROU

Articole similare

Campionatul Național de floretă tineret, ziua 1: azi are loc proba individuală la masculin

Federatia Romana de Scrima
9 ani

Campionatul Național de Speranțe – floretă, masculin, echipe

Federatia Romana de Scrima
5 ani

Cantonamentele din Ungaria pentru loturile naționale de seniori

Federatia Romana de Scrima
3 ani
Exit mobile version