Federația Română de Scrimă
Campionate Europene

C.E. U23 – Plovdiv 2019 – floretă masculin

Benjamin Bodo, singurul floretist român prezent pe pista de concurs astăzi, la Plovdiv, a reușit să treacă de faza grupelor, acolo unde a repurtat trei victorii din cinci meciuri. În primul meci de pe tabloul principal, Bodo l-a întrecut pe Lukas Teteris (Letonia), cu 15-11, însă a fost eliminat în 16-imi de francezul Rafael Savin, care l-a învins cu 15-10. Benjamin Bodo s-a clasat, la final, pe locul 25.

Articole similare

România – locul 30 la Campionatul Mondial de cadeți și juniori de la Verona, în proba de floretă juniori masculin echipe

Federatia Romana de Scrima
8 ani

Campionatul Național de floretă cadeți de la Satu Mare, ediția 2017, ziua 2: azi are loc proba feminină pe echipe

Federatia Romana de Scrima
9 ani

România – locul 5 mondial la spadă feminin juniori!

Federatia Romana de Scrima
4 ani
Exit mobile version