Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

Campioana României la floretă cadeți masculin echipe este CSS Triumf București

Campionatul Național de floretă cadeți și juniori

Cadeți, masculin, echipe

 

CSS Triumf București 1 (Rareș Berceanu, Filip Gherghel, Robert Ghețu, Luca Juravle) a cucerit titlul național la floretă cadeți masculin echipe, după ce a învins în finală pe ACS Floreta Timișoara (Filip Efros, Alan Fey, Andrei Știube, Rareș Vasilache) cu scorul de 45-26. CSU Poli Timișoara (Artiom Cecet, Oliver Chinte, Felix Dogariu, Mihnea Robănescu) a câștigat medalia de bronz, învingând în meciul pentru locul 3 pe CSM Cluj (Victor Baciu, Horia Felecan, Ianis Gligan, Endre Koncz), cu scorul de 44-28.

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

ACSS Aramis București – CS Satu Mare 43-25

ACS Atlas Invictus Cluj 1 – LPS Brașov 44-22

CSU Poli Timișoara – CS Chimia Rm Vâlcea 45-6

CSM Corona Brașov – CSS Triumf București 2 45-31

CS Petrolul Ploiești – ACS Atlas Invictus Cluj 2 45-26

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

CS Chimia Rm Vâlcea – LPS Brașov 45-35

CS Chimia Rm Vâlcea – CS Satu Mare 45-36

CSS Triumf București 2 – ACS Atlas Invictus Cluj 2 45-42

 

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

CS Satu Mare – ACS Atlas Invictus Cluj 2 45-32

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

CS Chimia Rm Vâlcea – CSS Triumf București 2 45-27

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CSS Triumf București 1 – ACSS Aramis București 45-15

CSU Poli Timișoara – ACS Atlas Invictus Cluj 1 45-14

CSM Cluj – CSM Corona Brașov 45-20

ACS Floreta Timișoara – CS Petrolul Ploiești 45-19

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

ACSS Aramis București – ACS Atlas Invictus Cluj 1 45-40

CSM Corona Brașov – CS Petrolul Ploiești 45-34

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

ACS Atlas Invictus Cluj 1 – CS Petrolul Ploiești 45-36

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

ACSS Aramis București – CSM Corona Brașov 45-40

 

SEMIFINALE:

CSS Triumf București 1 – CSU Poli Timișoara 45-44

ACS Floreta Timișoara – CSM Cluj 41-37

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSU Poli Timișoara – CSM Cluj 44-28

 

FINALA:

CSS Triumf București 1 – ACS Floreta Timișoara 45-26

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 CSS TRIUMF BUC 1 BERCEANU RARES

GHERGHEL FILIP

GHETU ROBERT

JURAVLE LUCA

 ROU
2 ACS FLORETA TIMISOARA EFROS FILIP

FEY ALAN

STIUBE ANDREI

VASILACHE RARES

 ROU
3 CSU POLI TIMISOARA CECET ARTIOM

CHINTE OLIVER

DOGARIU FELIX

ROBANESCU MIHNEA

 ROU
4 CSM CLUJ NAPOCA BACIU VICTOR

FELECAN HORIA

GLIGAN IANIS

KONCZ ENDRE

 ROU
5 ACSS ARAMIS ALEXANDRU DAVID ANDREI

CIUPULIGA ISPASOIU RARES

POPESCU TUDOR

VERES ANDREI

 ROU
6 CSM CORONA BRASOV ANDRONIC RADU

COJANU MATEI

GORGHIU ANDREI

MOASA CRISTIAN

 ROU
7 ACS ATLAS INVICTUS 1 GRIGOROVICI DAVID

GRIGOROVICI MATEI

MICU VLAD DAVID

TIMARU TUDOR

 ROU
8 CS PETROLUL PLOIESTI GORTOESCU ANDREI

ISTRATE MATEI

JARNEA JUSTIN

NEGREA MATEI

 ROU
9 CS CHIMIA RM VALCEA BINDER ERIK

MARGARITESCU MIRCEA

MARIN VIVEK

 ROU
10 CSS TRIUMF BUC 2 IRIMIOAIA CALIN

PARASCHIV LUCA

RADUCU MATEI

STANESCU TUDOR

 ROU
11 CS SATU MARE BOCLAJUC DANIEL

JUHASZ MARK

PAUL IOSIF

 ROU
12 ACS ATLAS INVICTUS 2 ACHIM VICTOR

BALL SEBASTIAN

OARGA VICTOR

SABO VICTOR GEORGE

 ROU
13 LPS BRASOV MUNTEANU EUGEN

OLTEI COSMIN

SUCIU STEFAN

 ROU

 

Articole similare

Opt sabreri români pleacă vineri la Grand Prix-ul de la Plovdiv

Federatia Romana de Scrima
10 ani

Cupa Federației la floretă de la Satu Mare, ziua 4: azi are loc proba de juniori la masculin

Federatia Romana de Scrima
9 ani

Ana Boldor, Maria Boldor, Mălina Călugăreanu și Corina Damaschin trag sâmbătă și duminică la etapa de Cupă Mondială de la Belgrad, în probele de floretă juniori feminin individual și pe echipe

Federatia Romana de Scrima
9 ani
Exit mobile version