Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CSU Poli Timișoara – campioana fetelor la floretă cadete

Campionatul Național de floretă – cadeți și juniori

Feminin, cadeți, echipe

Timișoara monopolizează medaliile la Naționalele de floretă pentru cadeți și juniori. În concursul pe echipe de astăzi al fetelor cadete, CSU Poli Timișoara (Miruna Husu, Uliana Dumitrița Josan, Ingrid Miti Bikfalvi, Karina Tal) a câștigat finala disputată în compania fetelor de la CSȘ Triumf București 1 (Karina Liță, Iana Manolache, Dalia Preda, Iulia Predescu). Scorul finalei a fost 45-16 în favoarea echipei din Timișoara. Medalia de bronz a fost cucerită de CSM Corona Brașov 1 (Darra Cișmaș, Enya Male, Alexandra Olaru, Denisa Pescăruș), victorioasă cu scorul de 45-22 în fața echipei CSM Cluj (Ilia Blaga, Veronica Burdulea, Timea Horvath, Teodora Șipoș).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ

CS Petrolul Ploiești – CSȘ Triumf București 2 45-37

CSM Corona Brașov 2 – CSTA București 45-25

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

CSTA București – CSȘ Triumf București 2 45-44

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CSM Corona Brașov 1 – CS Petrolul Ploiești 45-13

CSU Poli Timișoara – ACS Floreta Timișoara 45-25

CSM Cluj – CS Satu Mare 44-29

CSȘ Triumf București 1 – CSM Corona Brașov 2 45-9

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

ACS Floreta Timișoara – CS Petrolul Ploiești 45-19

CS Satu Mare – CSM Corona Brașov 2 45-39

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CSM Corona Brașov 2 – CS Petrolul Ploiești 45-28

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

ACS Floreta Timișoara – CS Satu Mare 45-27

 

SEMIFINALE:

CSU Poli Timișoara – CSM Corona Brașov 1 45-39

CSȘ Triumf București 1 – CSM Cluj 45-29

 

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSM Corona Brașov 1 – CSM Cluj 45-22

 

FINALA:

CSU Poli Timișoara – CSȘ Triumf București 1 45-16

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 CSU POLI TIMISOARA HUSU MIRUNA

JOSAN ULIANA DUMITRITA

MITI BIKFALVI INGRID

TAL KARINA

 ROU
2 CSS TRIUMF BUCURESTI 1 LITA KARINA

MANOLACHE IANA

PREDA DALIA

PREDESCU IULIA

 ROU
3 CSM CORONA BRASOV 1 CISMAS DARRA

MALE ENYA

OLARU ALEXANDRA

PESCARUS DENISA

 ROU
4 CSM CLUJ NAPOCA BLAGA ILIA

BURDULEA VERONICA

HORVATH TIMEA

SIPOS TEODORA

 ROU
5 ACS FLORETA TIMISOARA ADOCH ALEXANDRA

MACIU AMALIA

MARISESCU MAYA

 ROU
6 CS SATU MARE CHIOREAN MARIA

DRAVECZKY REBEKA

SERGHIE SARA

 ROU
7 CSM CORONA BRASOV 2 LEONTE MARIA

LUPASCU SONIA

TIGHINEAN SONIA

 ROU
8 CS PETROLUL PLOIESTI CORNEA DARIA

DONNER BIANCA

PELAGHIE ALESIA

STANESCU ANTONIA

 ROU
9 CSTA Bucuresti DOBREA ALESSIA

MARIN DELIA

PETCU ANIA GABRIELA

 ROU
10 CSS TRIUMF BUCURESTI 2 CIOCOIU ILINCA

EFIMOV ELENA

NICULA ALEXANDRA

OLTEANU LARISA

 ROU

Articole similare

Trei floretiști români trag sâmbătă și duminică la etapa din Circuitul European U23 de la Brno

Federatia Romana de Scrima
7 ani

VIDEO: Simona și Adrian Pop au petrecut primul Crăciun alături de fiica lor, Clara

Federatia Romana de Scrima
6 ani

Cupa Mondială – floretă, feminin, U20, individual

Federatia Romana de Scrima
5 ani
Exit mobile version