Federația Română de Scrimă
Concursuri în țară

CSU Poli Timișoara a luat Cupa României la floretă masculin

Cupa României seniori – floretă, masculin, echipe

CSU Poli Timișoara (Mihail Barbință, Benjamin Bodo, Eugen Vadaniuc) a câștigat Cupa României la floretă masculin echipe. Timișorenii au întrecut în finală prima echipă a clubului CSA Steaua (Alexandru Pîrva, Silviu Roșu, Vlad Roșu, Alexandru Sîrb), e care au dispus cu 45-43. Medalia de bronz a competiției a fost câștigată de echipa națională a Moldovei (Artion Cecet, Nikita Cecet, Nikitas Gherman, Alex Postovan) care a învins cu 45-41 pe CSU Cluj (Radu Dărăban,Vlad Porusniuc, Lucas Serghie).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL

OPTIMI DE FINALĂ:

CSA Steaua 2 – CSȘ Triumf București 45-40

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CSA Steaua 1 – CSA Steaua 2 45-26

CSU Cluj – CS Satu Mare 45-38

Moldova – ACS Floreta Timișoara 45-41

CSU Poli Timișoara – CSTA București 45-29

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CS Satu Mare – CSA Steaua 2 45-39

ACS Floreta Timișoara – CSTA București 45-32

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CSTA București – CSA Steaua 2 45-37

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

CS Satu Mare – ACS Floreta Timișoara 45-36

 

SEMIFINALE:

CSA Steaua 1 – CSU Cluj 45-21

CSU Poli Timișoara – Moldova 45-31

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

Moldova – CSU Cluj 45-41

 

FINALA:

CSU Poli Timișoara – CSA Steaua 1 45-43

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 CSU POLI TIMISOARA BARBINTA MIHAIL

BODO Benjamin

VADANIUC EUGEN

 ROU
2 CSA STEAUA 1 PÎRVA ALEXANDRU

ROSU SILVIU

ROSU VLAD

SIRB ALEXANDRU

 ROU
3 MOLDOVA CECET ARTION

CECET NIKITA

GHERMAN NIKITAS

POSTOVAN ALEX

 ROU
4 CSU CLUJ NAPOCA DARABAN RADU

PORUSNIUC VLAD

SERGHIE LUCAS

 ROU
5 CS SATU MARE NOJEA RĂZVAN

PAUL IOSIF

POP NICOLAS

SERGHIE MATEI

 ROU
6 ACS FLORETA TIMISOARA MALEKSHAHIAN DARIUS

NITA VALENTIN

PETRACHE MIHNEA

TEACA IULIAN

 ROU
7 CSTA BUCURESTI CHIRNOGEANU MADALIN

CIOBANICA ANDREI

PAVEL GABRIEL

 ROU
8 CSA STEAUA 2 BĂLAN RADU

BURCEA RADU

SURCEL MIHNEA

SURCEL PETRU

 ROU
9 CSS TRIUMF BACIU RARES

BERCEANU RARES

PASCALE GRUIA

STOE IONUT

 ROU

Articole similare

Anca Săveanu (CSA Steaua) – locul 20 la etapa din Circuitul European de cadeți de la Pisa, în proba de floretă feminin individual

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Alin Badea și Iulian Teodosiu s-au calificat pe tabloul principal de 64 la Grand Prix-ul de sabie de la Cancun

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Emilia Corbu este campioana națională a floretistelor

Federatia Romana de Scrima
12 luni
Exit mobile version