Federația Română de Scrimă
Știri

Campionatul Național de floretă juniori, ziua 3: azi are loc proba masculină la individual

Campionatul Național de floretă juniori continuă miercuri, 13 ianuarie, la Sala de scrimă Floreasca din București cu o nouă probă: cea masculină la individual.
La start, care s-a dat la ora 9:00, s-au prezenta 32 de sportivi. Se vor trage două tururi de grupe, iar apoi toți sportivii vor ajunge pe un tabloul de 32, de eliminare directă.
În 2015, podiumul Campionatului Național de floretă juniori, în proba masculină la individual, a arătat astfel: 1. Vlad Porușniuc (CSA Steaua), 2. Alexandru Georgescu (CSA Steaua), 3. Bogdan Dascălu (CSU Cluj Napoca) și Silviu Roșu (CSA Steaua).
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile întrecerii din Sala de scrimă Floreasca.
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ ÎN 2016:

Articole similare

Campionatul Național de spadă cadeți, ziua 4: azi are loc proba feminină pe echipe

Federatia Romana de Scrima
11 ani

Melissa Korossy (CS Satu Mare) a ocupat locul al doilea la etapa din Circuitul European U14 de floretă feminin de la Kuntszentmiklos

Federatia Romana de Scrima
10 ani

CS Riposta1 a câștigat Campionatul Național de Scrimă Copii, în proba de sabie feminin echipe, la categoria 10-13 ani

Federatia Romana de Scrima
10 ani
Exit mobile version