Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CS Dinamo – campioană a României pe echipe la sabie juniori masculin

Campionatul Național de sabie cadeți și juniori

Juniori, masculin, echipe

 

CS Dinamo București 1 (Casian Cîdu, Vlad Covaliu, Rareș Gheorghe, Marco Șovar) a cucerit titlul național la echipe masculin, în cadrul Campionatului Național de sabie pentru cadeți și juniori. În finală, Dinamo 1 a dispus cu 45-33 de echipa CS Riposta București (David Bârsan, Michael Ene, Horia Nițu, Radu Nițu). Medalia de bronz a fost cucerită de CSA Steaua București 1 (Dacian Enache, Mihnea Enache, Cristian Macovei, Nicolae Chrisley Tatulescu) care a ieșit victorioasă din înfruntarea cu CS Dinamo București 2 (Iustin Cîdu, David Nicolae Militaru, Tudor Moise, Luca Radu), cu scorul de 45-38.

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

CSA Steaua București 2 – CS Dinamo București 2 45-25

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CS Dinamo București 1 – CSA Steaua București 2 45-27

CS Dinamo București 2 – CSM Unirea Slobozia 45-34

CSA Steaua București 1 – CSM Iași 45-30

CS Riposta București – CSTA București 45-40

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CSM Unirea Slobozia – CSA Steaua București 2 45-36

CSM Iași – CSTA București 45-28

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CSA Steaua București 2 – CSTA București 45-44

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

CSM Unirea Slobozia – CSM Iași 45-36

 

SEMIFINALE:

CS Dinamo București 1 – CS Dinamo București 2 45-22

CS Riposta București – CSA Steaua București 1 45-39

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSA Steaua București 1 – CS Dinamo București 2 45-38

 

FINALA:

CS Dinamo București 1 – CS Riposta București 45-33

 

CLASAMENT FINAL:

 

Loc Club Componența echipei Țară
1 CS DINAMO BUC 1 CIDU Casian

COVALIU Vlad

GHEORGHE Rares

SOVAR Marco

 ROU
2 CS RIPOSTA BUC

 

BARSAN David

ENE Michael

NITU Horia

NITU Radu

 ROU
3 CSA STEAUA BUC 1 ENACHE Dacian

ENACHE Mihnea

MACOVEI Cristian

TATULESCU Nicolae Chrisley

 ROU
4 CS DINAMO BUC 2 CIDU Iustin

MILITARU David Nicolae

MOISE Tudor

RADU Luca

 ROU
5 CSM UNIREA SLOBOZIA GAVRILA Cristian Marian

PIETROIU Andrei

POPA Andrei

 ROU
6 CSM IASI BARBUTA Andrei

EVA Alexandru

MUNTEANU Rares Florin

NEDELCU Cristian

 ROU
7 CSA STEAUA BUC 2 DUTU Ionut

MACOVEI Razvan

NISTOR Nichita

STEFAN Mario Alexandru

 ROU
8 CSTA BUC CAPATINA Sebastian

COSTEA Andrei

COSTEA Rares

VINTILA Eduard Florin

 ROU
9 CS DINAMO BUC 3 DINU David Andrei

LAZAR Vlad Eduard

MANEA Noah Stefan

RUCAREANU Matei Rares

 ROU

 

Articole similare

Karina Vasile a ocupat locul 8 la Istanbul

Federatia Romana de Scrima
6 luni

Câștigătorii primei ediții a Memorialului „Ioan Popa” la spadă pentru copii și speranțe de la București

Federatia Romana de Scrima
6 ani

CSU Craiova, aur în proba feminină de la Campionatele Naționale de spadă tineret

Federatia Romana de Scrima
10 ani
Exit mobile version