Campionatul Național de spadă – cadeți și juniori
Feminin, juniori, individual
Bianca Moroianu de la CSA Steaua a câștigat fără mari probleme concursul feminin de miercuri, devenind campioana României la spadă feminin juniori. În finală, Bianca a întrcut-o pe Andrea Muntean (CS Crișul Oradea), cu scorul de 15-7. Medaliile de bronz au fost cucerite de Andreea Niculai (CSȘ 1 Constanța) și Andrada Ghica (CS Dinamo).
REZULTATELE TABLOULUI PRINCIPAL:
TURUL I:
Roxana Mihaela Bulborea (CS Farul Constanța) – Ana Maria Tudorache (CS Farul Constanța) 15-10
Daria Yousofian (CSȘ Steaua) – Sofia Bratu (CSA Steaua) 15-8
Andreea Niculai (CSȘ 1 Constanța) – Petra Jurău (LPS Oradea) 15-10
Casandra Rezeanu (CS Farul Constanța) – Sara Drăghici (CSȘ Steaua) 15-10
Mara Ismaileanu (CS Farul Constanța) – Ioana Agbaș (CSȘ 1 Constanța) 15-4
Ioana Bucșa (CSA Steaua) – Rodica Ștefănescu (CSA Steaua) 15-10
Melissa Stănescu (CS UNEFS București) – Andrada Predoi (LPS Craiova) 15-11
Ana Tomșa (CS Satu Mare) – Patricia Topîrceanu (CSȘ Quarto București) 15-8
Sophia Petrosianu (CS Satu Mare) – Mara Spătăreanu (CSȘ Quarto București) 15-12
Bianca Predoi (LPS Craiova) – Teodora Pavelescu (CSA Steaua) 15-11
Eva Mateescu (CSȘ 1 Constanța) – Daria Hotca (CS Satu Mare) 15-14
16-IMI:
Denisa Papuc (CSU Craiova) – Roxana Mihaela Bulborea (CS Farul Constanța) 15-11
Natalia Constantin (CSȘ Steaua) – Jazmin Ilyeș (LPS Satu Mare) 15-11
Johanna Kurtinecz (LPS Satu Mare) – Daria Yousofian (CSȘ Steaua) 15-9
Andreea Niculai (CSȘ 1 Constanța) – Theodora Ion (CS Farul Constanța) 15-13
Daria Stănciulescu (CS Dinamo) – Casandra Rezeanu (CS Farul Constanța) 15-11
Alesia Coardoș (CS Satu Mare) – Mara Ismaileanu (CS Farul Constanța) 15-14
Bianca Moroianu (CSA Steaua) – Andreea Stadler (CSA Steaua) 15-0
Ioana Bucșa (CSA Steaua) – Flavia Mihaela Ciuta (LPS Craiova) 15-14
Emma Șonț (CSA Steaua) – Melissa Stănescu (CS UNEFS București) 13-8
Andrada Ghica (CS Dinamo) – Diana Dona (CSA Steaua) 15-12
Ana Tomșa (CS Satu Mare) – Georgiana Tătaru (CS UNEFS București) 11-7
Erica Badea (CSȘ Steaua) – Ștefania Lopătaru (CSM Corona Brașov) 15-11
Andrea Muntean (CS Crișul Oradea) – Sophia Petrosianu (CS Satu Mare) 15-13
Alexandra Drăgan (LPS Oradea) – Bianca Predoi (LPS Craiova) 15-14
Maria Stan (CSȘ 1 Constanța) – Maria Alina Alexandrescu (LPS Craiova) 15-9
Renata Axinte (CS Dinamo) – Eva Mateescu (CSȘ 1 Constanța) 15-13
OPTIMI DE FINALĂ:
Denisa Papuc (CSU Craiova) – Natalia Constantin (CSȘ Steaua) 15-10
Andreea Niculai (CSȘ 1 Constanța) – Johanna Kurtinecz (LPS Satu Mare) 15-5
Daria Stănciulescu (CS Dinamo) – Alesia Coardoș (CS Satu Mare) 15-5
Bianca Moroianu (CSA Steaua) – Ioana Bucșa (CSA Steaua) 15-4
Andrada Ghica (CS Dinamo) – Emma Șonț (CSA Steaua) 15-9
Erica Badea (CSȘ Steaua) – Ana Tomșa (CS Satu Mare) 13-9
Andrea Muntean (CS Crișul Oradea) – Alexandra Drăgan (LPS Oradea) 15-11
Renata Axinte (CS Dinamo) – Maria Stan (CSȘ 1 Constanța) 15-13
SFERTURI DE FINALĂ:
Andreea Niculai (CSȘ 1 Constanța) – Denisa Papuc (CSU Craiova) 15-14
Bianca Moroianu (CSA Steaua) – Daria Stănciulescu (CS Dinamo) 15-9
Andrada Ghica (CS Dinamo) – Erica Badea (CSȘ Steaua) 15-12
Andrea Muntean (CS Crișul Oradea) – Renata Axinte (CS Dinamo) 15-13
SEMIFINALE:
Bianca Moroianu (CSA Steaua) – Andreea Niculai (CSȘ 1 Constanța) 15-11
Andrea Muntean (CS Crișul Oradea) – Andrada Ghica (CS Dinamo) 15-14
FINALA:
Bianca Moroianu (CSA Steaua) – Andrea Muntean (CS Crișul Oradea) 15-7
CLASAMENT FINAL:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | MOROIANU BIANCA | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
2 | MUNTEAN ANDREA | CS CRISUL ORADEA | ROU |
3T | NICULAI ANDREEA | CSS1 CONSTANTA | ROU |
3T | GHICA ANDRADA | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
5 | PAPUC DENISA | CS UNIVERSITATEA CRAIOVA | ROU |
6 | AXINTE RENATA | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
7 | STANCIULESCU DARIA | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
8 | BADEA Erica | CSS STEAUA BUC | ROU |
9 | SONT EMMA | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
10 | KURTINECZ JOHANNA | LPS SATU MARE | ROU |
11 | DRAGAN ALEXANDRA | LPS BIHORUL ORADEA | ROU |
12 | COARDOS ALESIA | CS SATU MARE | ROU |
13 | CONSTANTIN Natalia | CSS STEAUA BUC | ROU |
14 | STAN MARIA | CSS1 CONSTANTA | ROU |
15 | TOMSA ANA | CS SATU MARE | ROU |
16 | BUCSA Ioana | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
17 | CIUTA FLAVIA Mihaela | LPS PETRACHE TRISCU | ROU |
18 | ION THEODORA | CS FARUL CONSTANTA | ROU |
19 | TATARU GEORGIANA | CS UNEFS BUCURESTI | ROU |
20 | ALEXANDRESCU Maria Alina | LPS PETRACHE TRISCU | ROU |
21 | ILYES JAZMIN | LPS SATU MARE | ROU |
22 | DONA Diana | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
23 | STADLER Andreea | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
24 | ISMAILEANU MARA | CS FARUL CONSTANTA | ROU |
25 | PREDOI BIANCA | LPS PETRACHE TRISCU | ROU |
26 | YOUSOFIAN DARIA | CSS STEAUA BUC | ROU |
27T | PETROSIANU SOPHIA | CS SATU MARE | ROU |
27T | LOPATARU STEFANIA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
29 | MATEESCU Eva | CSS1 CONSTANTA | ROU |
30 | BULBOREA Roxana Mihaela | CS FARUL CONSTANTA | ROU |
31 | STANESCU MELISSA | CS UNEFS BUCURESTI | ROU |
32 | REZEANU Casandra | CS FARUL CONSTANTA | ROU |
33 | DRAGHICI SARA | CSS STEAUA BUC | ROU |
34 | STEFANESCU RODICA | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
35 | PREDOI ANDRADA | LPS PETRACHE TRISCU | ROU |
36 | TUDORACHE Ana Maria | CS FARUL CONSTANTA | ROU |
37 | HOTCA DARIA | CS SATU MARE | ROU |
38 | GUŞATU Elena | CSS QUARTO BUC | ROU |
39T | SPATAREANU Mara | CSS QUARTO BUC | ROU |
39T | JURĂU PETRA | LPS BIHORUL ORADEA | ROU |
41 | BRATU SOFIA | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
42 | PAVELESCU TEODORA | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
43 | TOPIRCEANU PATRICIA | CSS QUARTO BUC | ROU |
44 | AGBAŞ Ioana | CSS1 CONSTANTA | ROU |
45 | CIMPAN MARIA | LPS BIHORUL ORADEA | ROU |
46 | NEAGOE BIANCA | CSS QUARTO BUC | ROU |
47 | FOFIRCA STEFANIA | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
48 | FERARU Maia | CSS QUARTO BUC | ROU |
49 | KURTINECZ JULIA | LPS SATU MARE | ROU |
50 | CRETU DIANA | CSM CORONA BRASOV | ROU |
51 | BALKO Denisa | CSS QUARTO BUC | ROU |
52 | TUTA MELISSA | CSS STEAUA BUC | ROU |
53 | BUTA SONIA | LPS BIHORUL ORADEA | ROU |
54 | CRISTEA TEODORA | CSS QUARTO BUC | ROU |