Campionatul Național de Cadeți și Juniori la sabie
Feminin, juniori, echipe
CS Riposta București 1 (Rosemarie Benciu, Mihaela Chițu, Ema Cîrligeanu, Ilinca Pantiș) este campioana pe echipe la sabie feminin juniori. Prima echipă a Ripostei a învins cu 45-39 pe CSA Steaua (Maria Alexe, Catinca Dumitru, Patricia Popa, Denisa Șerban). Medalia de bronz a fost câștigată de CS Dinamo 1 (Roberta Ciobanu, Amalia Covaliu, Alexandra Mitruș, Andreea Șerbănoiu), învingătoare cu 45-42 în fața echipei secunde de la CS Dinamo (Sofia Elena Corlătescu, Anastasia Fusea, Adriana Maria Geatara, Petra Pătrănoiu).
REZULTATELE TABLOULUI PRINCIPAL:
OPTIMI DE FINALĂ:
CS Dinamo 3 – CS Riposta București 45-31
CSM Iași – CS Dinamo 5 45-34
MECIUL PENTRU LOCUL 9:
CS Dinamo 5 – CS Riposta București 45-41
SFERTURI DE FINALĂ:
CSA Steaua – CS Dinamo 3 45-26
CS Dinamo 2 – CSTA București 45-43
CS Dinamo 1 – CS Dinamo 4 45-34
CS Riposta București 1 – CSM Iași 45-39
TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:
CS Dinamo 3 – CSTA București 45-42
CS Dinamo 4 – CSM Iași 45-40
MECIUL PENTRU LOCUL 7:
CSM Iași – CSTA București 45-35
MECIUL PENTRU LOCUL 5:
CS Dinamo 4 – CS Dinamo 3 45-37
SEMIFINALE:
CSA Steaua – CS Dinamo 2 45-33
CS Riposta București 1 – CS Dinamo 1 45-32
MECIUL PENTRU LOCUL 3:
CS Dinamo 1 – CS Dinamo 2 45-42
FINALA:
CS Riposta București 1 – CSA Steaua 45-39
CLASAMENT FINAL:
Loc | Club | Componență echipă | Țară |
1 | CS RIPOSTA BUC 1 | BENCIU Rosemarie
CHITU Mihaela CIRLIGEANU Ema PANTIS Ilinca |
ROU |
2 | CSA STEAUA BUC | ALEXE Maria
DUMITRU Catinca POPA Patricia SERBAN Denisa |
ROU |
3 | CS DINAMO BUC 1
|
CIOBANU Roberta
COVALIU Amalia MITRUS Alexandra SERBANOIU Andreea |
ROU |
4 | CS DINAMO BUC 2 | CORLATESCU Sofia Elena
FUSEA Anastasia GEATARA Adriana Maria PATRANOIU Petra |
ROU |
5 | CS DINAMO BUC 4 | BOTEZATU Ana
CRACIUN Ioana OVESIA Anna STATIE Bianca |
ROU |
6 | CS DINAMO BUC 3 | BONCIOAGA Stefania
BUTUM Adelina Elena GULICIUC Ioana SEZER Yasmin Teodora |
ROU |
7 | CSM IASI | CONDREA Ioana Miruna
GROSU Alexia Maria MIRON Daria STAN Amalia |
ROU |
8 | CSTA BUC | DINU Crina Maria
NASTASE Maria OARGA Teodora PELIN Briana Valentina |
ROU |
9 | CS DINAMO BUC 5 | ADANILOAIE Andreea Beatrice
MARGINEANU Lorena MITRUS Andreea TUDORANCEA Rebeca Maria |
ROU |
10 | CS RIPOSTA BUC 2 | BADULESCU Maria
DEJESCU Ana GOMOESCU Bianca ICNOTIU Teona Maria |
ROU |