Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CSA Steaua – s-a încoronat campioană națională pe echipe la spadă juniori feminin

Campionatul Național de spadă – cadeți și juniori

Feminin, juniori, echipe

CSA Steaua 1 (Ioana Bucșa, Diana Dona, Bianca Moroianu, Emma Șonț) a reușit să câștige titlul național al fetelor la spadă juniori echipe, după ce a învins în finală, scor 45-39, pe CS Dinamo (Renata Axinte, Nicole Crampf, Andrada Ghica, Daria Stănciulescu), Medalia de bronz a revenit echipei CS Farul Constanța (Roxana Mariana Bulborea, Theodora Ion, Mara Ismaileanu, Casandra Rezeanu), învingătoare cu 45-41 în finala mică, împotriva formației CS Satu Mare (Alesia Coardoș, Daria Hotca, Sophia Petrosianu, Ana Tomșa).

 

REZULTATELE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

CSA Steaua București 2 – LPS Bihorul Oradea 45-43

LPS Craiova – CSȘ Quarto București 3  45-20

CS Farul Constanța – CSȘ Quarto București 1 45-44

LPS Satu Mare – CSȘ Quarto București 2 45-28

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

LPS Bihorul Oradea – CSȘ Quarto București 3  45-33

CSȘ Quarto București 1 – CSȘ Quarto București 2 45-19

 

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

CSȘ Quarto București 2 – CSȘ Quarto București 3 45-33

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

CSȘ Quarto București 1 – LPS Bihorul Oradea 45-27

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CS Dinamo București – CSA Steaua București 2 45-22

CS Satu Mare – LPS Craiova 45-27

CS Farul Constanța – CSȘ 1 Constanța 45-41

CSA Steaua București 1 – LPS Satu Mare 45-28

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

LPS Craiova – CSA Steaua București 2 45-23

CSȘ 1 Constanța – LPS Satu Mare 45-44

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

LPS Satu Mare – CSA Steaua București 2 45-26

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

LPS Craiova – CSȘ 1 Constanța 45-40

 

SEMIFINALE:

CS Dinamo București – CS Satu Mare 45-38

CSA Steaua București 1 – CS Farul Constanța 44-40

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CS Farul Constanța – CS Satu Mare 45-41

 

FINALA:

CSA Steaua București 1 – CS Dinamo București 45-39

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 CSA STEAUA BUCURESTI 1 BUCSA Ioana

DONA Diana

MOROIANU Bianca

SONT Emma

 ROU
2 CS DINAMO BUCURESTI AXINTE Renata

CRAMPF Nicole

GHICA Andrada

STANCIULESCU Daria

 ROU
3 CS FARUL CONSTANTA BULBOREA Roxana Mihaela

ION Theodora

ISMAILEANU Mara

REZEANU Casandra

 ROU
4 CS SATU MARE COARDOS Alesia

HOTCA Daria

PETROSIANU Sophia

TOMSA Ana

 ROU
5 LPS CRAIOVA ALEXANDRESCU Maria Alina

CIUTA Flavia Mihaela

PREDOI Andrada

PREDOI Bianca

 ROU
6 CSS1 CONSTANTA AGBAŞ Ioana

MATEESCU Eva

NICULAI Andreea

STAN Maria

 ROU
7 LPS SATU MARE ILYES Jazmin

KURTINECZ Johanna

KURTINECZ Julia

 ROU
8 CSA STEAUA BUCURESTI 2 BRATU Sofia

PAVELESCU Teodora

STADLER Andreea

STEFANESCU Rodica

 ROU
9 CSS QUARTO BUCURESTI 1 AVRAMESCU Diana

BALKO Denisa

GUŞATU Elena

 ROU
10 LPS BIHORUL ORADEA BUTA Sonia

CIMPAN Maria

DRAGAN Alexandra

JURĂU Petra

 ROU
11 CSS QUARTO BUCURESTI 2 FERARU Maia

SPATAREANU Mara

TOPIRCEANU Patricia

 ROU
12 CSS QUARTO BUCURESTI 3 AVRAMESCU Roxana

CRISTEA Theodora

NEAGOE Bianca

 ROU

Articole similare

LIVE: România concurează în proba de sabie masculin echipe la Campionatul Mondial de la Leipzig

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Campionatul Mondial de cadeți și juniori de la Plovdiv, ziua 6, proba 10: Silviu Roșu, Benjamin Bodo, Cristian Cândescu și Alexandru Pîrva concurează în proba de floretă juniori masculin individual

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Șapte spadasini de la CSU Craiova concurează sâmbătă și duminică în etapa a treia a Circuitului European U23 de la Moedling

Federatia Romana de Scrima
10 ani
Exit mobile version