Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CSA Steaua este campioana fetelor la cadeți, în proba feminină de spadă echipe.

Campionatul Național de spadă cadeți și juniori

Cadeți, feminin, echipe

CSA Steaua București 1 (Natalia Constantin, Diana Dona, Daria Stănciulescu, Rodica Ștefănescu) a cucerit titlul național al cadeților la spadă echipe feminin, după ce a învins în finala concursului de azi echipa LPS Satu Mare (Denisa Crișan, Jazmin Ilyes, Johanna Kurtinecz, Julia Kurtinecz), cu scorul de 45-29. Medalia de bronz a fost câștigată de CS Satu Mare (Alesia Coardoș, Krisztina Nyisztor Barta, Sophia Petroșianu, Ana Tomșa), victorioasă cu scorul de 45-32 în finala mică a competiției, în fața formației LPS Craiova 2 (Aurora Chiciu, Flavia Mihaela Ciuta, Iris Smaranda, Valentina Velici).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

CSA Steaua București 1 – CSS Quarto București 3 45-11

CS UNEFS București – ACS Kids Tâmpa Brașov 42-36

LPS Craiova 2 – CSS 1 Constanța 45-38

CSA Steaua București 2 – CS Farul Constanța 2 45-34

LPS Craiova 1 – LPS Bihorul Oradea 45-13

CS Satu Mare – CSS Quarto București 2 45-36

CSS Quarto București 1 – CS Farul Constanța 1 45-28

LPS Satu Mare – ACS Athos Fencing 45-18

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16

ACS Kids Tâmpa Brașov – CSS Quarto București 3 45-25

CSS 1 Constanța – CS Farul Constanța 2 45-39

CSS Quarto București 2 – LPS Bihorul Oradea 45-31

CS Farul Constanța 1 – ACS Athos Fencing 45-31

CSS 1 Constanța – ACS Kids Tâmpa Brașov 44-43

CSS Quarto București 2 – CS Farul Constanța 1 45-32

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 13-16:

CS Farul Constanța 2 – CSS Quarto București 3 45-27

ACS Athos Fencing – LPS Bihorul Oradea 45-44

 

MECIUL PENTRU LOCUL 15:

LPS Bihorul Oradea – CSS Quarto București 3 45-33

 

MECIUL PENTRU LOCUL 13:

CS Farul Constanța 2 – ACS Athos Fencing 34-38

 

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

CS Farul Constanța 1 – ACS Kids Tâmpa Brașov 45-42

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

CSS 1 Constanța – CSS Quarto București 2 45-35

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CSA Steaua București 1 – CS UNEFS București 45-17

LPS Craiova 2 – CSA Steaua București 2 45-36

CS Satu Mare – LPS Craiova 1 45-23

LPS Satu Mare – CSS Quarto București 1 45-35

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8

CSA Steaua București 2 – CS UNEFS București 45-42

LPS Craiova 1 – CSS Quarto București 1 (45-38)

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CSS Quarto București 1 – CS UNEFS București 45-20

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

LPS Craiova 2 – CSA Steaua București 2 44-39

 

SEMIFINALE:

CSA Steaua București 1 – LPS Craiova 2 45-28

LPS Satu Mare – CS Satu Mare 45-29

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CS Satu Mare – LPS Craiova 2 45-32

 

FINALA:

CSA Steaua București 1 – LPS Satu Mare 45-29

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 CSA STEAUA BUC 1 CONSTANTIN Natalia

DONA Diana

STANCIULESCU DARIA

STEFANESCU RODICA

 ROU
2 LPS SATU MARE CRISAN DENISA

ILYES JAZMIN

KURTINECZ JOHANNA

KURTINECZ JULIA

 ROU
3 CS SATU MARE COARDOS ALESIA

NYISZTOR BARTA KRISZTINA

PETROSIANU SOPHIA

TOMSA ANA

 ROU
4 LPS CRAIOVA 2 CHICIU AURORA

CIUTA FLAVIA MIHAELA

SMARANDA IRIS

VELICI VALENTINA

 ROU
5 LPS CRAIOVA 1 ALEXANDRESCU MARIA ALINA

COVACI ARIANA

PREDOI ANDRADA

RAICU BIANCA

 ROU
6 CSA STEAUA BUC 2 BUCSA Ioana

PAVELESCU TEODORA

PIRVU IOANA

STADLER Andreea

 ROU
7 CSS QUARTO BUC 1

A

VRAMESCU DIANA

BALKO Denisa

FERARU Maia

GUŞATU Elena

 ROU
8 CS UNEFS BUC JUMUGA ANDREEA

NICULAE MARIA

TURCU JULIETTE

VOICULESCU ARIANA

 ROU
9 CSS1 CONSTANTA AGBAŞ Ioana

BĂNICĂ Irina

NICEA Irina

 ROU
10 CSS QUARTO BUC 2 BUBENECK THAIS

CRISTEA THEODORA

SPATAREANU Mara

 ROU
11 CS FARUL CONSTANTA 1 CIOCAN Anaith

REZEANU Casandra

TUDORACHE Ana Maria

TUFAN Diana

 ROU
12 ACS KIDS TAMPA BRASOV BÂRLIGA THEA

MARINESCU ILINCA

MATHE DIANA GABRIELA

SERBAN STEFANIA

 ROU
13 CS FARUL CONSTANTA 2 BURTESCU MAIA

MELEACA NICOL

MOCANU Alexia Maria

 ROU
14 ACS ATHOS FENCING CAZACENCU MARIA

MELEACA VICTORIA

STANIGUT IRINA

 ROU
15 LPS BIHORUL ORADEA BUTA SONIA

SZIJARTO BLANKA

TAMASAN ELENA

TAMASAN IZABELA

 ROU
16 CSS QUARTO BUC 3 APOSTOL BIANCA

GHINESCU EVA

MIRON MARIA

 ROU

 

Articole similare

GALERIE FOTO! Campioanele selfie: Ana Maria Brânză, Simona Pop, Simona Gherman și Maria Udrea – aur în Superliga de spadă

Federatia Romana de Scrima
10 ani

Proiect pentru o nouă sală de scrimă în București!

Federatia Romana de Scrima
2 ani

Azi începe prima ediție a Cupei Aramis la floretă pentru copii

Federatia Romana de Scrima
10 ani
Exit mobile version