Federația Română de Scrimă
Concursuri în țară

CSU Tg Mureș 2 a câștigat Cupa României la spadă echipe masculin seniori

Cupa României spadă seniori – masculin și feminin

Masculin, echipe

 

CSU Tg Mureș 2 (Liviu Pascu, Daniel Popa, Claus Sebeșan) a avut două meciuri dificile în semifinale și finală, dar s-a impus în ambele și a reușit să termine victorioasă vineri, în Cupa României la spadă masculin seniori. În finală, târg-mureșenii au învins cu 45-44 pe CSM Olimpia Satu Mare 2 (Anton Cîmpan, Lehel Nagy, Tudor Surducan, Szabolcs Szabo). În meciul pentru medalia de bronz CSU Tg Mureș 1 (Radu Andrei, Robert Rigo, Otto Tardi, Andrei Timoce) s-a impus cu 45-39 în fața echipei CS Universitatea Craiova 1 (Liviu Dragomir, Alin Mitrică, Alin Sbârcia, Ștefăniță Vîlceanu).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

CSM Olimpia Satu Mare 1 – LPS Craiova 4 45-18

CSU Tg Mureș 1 – LPS Bihorul Oradea 45-30

CSU Tg Mureș 2 – CSA Steaua București 45-36

CS UNEFS București 1 – LPS Craiova 1 45-36

CS Universitatea Craiova 1 – LPS Craiova 3 45-22

CS Universitatea Craiova 3 – CSȘ 1 Constanța 45-31

CSM Olimpia Satu Mare 2 – CS UNEFS București 2 45-34

CS Universitatea Craiova 2 – LPS Craiova 2 45-18

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

LPS Bihorul Oradea – LPS Craiova 4 45-27

CSA Steaua București – LPS Craiova 1 45-27

CSȘ 1 Constanța – LPS Craiova 3 45-21

CS UNEFS București 2 – LPS Craiova 2 45-36

CSA Steaua București – LPS Bihorul Oradea 44-43

CSȘ 1 Constanța – CS UNEFS București 2 45-32

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

LPS Craiova 1 – LPS Craiova 4 45-38

LPS Craiova 3 – LPS Craiova 2 45-40

 

MECIUL PENTRU LOCUL 15:

LPS Craiova 2 – LPS Craiova 4 45-43

 

MECIUL PENTRU LOCUL 13:

LPS Craiova 1 – LPS Craiova 3 45-42

 

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

LPS Bihorul Oradea – CS UNEFS București 2 43-42

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

CSȘ 1 Constanța – CSA Steaua București 45-37

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CSU Tg Mureș 1 – CSM Olimpia Satu Mare 1 45-41

CSU Tg Mureș 2 – CS UNEFS București 1 45-31

CS Universitatea Craiova 1 – CS Universitatea Craiova 3 45-36

CSM Olimpia Satu Mare 2 – CS Universitatea Craiova 2 45-36

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CSM Olimpia Satu Mare 1 – CS UNEFS București 1 45-24

CS Universitatea Craiova 2 – CS Universitatea Craiova 3 45-37

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CS Universitatea Craiova 3 – CS UNEFS București 1 45-38

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

CSM Olimpia Satu Mare 1 – CS Universitatea Craiova 2 45-37

 

SEMIFINALE:

CSU Tg Mureș 2 – CSU Tg Mureș 1 45-43

CSM Olimpia Satu Mare 2 – CS Universitatea Craiova 1 45-40

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSU Tg Mureș 1 – CS Universitatea Craiova 1 45-39

 

FINALA:

CSU Tg Mureș 2 – CSM Olimpia Satu Mare 2 45-44

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 CSU TG MURES 2 PASCU LIVIU

POPA DANIEL

SEBESAN CLAUS

 ROU
2 CSM OLIMPIA SATU MARE 2 CIMPAN ANTON

NAGY LEHEL

SURDUCAN TUDOR

SZABO SZABOLCS

 ROU
3 CSU TG MURES 1 ANDREI RADU

RIGO ROBERT

TARDI OTTO

TIMOCE ANDREI

 ROU
4 CS UNIV CRAIOVA 1 DRAGOMIR LIVIU

MITRICĂ ALIN

SBIRCIA ALIN

VÎLCEANU STEFĂNITĂ

 ROU
5 CSM OLIMPIA SATU MARE 1 DABIJA ADRIAN

MEZINGER MARTON

OROIAN ALEX

SZEP MARTON

 ROU
6 CS UNIV CRAIOVA 2 BOLBOCEANU TATIAN

CIOVICĂ LUCIAN

NYISZTOR CSAKI ALEXANDRU

OPREA MIHAIL

 ROU
7 CS UNIV CRAIOVA 3 ENESCU OVIDIU

NITU FRANCESCO

TOMA SEBASTIAN

VASILESCU GABRIEL

 ROU
8 CS UNEFS 1 BALOI ALBERT

CAMPION MATEI

STATIE DAVID

STOICA ALEXANDRU

 ROU
9 CSS 1 CONSTANTA BACIU STEFAN

GHENCEA Mihai

ILIUTA LUCA

PADUREANU DAVID

 ROU
10 CSA STEAUA BUCURESTI BACIU STEFAN

MARGHESCU RARES

NICA IUSTIN

PETRACHE GEORGE

 ROU
11 LPS BIHORUL ORADEA CODREAN MIHNEA

NAGHI VLAD

TUFAN RAUL

 ROU
12 CS UNEFS 2 BALOI DAVID

MOSCU ANDREI

POPESCU ALEXANDRU

TUDOSIE RAZVAN

 ROU
13 LPS CRAIOVA 1 BOSTINA YIANNIS

CORBU CRISTIAN

FAGET ALEXANDRU

NITU MASSIMO

 ROU
14 LPS CRAIOVA 3 FOTESCU DARIUS

LUTA GABRIEL

MARINESCU LUCIAN

TUGUI ROBERT

 ROU
15 LPS CRAIOVA 2 DUTA ANDREI

NICOLAE ROBERT

POPESCU DAN

POPESCU DORU

 ROU
16 LPS CRAIOVA 4 ALEXANDRU VLADIMIR

CORBU STEFAN

COTMAN YANIS

POPESCU RADU

 ROU

Articole similare

Campionatul Național Juniori 2019 – floretă, masculin și feminin, individual, Sala Ana Pascu – București

Federatia Romana de Scrima
5 ani

Junioarele luptă pentru titlul național la spadă!

Federatia Romana de Scrima
3 ani

C.M. Budapesta 2019 – spadă, feminin, individual

Federatia Romana de Scrima
5 ani
Exit mobile version