Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CSȘ Constanța este campioana la spadă echipe masculin a categoriei U15

Campionatul Național de Speranțe – Spadă

U15, masculin, echipe

Concursului masculin pe echipe a aliniat la start 14 formații din București, Constanța, Craiova, Oradea și Tg Mureș. În finală s-a impus, după un meci extrem de greu, CSȘ Constanța (Mihai Ghencea, Luca Iliuță, Flavius Papp, Mihai Slave), care a dispus cu 45-43 de CS UNEFS București 2 (Albert Baloi, Cristian Leah, Ștefan Popa, Mihnea Stoicescu). Astfel Mihai Ghencea, campionul de ieri, de la individual, revine la Constanța cu două medalii de aur care înseamnă titlurile reunite la simplu și echipe. Medalia de bronz a fost cucerită de LPS Craiova 1 (Ovidiu Enescu, Gabriel Luță, Lucian Marinescu, Sebastian Toma), învingătoare meritată, cu 45-39, în fața echipei LPS Bihorul Oradea (Mihnea Codrean, Gabriel Popa, Andrei Raț Tarția, Mihnea Tămășan).

REZULTATELE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

MECIUL PENTRU LOCUL 13:

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

SFERTURI DE FINALĂ:

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

SEMIFINALE:

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

FINALA:

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țara
1 CSS CONSTANTA GHENCEA Mihai

ILIUŢĂ Luca

PAPP Flavius

SLAVE Mihai

 ROU
2 CS UNEFS BUCURESTI 2 BALOI Albert

LEAH Cristian

POPA Ştefan

STOICESCU Mihnea

 ROU
3 LPS CRAIOVA 1 ENESCU Ovidiu

LUTA Gabriel

MARINESCU Lucian

TOMA Sebastian

 ROU
4 LPS BIHORUL ORADEA CODREAN MIHNEA

POPA GABRIEL

RAT TARTIA ANDREI

TAMASAN MIHNEA

 ROU
5 CS UNEFS BUCURESTI 1 COTRUTA MATEI

DINA Alexandru

LUCA ALEXANDER

SFORZA Georgio

 ROU
6 CSS TG MURES 1 ACS LASZLO

NAGY AKOS

SIMIONCA DAVID

VERES AKOS

 ROU
7 CS FARUL CONSTANTA BAICU David

GARAGANCEA David

IRIMIA Bogdan

MATEI David

 ROU
8 CSS TG MURES 2 COTLARCIUC ALEXANDRU

MANOLE RAZVAN

SZABO GELLERT

 ROU
9 LPS CRAIOVA 2 DITA ION

FAGET ALEXANDRU

FOTESCU DARIUS

TUGUI ROBERT

 ROU
10 CSA STEAUA BUC PAVELESCU NICOLAE STEFAN

PINTILIE MIHNEA

SERBANESCU MINAS

 ROU
11 LPS CRAIOVA 3 ALEXANDRU VLADIMIR

CRETEANU LUCA

MILLARES CHRISTOF

 ROU
12 ACS ENGARDE DUMITRU LUCA

LAZAR ANDREI

POPA Mihai

 ROU
13 LPS CRAIOVA 4 CAIA RAZVAN

CORBU STEFAN

IORDACHE MIHAI

POPESCU RADU

 ROU
14 LPS CRAIOVA 5 COMBEI CARIN

DALADIMOS ILIAS

POPESCU DORU

 ROU

Articole similare

Alexandra Predescu a câștigat Campionatul Național de spadă cadeți, proba feminină la individual

Federatia Romana de Scrima
10 ani

România a ocupat locul 16 la etapa de Cupă Mondială de spadă seniori feminin pe echipe de la Tallin

Federatia Romana de Scrima
8 ani

Simona Pop, Loredana Dinu și Anca Măroiu s-au calificat pe tabloul pricipal de 64 la etapa de Cupă Mondială de spadă seniori feminin de la Johannesbourg

Federatia Romana de Scrima
9 ani
Exit mobile version