Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

După sabreri urmează floretiștii!

De mâine, la Sala de Scrimă „Ana Pascu”, din București, încep Campionatele Naționale de floretă pentru cadeți și juniori. Până sâmbătă, pe planșele de concurs vor intra 71 de floretiști și floretiste care își vor disputa medaliile puse în joc. În competiția rezervată fetelor, la ambele categorii de vârstă, sunt înscrise 33 de sportive care provin de la 9 cluburi. În concursul masculin vor participa 38 de floretiști, reprezentând 11 cluburi.

Programul Naționalelor de floretă este următorul:

Articole similare

Emma Șonț – locul 7 la Belgrad!

Federatia Romana de Scrima
5 ani

Zsofia Kato, Melany Pfeifer și Adam Macska, învingătorii zilei a doua în Cupa 1 Decembrie la spadă copii de la Satu Mare

Federatia Romana de Scrima
12 ani

Simona și Adrian Pop, o familie de campioni! Cei doi au câștigat în premieră, în același an, probele individuale în Cupa României la spadă

Federatia Romana de Scrima
11 ani
Exit mobile version