Federația Română de Scrimă
Concursuri în țară

Cupa României DCNEU U13 – floretă, feminin, individual

Ziua a treia a Cupei României DCNEU pentru categoria de vârstă U13 aduce în scenă floreta feminină. 23 de sportive de la 8 cluburi se înfruntă pentru trofeu și medalii. Medaliații și sportivii clasați pe locurile 5-8 vor fi premiați de către Mălina Călugăreanu, componentă a lotului național de floretă. Lista completă a floretistelor înscrise în concursul de azi:

Nume Club Țară Rank
ADOCH Alexandra Mihaela ACS FLORETA Timișoara  ROU 8
BARBU Ioana CSTA București  ROU 3
BUGHEANU Anastasia Ioana CS PETROLUL Ploiești  ROU 99
CIOCOIU Ilinca Teodora CSȘ TRIUMF București  ROU 99
CORNEA Daria Maria CS PETROLUL Ploiești  ROU 99
DOBREA Alessia Mihaela ACS BALESTRA București  ROU 99
DONNER Bianca Antonia CS PETROLUL Ploiești  ROU 99
GAVOJDEA Ayda Elena ACS BALESTRA București  ROU 99
HORVATH Timea CSM Cluj Napoca  ROU 9
KALINOV Lara Anastasia ACSȘ ARAMIS București  ROU 99
LIȚĂ Karina CSȘ TRIUMF București  ROU 6
LUPAȘCU Sonia CSM CORONA Brașov  ROU 2
MĂRĂCINEANU Anisia Maria CS PETROLUL Ploiești  ROU 99
MARIN Delia Ștefania CSTA București  ROU 99
MARIȘESCU Maya Sara ACS FLORETA Timișoara  ROU 5
MATEI Ingrid ACSȘ ARAMIS București  ROU 99
NICULA Alexandra CSȘ TRIUMF București  ROU 99
PELAGHIE Alesia Maria CS PETROLUL Ploiești  ROU 99
PETCU Ania Gabriela CSTA București  ROU 99
STĂNESCU Antonia CS PETROLUL Ploiești  ROU 99
TAL Karina ACS FLORETA Timișoara  ROU 1
VEREȘ Ilinca Maria ACSȘ ARAMIS București  ROU 3
VOICU Teodora ACSȘ ARAMIS București  ROU 99

 

Componența grupelor din prima fază a competiției:

GRUPA 1: Ilinca Teodora Ciocoiu, Anastasia Ioana Bugheanu, Karina Tal, Ania Gabriela Petcu, Timea Horvath, Lara Anastasia Kalinov.

GRUPA 2: Ingrid Matei, Alexandra Nicula, Daria Maria Cornea, Sonia Lupașcu, Delia Ștefania Marin, Alexandra Mihaela Adoch.

GRUPA 3: Anisia Maria Mărăcineanu, Bianca Antonia Donner, Karina Liță, Ayda Elena Gavojdea, Teodora Voicu, Ioana Barbu.

GRUPA 4: Alesia Maria Pelaghie, Antonia Stănescu, Alessia Mihaela Dobrea, Maya Sara Marișescu, Ilinca Maria Vereș.

 

Articole similare

Salt de opt locuri într-un an! Alin Mitrică e noul campion național la spadă seniori

Federatia Romana de Scrima
10 ani

Campionatul Național de floretă seniori de la București, ziua 1: azi are loc proba feminină la individual

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Riposta Cup 2022

Federatia Romana de Scrima
2 ani
Exit mobile version