Știri

CSA Steaua a câștigat Campionatul Național de speranțe, la sabie feminin echipe, de la București

Campionatul Național de speranțe la sabie de la București s-a încheiat duminică, 11 octombrie, cu proba pe echipe la feminin.
De la ora 9:00, la Sala de Scrimă Floreasca s-au prezentat la concurs zece formații: CS Riposta1, CS Riposta2, CS Dinamo1, CS Dinamo2, CSM Brașov1, CSM Brașov2, ACS Duel, CSA Steaua, CSS Slobozia și CSS Unirea Iași.
Medaliile de aur au fost câștigate de către CSA Steaua, care a învins în finala mare pe CS Riposta1, scor 45-37. Medaliile de bronz le-au revenit sportivelor de la CSS Unirea Iași, învingătoare în finala mică cu CSM Brașov1, scor 45-38.
CSS Slobozia: Marga Bărbucianu, Ana Dincă, Ancuța Dincă, Bianca Pârvu;
CSS Unirea Iași: Elena Rădeanu, Ioana Radu, Daria Stărică.
Clasamentul complet al Campionatului Național de speranțe, la sabie feminin echipe, poate fi văzut AICI.