Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CSA Steaua a câștigat titlul național al cadetelor la floretă feminin echipe

Campionatul Național de floretă cadeți și juniori

Cadeți, feminin, echipe

 

CSA Steaua București (Ilinca Fetecău, Karina Liță, Ingrid Matei, Alexandra Nicula) a reușit să se impună vineri în concursul feminin al cadetelor, pe echipe, al Campionatului Național de floretă. Stelistele au dispus în finală de ACS Floreta Timișoara (Alexandra Adoch, Amalia Maciu, Maya Marișescu), cu scorul de 45-31.

Medalia de bronz a fost câștigată de CSU Poli Timișoara (Ștefania David, Miruna Husu, Uliana Dumitrița Josan, Karina Tal), învingătoare cu 45-29 în meciul pentru locul 3, disputat în compania formației CSM Corona Brașov (Lavinia Bondrea, Maria Leonte, Natalia Scafa).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

ACS Atlas Invictus Cluj – CS Petrolul Ploiești 45-32

CSTA București – CSS Triumf București 45-21

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

CS Petrolul Ploiești – CSS Triumf București 44-29

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CSA Steaua București – ACS Atlas Invictus Cluj 45-9

CSU Poli Timișoara – CSM Cluj 45-29

CSM Corona Brașov – ACSS Aramis București 45-34

ACS Floreta Timișoara – CSTA București 45-13

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CSM Cluj – ACS Atlas Invictus Cluj 45-20

CSTA București – ACSS Aramis București 45-33

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

ACSS Aramis București – ACS Atlas Invictus Cluj 45-32

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

CSM Cluj – CSTA București 45-31

 

SEMIFINALE:

CSA Steaua București – CSU Poli Timișoara 45-29

ACS Floreta Timișoara – CSM Corona Brașov 45-16

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSU Poli Timișoara – CSM Corona Brașov 45-29

 

FINALA:

CSA Steaua București – ACS Floreta Timișoara 45-31

 

CLASAMENT FINAL:

 

Loc Club Componența echipei Țară
1 CSA STEAUA BUCURESTI FETECAU ILINCA

LITA KARINA

MATEI INGRID

NICULA ALEXANDRA

 ROU
2 ACS FLORETA TIMISOARA ADOCH ALEXANDRA

MACIU AMALIA

MARISESCU MAYA

 ROU
3 CSU POLI TIMISOARA DAVID STEFANIA

HUSU MIRUNA

JOSAN ULIANA DUMITRITA

TAL KARINA

 ROU
4 CSM CORONA BRASOV BONDREA LAVINIA

LEONTE MARIA

SCAFA NATALIA

 ROU
5 CSM CLUJ NAPOCA BLAGA ILIA

HORVATH TEODORA

HORVATH TIMEA

SASU ELENA

 ROU
6 CSTA BUCURESTI CIRSTOAIA IOANA

MARIN DELIA

PETCU ANIA GABRIELA

RADULESCU ALICIA

 ROU
7 ACSS ARAMIS DUMITRU DANIELA

STURZA SOFIA

VERES ILINCA

 ROU
8 ACS ATLAS INVICTUS GODJA CARLA

POP SARA

TEODORI CELESTE

 ROU
9 CS PETROLUL PLOIESTI BUGHEANU ANASTASIA

CORNEA DARIA

DONNER BIANCA

PELAGHIE ALESIA

 ROU
10 CSS TRIUMF BUC CIOCOIU ILINCA

EFIMOV ELENA

OLTEANU LARISA

ROSCA LARIA

 ROU

 

Articole similare

GALERIE FOTO: Roxana Bârlădeanu la Dolce Sport: „Ne dorim ca în acest an Cupa Europei să rămână în țara noastră”

Federatia Romana de Scrima
9 ani

UPDATE 14: Tiberiu Dolniceanu – Gu Bongil 8-15, în finală la etapa de Cupă Mondială la sabie seniori, proba individuală la masculin, de la Varșovia

Federatia Romana de Scrima
9 ani

Simona Gherman, medalie de aur la Grand Prix-ul de spadă feminin de la Doha

Federatia Romana de Scrima
9 ani
Exit mobile version