Federația Română de Scrimă
Știri

Amalia Tătăran (CS Dinamo) a cucerit medalia de aur la Campionatul Național de spadă pentru tineret de la București, în proba feminină la individual

Sala de Scrimă Floreasca din București găzduiește de joi și până duminică, în perioada 24-27 martie, întrecerile Campionatului Național de spadă pentru tineret, la masculin și feminin, individual și pe echipe.
Sâmbătă, 26 martie, de la ora 9:00, a avut loc a treia probă: spadă feminin la individual. La start s-au prezentat 40 de spadasine și, după o competiție disputată, medalia de aur a fost câștigată de către Amalia Tătăran. Legitimată la CS Dinamo, Amalia, care și-a trecut pentru a doua oară la rând în palmares titlul național la tineret, a trecut în finală de Ramona Calcan, de la CSA Steaua, scor 15-11. Medaliile de bronz le-au cucerit două spadasine de la CSM Oradea: Bianca Benea și Claudia Năboiu.
Rezultatele din partea superioară a tabloului de eliminare directă au fost următoarele:

Clasamentul complet al Campionatului Național de spadă pentru tineret, în proba feminină la individual, poate fi văzut AICI.
Competiția se încheie duminică, 27 martie, cu proba feminină pe echipe.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile întrecerii de la București.
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ ÎN 2016:

Articole similare

Azi au loc ultimele probe din cadrul Cupei AS la floretă pentru copii și speranțe de la Satu Mare

Federatia Romana de Scrima
11 ani

Hartmann Cup – Heidenheim spadă U17

Federatia Romana de Scrima
5 ani

Cupa Mondială la floretă – Istanbul

Federatia Romana de Scrima
3 ani
Exit mobile version