Sâmbătă și duminică s-au disputat, la București, în Sala de Scrimă ”Ana Pascu”, întrecerile ediției a XI-a a Cupei Aramis la floretă. La competiție au participat sportivi din trei țări: România, Bulgaria și Ucraina. Câștigătorii anului 2022 sunt următorii:
FEMININ:
U9: Alice Marin (ACSȘ Aramis București)
U11: Silvia Dakova (Trakia Plovdiv – Bulgaria)
U13: Silvia Dakova (Trakia Plovdiv – Bulgaria)
U15: Viktoria Pastarmadzhieva (Trakia Plovdiv – Bulgaria)
U17: Valentina Dermenzhy (CSKA Armeets – Ucraina)
MASCULIN:
U9: Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj)
U11: Matei Liță (CSȘ Triumf București)
U13: Robert Ghețu (CSȘ Triumf București)
U15: Danail Polishev (Trakia Plovdiv – Bulgaria)
U17: Maksim Levitskyi (Ucraina)
U9 MASCULIN:
SFERTURI DE FINALĂ:
- Pavel Marianov (FC Shumen 1951) – Fabian Vesel (CS Petrolul Ploiești) 8-4
- Andrei Martișca (CS Petrolul Ploiești) – Tudor Grigorescu (ACSȘ Aramis București) 8-7
- Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj) – Tudor Nasture (CS Chimia Rm Vâlcea) 8-1
- George Bia (ACSȘ Aramis București) – Alexei Godancă (ACSȘ Aramis București) 8-1
SEMIFINALE:
- Andrei Martișca (CS Petrolul Ploiești) – Pavel Marianov (FC Shumen 1951) 8-7
- Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj) – George Bia (ACSȘ Aramis București) 8-4
FINALA:
- Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj) – Andrei Martișca (CS Petrolul Ploiești) 8-4
CLASAMENT FINAL U9 MASCULIN:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | STATE ROBERT | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
2 | MARTISCA ANDREI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
3T | MARYANOV PAVEL | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
3T | BIA GEORGE | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
5 | VESEL FABIAN | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
6 | GRIGORESCU TUDOR | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
7 | NASTURE TUDOR | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
8 | GODANCA ALEXEI | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
9 | PROTEASA ANDREI | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
10 | FRENTESCU GEORGE | CSTA BUC | ROU |
11 | DOBRESCU MATEI | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
12 | ZAHARIA ANDREI | CSM CORONA BRASOV | ROU |
13 | CHIRA SEBASTIAN | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
14 | COJANU DAVID | CSM CORONA BRASOV | ROU |
15 | STATE TOMA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
16 | PRODAN VLADIMIR | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
17 | POPESCU ANDREI | CSM CORONA BRASOV | ROU |
U11 MASCULIN:
SFERTURI DE FINALĂ:
- Matei Liță (CSȘ Triumf București) – Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj) 8-0
- Mihnea Ion (ACSȘ Aramis București) – Andrei Bratu (CS Petrolul Ploiești) 8-1
- Daniil Gheorghiță (ACSȘ Aramis București) – Lucas Velican (ACSȘ Aramis București) 8-6
- Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) – Edward Florea (CSTA București) 8-5
SEMIFINALE:
- Matei Liță (CSȘ Triumf București) – Mihnea Ion (ACSȘ Aramis București) 4-2
- Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) – Daniil Gheorghiță (ACSȘ Aramis București) 8-4
FINALA:
- Matei Liță (CSȘ Triumf București) – Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) 8-4
CLASAMENT FINAL U11 MASCULIN:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | LITA MATEI | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
2 | GRUMAZESCU FLAVIUS | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
3T | ION MIHNEA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
3T | GHIORGHITA DANIIL | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
5 | BRATU ANDREI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
6 | FLOREA EDWARD | CSTA BUC | ROU |
7 | STATE ROBERT | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
8 | VELICAN LUCAS | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
9 | BIA GEORGE | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
10 | MARYANOV PAVEL | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
11 | PASCU STEFAN | ACS SPADASINII ARGESENI | ROU |
12 | CATANESCU ROBERT | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
13 | OPRESCU TEODOR | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
14 | BREZOI FILIP | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
15 | NASTURE TUDOR | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
16 | POPA VLAD | CSM CORONA BRASOV | ROU |
17 | IMECS SZILARD | CSM CORONA BRASOV | ROU |
18 | VESEL FABIAN | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
19 | DOBRESCU MATEI | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
20 | KIS PETER | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
21 | PROTEASA ANDREI | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
22 | POPA IOAN | CSM CORONA BRASOV | ROU |
U13 MASCULIN
SFERTURI DE FINALĂ:
- Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Erik Binder (CS Chimia Rm Vâlcea) 10-2
- Rareș Ciupuliga Ispășoiu (ACSȘ Aramis București) – David Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj) 10-8
- Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj) – Ștefan Oancea (CS Olimpia București) 10-3
- Albert Man (CSM Corona Brașov) – Mihnea Ion (ACSȘ Aramis București) 10-5
SEMIFINALE:
- Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Rareș Ciupuliga Ispășoiu (ACSȘ Aramis București) 10-3
- Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj) – Albert Man (CSM Corona Brașov) 10-7
FINALA:
- Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj) 10-5
CLASAMENT FINAL U13 MASCULIN:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | GHETU ROBERT | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
2 | TIMARU TUDOR | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
3T | CIUPULIGA ISPASOIU RARES | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
3T | MAN ALBERT | CSM CORONA BRASOV | ROU |
5 | GRIGOROVICI DAVID | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
6 | OANCEA STEFAN | CS OLIMPIA BUCURESTI | ROU |
7 | BINDER ERIK | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
8 | ION MIHNEA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
9 | NEGREA MATEI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
10 | STANESCU TUDOR | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
11 | LITA MATEI | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
12 | COJANU MATEI | CSM CORONA BRASOV | ROU |
13 | MARGARITESCU MIRCEA | ACS SPADASINII ARGESENI | ROU |
14 | OLTEANU CODRIN | CSM CORONA BRASOV | ROU |
15 | ANDRONIC RADU | CSM CORONA BRASOV | ROU |
16 | POPESCU TUDOR | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
17 | GORTOESCU ANDREI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
18 | KENAROV ANDREJ | TEMPLAR CLUB | BUL |
19 | STAN ANDREI | ACS SPADASINII ARGESENI | ROU |
20 | GHEORGHITA DANIIL | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
21 | FLOREA EDWARD | CSTA BUC | ROU |
22 | BALL SEBASTIAN | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
23 | GHERGHEL FILIP | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
24 | GYUROV MAXIM | TEMPLAR CLUB | BUL |
25 | VAIDA VLAD | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
26 | GANEV TOMA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
27 | MOTRESCU CRISTIAN FILIP | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
28 | GORGHIU ANDREI | CSM CORONA BRASOV | ROU |
29 | KURKO KRISZTIAN | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
30 | OPRESCU TEODOR | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
31 | IRIMIOAIA CALIN | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
32 | MIHAESCU THEODOR | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
33 | STOLERU RADU | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
U15 MASCULIN:
SFERTURI DE FINALĂ:
- Danail Polishev (Trakia Plovdiv) – Endre Koncz (CSM Cluj) 15-2
- Teodor Todorov (FC Volov) – Dimitar Panaiotov (Trakia Plovdiv) 15-8
- Victor Baciu (CSM Cluj) – Ivelin Hristov (FC Volov) 15-10
- Andrei Vereș (ACSȘ Aramis București) – Matei Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-10
SEMIFINALE:
- Danail Polishev (Trakia Plovdiv) – Teodor Todorov (FC Volov) 15-9
- Andrei Vereș (ACSȘ Aramis București) – Victor Baciu (CSM Cluj) 13-12
FINALA:
- Danail Polishev (Trakia Plovdiv) – Andrei Vereș (ACSȘ Aramis București) 15-8
CLASAMENT FINAL:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | POLISHEV DANAIL | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
2 | VERES ANDREI | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
3T | BACIU VICTOR | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
3T | TODOROV TEODOR | FENCING CLUB VOLOV | BUL |
5 | GRIGOROVICI MATEI | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
6 | PANAYOTOV DIMITAR | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
7 | HRISTOV IVELIN | FENCING CLUB VOLOV | BUL |
8 | KONCZ ENDRE | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
9 | GHETU ROBERT | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
10 | MARIN VIVEK | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
11 | NIKOLOV DIYAN | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
12 | HODREA ALEXANDRU | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
13 | OLTEI COSMIN | LPS BRASOV | ROU |
14 | BERCEANU RARES | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
15 | GYROV ATANAS | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
16 | VELIKOV IVAN | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
17 | JARNEA JUSTIN | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
18 | MAN ALBERT | CSM CORONA BRASOV | ROU |
19 | CIUPULIGA ISPASOIU RARES | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
20 | COJANU MATEI | CSM CORONA BRASOV | ROU |
21 | ISTRATE MATEI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
22 | KENAROV ANDREJ | TEMPLAR CLUB | BUL |
23 | GANEV ANDREI | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
24 | GRIGOROVICI DAVID | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
25 | VAIDA VLAD | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
26 | BINDER ERIK | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
27 | MUNTEANU EUGEN | LPS BRASOV | ROU |
28 | GEROV MAXIM | TEMPLAR CLUB | BUL |
29 | ANDRONIC RADU | CSM CORONA BRASOV | ROU |
30 | OANCEA STEFAN | CS OLIMPIA BUCURESTI | ROU |
31 | SUFARIU VLAD | ACS SPADASINII ARGESENI | ROU |
32 | BALL SEBASTIAN | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
33 | MICU VLAD DAVID | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
34 | ICHIM STEFAN | CSM CORONA BRASOV | ROU |
35 | STANESCU TUDOR | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
36 | GORTOESCU ANDREI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
37 | BALINT TAMAS | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
38 | HUSANU DENIS | LPS BRASOV | ROU |
39 | OARGA VICTOR | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
U17 MASCULIN:
SFERTURI DE FINALĂ:
- Maksim Levitskyi (Ucraina) – Victor Baciu (CSM Cluj) 15-11
- Vasil Chepishev (FC Volov) – Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) 15-12
- Ștefan Balogh (ACSȘ Aramis București) – Rareș Berceanu (CSȘ Triumf București) 15-6
- Mykyta Astashov (Ucraina) – Rareș Baciu (CSȘ Triumf București) 15-8
SEMIFINALE:
- Maksim Levitskyi (Ucraina) – Vasil Chepishev (FC Volov) 15-12
- Mykyta Astashov (Ucraina) – Ștefan Balogh (ACSȘ Aramis București) 15-14
FINALA:
- Maksim Levitskyi (Ucraina) – Mykyta Astashov (Ucraina) 15-10
CLASAMENT FINAL U17 MASCULIN:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | LEVITSKYI MAKSIM | UKR | |
2 | ASTASHOV MYKYTA | UKR | |
3T | CHEPISHEV VASIL | FENCING CLUB VOLOV | BUL |
3T | BALOGH STEFAN | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
5 | BACIU RARES | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
6 | MACOVEI ALEXANDRU | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
7 | BACIU VICTOR | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
8 | BERCEANU RARES | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
9 | POLISHEV DANAIL | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
10 | DRAGOMIRESCU RARES | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
11 | MARIN VIVEK | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
12 | TODOROV TEODOR | FENCING CLUB VOLOV | BUL |
13 | ASTILEAN ANTONIU | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
14 | KONCZ ENDRE | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
15 | SANDU PAVEL | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
16 | GYROV ATANAS | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
17 | ILIYAZ KADIR | FENCING CLUB VOLOV | BUL |
18 | NOKOLOV DIYAN | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
19 | VERES ANDREI | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
20 | PANAYOTOV DIMITAR | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
21 | HODREA ALEXANDRU | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
22 | MICU VLAD DAVID | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
23 | VELIKOV IVAN | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
24 | MARINOV IVO | TEMPLAR CLUB | BUL |
25 | JARNEA JUSTIN | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
26 | GRIGOROVICI MATEI | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
27 | OARGA VICTOR | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
28 | ISTRATE MATEI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
29 | MILCICA ADELIN | LPS BRASOV | ROU |
30 | TEODORESCU SERBAN | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
31 | BALINT TAMAS | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
32 | GANEV ANDREI | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
U9 FEMININ:
SFERTURI DE FINALĂ:
- Alice Marin (ACSȘ Aramis București) – Anastasia Cristea (CSM Corona Brașov) 8-0
- Alexandra Bacharova (FC Shumen 1951) – Savina Petrof (FC Shumen 1951) 8-4
- Eliza Matei (ACS Atlas Invictus Cluj) – Amira Chiliment (ACSȘ Aramis București) 8-4
- Flavia Frăteanu (ACS Atlas Invictus Cluj) – Andreea Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) 8-3
SEMIFINALE:
- Alice Marin (ACSȘ Aramis București) – Alexandra Bacharova (FC Shumen 1951) 8-6
- Eliza Matei (ACS Atlas Invictus Cluj) – Flavia Frăteanu (ACS Atlas Invictus Cluj) 8-4
FINALA:
- Alice Marin (ACSȘ Aramis București) – Eliza Matei (ACS Atlas Invictus Cluj) 8-2
CLASAMENT FINAL U9 FEMININ
Loc | Nume | Club | Țara |
1 | MARIN ALICE | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
2 | MATEI ELIZA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
3T | BACHVAROVA ALEXANDRA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
3T | FRATEANU FLAVIA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
5 | PETROF SAVINA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
6 | CRISTEA ANASTASIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
7 | PELAGHIE ANDREEA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
8 | CHILIMENT AMIRA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
9 | JIPA DIANA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
10 | GORTOESCU IRINA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
11 | AMIHAILESEI SARA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
12 | DELCEVA ANDONIA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
13 | CRISTEA MEDEEA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
U11 FEMININ:
SFERTURI DE FINALĂ:
- Silvia Dakova (Trakia Plovdiv) – Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) 8-2
- Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) 8-3
- Vayana Delceva (FC Shumen 1951) – Delia Marin (CSTA București) 8-3
- Lilia Nikolova (FC Varna) – Yvonne Catană (ACS Atlas Invictus Cluj) 8-6
SEMIFINALE:
- Silvia Dakova (Trakia Plovdiv) – Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) 8-1
- Vayana Delceva (FC Shumen 1951) – Lilia Nikolova (FC Varna) 8-6
FINALA:
- Silvia Dakova (Trakia Plovdiv) – Vayana Delceva (FC Shumen 1951) 8-5
CLASAMENT FINAL U11 FEMININ:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | DAKOVA SILVIYA | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
2 | DELCEVA VAYANA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
3T | NIKOLOVA LILYA | FENCING CLUB VARNA | BUL |
3T | NICULA ALEXANDRA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
5 | STANESCU ANTONIA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
6 | MARIN DELIA | CSTA BUC | ROU |
7 | PELAGHIE ALESIA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
8 | CATANA YVONNE | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
9 | DUBAU CATRINEL | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
10 | BANEA ANASTASIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
11 | VANATORU AMELIA | ACS SPADASINII ARGESENI | ROU |
12 | MARINOVA EMILIYA | SPORT CLUB BORS | BUL |
13 | EFIMOV ELENA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
14 | DELETIOGLU NEHIR | CSTA BUC | ROU |
15 | POPESCU NICOLE | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
16 | MARACINEANU ANISIA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
17 | BACVAROVA ALEXANDRA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
18 | KAFALIYSKA ALEXIS | FENCING CLUB VARNA | BUL |
19 | MARCU NATALIA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
20 | STOICA EVA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
21 | PETROV SAVINA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
U13 FEMININ:
SFERTURI DE FINALĂ:
- Silvia Dakova (Trakia Plovdiv) – Hristina Peteva (Trakia Plovdiv) 10-4
- Maria Leonte (CSM Corona Brașov) – Vayana Delceva (FC Shumen 1951) 10-9
- Ilinca Vereș (ACSȘ Aramis București) – Ayda Gavojdea (CSTA București) 9-3
- Ingrid Matei (ACSȘ Aramis București) – Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) 10-8
SEMIFINALE:
- Silvia Dakova (Trakia Plovdiv) – Maria Leonte (CSM Corona Brașov) 10-4
- Ingrid Matei (ACSȘ Aramis București) – Ilinca Vereș (ACSȘ Aramis București) 9-3
FINALA:
- Silvia Dakova (Trakia Plovdiv) – Ingrid Matei (ACSȘ Aramis București) 10-6
CLASAMENT FINAL U13 FEMININ:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | DAKOVA SILVIYA | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
2 | MATEI INGRID | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
3T | LEONTE MARIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
3T | VERES ILINCA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
5 | SCAFA NATALIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
6 | DELCEVA VAYANA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
7 | PETEVA HRISTINA | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
8 | GAVOJDEA AYDA | CSTA BUC | ROU |
9 | BONDREA LAVINIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
10 | MARIN DELIA | CSTA BUC | ROU |
11 | NIKOLOVA NIKOLETA | FENCING CLUB VOLOV | BUL |
12 | TEMES CARLA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
13 | STANESCU ANTONIA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
14 | NICULA ALEXANDRA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
15 | DUMITRU DANIELA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
16 | VOICU TEODORA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
17 | NIKOLOVA LILYA | FENCING CLUB VARNA | BUL |
18 | SASU ELENA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
19 | DOBREA ALESSIA | CSTA BUC | ROU |
20 | PANCHEVA DARINA | ANTARES FENCING CLUB | BUL |
21 | CIOCOIU ILINCA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
22 | DONNER BIANCA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
23 | MARINOVA VIKTORIA | TEMPLAR CLUB | BUL |
24 | ZODILA OLIVIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
25 | CORNEA DARIA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
26 | PELAGHIE ALESIA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
27 | PETCU ANIA GABRIELA | CSTA BUC | ROU |
28T | CATANA YVONNE | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
28T | DUBAU CATRINEL | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
30 | EFIMOV ELENA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
31 | KALINOV LARA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
32 | MARINOVA EMILIYA | SPORT CLUB BORS | BUL |
33 | FOURNADJIEVA EFTIMIA | ANTARES FENCING CLUB | BUL |
34 | POPESCU NICOLE | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
35 | ANDREI BRIANA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
36 | BUGHEANU ANASTASIA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
37 | BERBELEAC IOANA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
38 | PORUTIU DOROTHEA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
39 | MIRICEL ANA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
40 | KAFALIYSKA ALEXIS | FENCING CLUB VARNA | BUL |
41 | SZOCS ROXANA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
42 | OLTEANU LARISA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
U15 FEMININ:
SFERTURI DE FINALĂ:
- Viktoria Pastarmadzhieva (Trakia Plovdiv) – Veronica Burdulea (CSM Cluj) 15-7
- Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) – Hristina Peteva (Trakia Plovdiv) 15-11
- Ilia Blaga (CSM Cluj) – Patricia Chepisheva (FC Volov) 15-9
- Karina Liță (CSȘ Triumf București) – Ingrid Matei (ACSȘ Aramis București) 15-5
SEMIFINALE:
- Viktoria Pastarmadzhieva (Trakia Plovdiv) – Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) 15-4
- Karina Liță (CSȘ Triumf București) – Ilia Blaga (CSM Cluj) 15-14
FINALA:
- Viktoria Pastarmadzhieva (Trakia Plovdiv) – Karina Liță (CSȘ Triumf București) 15-9
CLASAMENT FINAL U15 FEMININ:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | PASTARMADZHIEVA VIKTORIYA | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
2 | LITA KARINA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
3T | BLAGA ILIA | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
3T | SCAFA NATALIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
5 | PETEVA HRISTINA | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
6 | MATEI INGRID | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
7 | BURDULEA VERONICA | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
8 | CHEPISHEVA PATRICIA | FENCING CLUB VOLOV | BUL |
9 | ALEXANDROVA MAYA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
10 | CORNEA DARIA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
11 | VELEVA DEYA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
12 | VERES ILINCA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
13 | PUSCASU Anca | CSM CORONA BRASOV | ROU |
14 | LEONTE MARIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
15 | GOGA SOPHIA | ACS SPADASINII ARGESENI | ROU |
16 | DOBREA ALESSIA | CSTA BUC | ROU |
17 | MARINOVA VIKTORIA | TEMPLAR CLUB | BUL |
18 | DUMITRU DANIELA | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
19 | NAYDENOVA MIROSLAVA | SPORT CLUB BORS | BUL |
20 | PETCU ANIA GABRIELA | CSTA BUC | ROU |
21T | CIOCOIU ILINCA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
21T | SASU ELENA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
23 | BUGHEANU ANASTASIA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
24 | FOURNADJIEVA EFTIMIA | ANTARES FENCING CLUB | BUL |
25 | TEODORI CELESTE | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
26 | GAVOJDEA AYDA | CSTA BUC | ROU |
27 | TEMES CARLA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
28 | PANCHEVA DARINA | ANTARES FENCING CLUB | BUL |
DNF | LUPASCU SONIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
U17 FEMININ:
SFERTURI DE FINALĂ:
- Valentina Dermenzhy (CSKA Armeets) – Darra Cișmaș (CSM Corona Brașov) 11-9
- Enya Male (CSM Corona Brașov) – Alexandra Olaru (CSM Corona Brașov) 15-6
- Viktoria Pastarmadzhieva (Trakia Plovdiv) – Monalisa Macovei (CS Petrolul Ploiești) 15-3
- Dalia Preda (CSȘ Triumf București) – Karina Liță (CSȘ Triumf București)
SEMIFINALE:
- Valentina Dermenzhy (CSKA Armeets) – Enya Male (CSM Corona Brașov) 15-7
- Viktoria Pastarmadzhieva (Trakia Plovdiv) – Dalia Preda (CSȘ Triumf București) 15-5
FINALA:
- Valentina Dermenzhy (CSKA Armeets) – Viktoria Pastarmadzhieva (Trakia Plovdiv) 11-8
CLASAMENT FINAL U17 FEMININ:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | DERMENZHY VALENTYNA | CSKA ARMEETS | UKR |
2 | PASTARMADZHIEVA VIKTORIYA | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
3T | MALE ENYA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
3T | PREDA DALIA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
5 | LITA KARINA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
6 | OLARU ALEXANDRA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
7 | CISMAS DARRA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
8 | MACOVEI MONALISA | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
9 | STAN ALEXIA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
10 | BURDULEA VERONICA | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
11 | PESCARUS DENISA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
12 | VELEVA DEYA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
13 | PETEVA HRISTINA | TRAKIA PLOVDIV | BUL |
14 | STAN ANA | ACS SPADASINII ARGESENI | ROU |
15 | SIPOS TEODORA | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
16 | TIGHINEAN SONIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
17 | ALEXANDROVA MAYA | FENCING CLUB SHUMEN 1951 | BUL |
18 | NAYDENOVA MIROSLAVA | SPORT CLUB BORS | BUL |
19 | FOURNADJIEVA EFTIMIA | ANTARES FENCING CLUB | BUL |