Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

Alexandru Mihai Țugui este campionul național al categoriei U11 la sabie masculin

Campionatul Național de Copii

U11, sabie, masculin, individual

 

Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) a dispus cu 8-7 de Luca Asăvoaie (ACS Prosperitatea Iași) și și-a adjudecat titlul național al categoriei U11 la sabie masculin. Medaliile de bronz au fost câștigate de Tudor Iordache (CS Riposta București) și Vladimir Antoniade (CS Dinamo).

Premierea a fost oficiată de Radu Nițu, vicecampion european de seniori și de tineret, vicecampion mondial de juniori și campion european de juniori.

Premiile pentru sportivi și antrenori au fost oferite de DCN EU, Fiterman Pharma, Solaris, Kandia și Bucovina.

 

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL 1:

Martin Matei (CSM Corona Brașov) – Casian Cristofor (ACS Metropiltan Rediu) 9-3

Aron Peiu (CSA Steaua) – Sebastian Stoica (CSTA București) 8-2

Sasha Teacă (ACS Academia de Scrimă București) – Adrian Petrescu (CSM Unirea Slobozia) 8-1

Adam Cristian (CSO Voluntari) – Vladimir Rulea Nicolaescu (CS Dinamo) 8-1

David Andrei Matei (ACS Metropolitan Rediu) – Nicolas Popa (CSM Iași) 8-1

Alexandru Lupu (CSM Corona Brașov) – Theodor Mincu (CSO Voluntari) 8-3

Mihnea Brezuleanu (CSM Iași) – Cristian Murgu (CSM Iași) 8-3

Ștefan Crețu (CS Chitila) – Sebastian Misca (CSS Slobozia) 8-0

Eduard Bunduc (ACS Prosperitatea Iași) – Luca Ververis (ACS Metropolitan Rediu) 8-2

Erick Ștefan Chelaru (CS Chitila) – Natanael Gerbacea (CSO Cetate Râșnov) 8-3

Casian Mihăilescu (CSM Iași) – Dennis Drăgan (CSS Slobozia) 8-0

Horia Cucuianu (CS Dinamo) – Martin Vasilică (CSM Iași) 8-3

Răzvan Câmpan (CSA Steaua) – Horia Robert (CSM Unirea Slobozia) 8-4

Dan Alexandru Dimian (CS Dinamo) – Raoul Sârbu (CS Chitila) 8-6

Ianis Gălățanu (CS Dinamo) – Rareș Baltariu (ACS Metropolitan Rediu) 8-5

Filip Anton (CSM Iași) – Petru Vânătoru (ACS Sigma Sport București) 8-4

Luca Plămădeală (ACS Prosperitatea Iași) – Tudor Frățilă (CSTA București) 8-2

 

16-IMI:

Luca Asăvoaie (ACS Prosperitatea Iași) – Martin Matei (CSM Corona Brașov) 8-2

Sasha Teacă (ACS Academia de Scrimă București) – Aron Peiu (CSA Steaua) 8-1

George Frentescu (CS Riposta București) – Adam Cristian (CSO Voluntari) 8-2

Tudor Păun (CS Dinamo) – David Andrei Matei (ACS Metropiltan Rediu) 8-2

Călin Țifrea (CSM Corona Brașov) – Alexandru Lupu (CSM Corona Brașov) 8-3

Tudor Iordache (CS Riposta București) – Mihnea Brezuleanu (CSM Iași) 8-1

Ștefan Crețu (CS Chitila) – Nichita Humă (CS Riposta București) 8-1

Ștefan Voevod (ACS Sabia București) – Eduard Bunduc (ACS Prosperitatea Iași) 8-2

Tudor Creața (CS Riposta București) – Erick Ștefan Chelaru (CS Chitila) 8-1

Răzvan Vlăsceanu (CSO Voluntari) – Casian Mihăilescu (CSM Iași) 8-6

Vladimir Antoniade (CS Dinamo) – Horia Cucuianu (CS Dinamo) 8-6

Răzvan Câmpan (CSA Steaua) – Matei Dragnea (CSO Voluntari) 8-5

Ianis Ștefan (CSA Steaua) – Dan Alexandru Dimian (CS Dinamo) 8-0

Ianis Gălățanu (CS Dinamo) – Yusuf Hamitoglu (CSO Voluntari) 8-2

Alexandru Bălan (CS Chitila) – Filip Anton (CSM Iași) 8-5

Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) – Luca Plămădeală (ACS Prosperitatea Iași) 8-2

 

OPTIMI DE FINALĂ:

Luca Asăvoaie (ACS Prosperitatea Iași) – Sasha Teacă (ACS Academia de Scrimă București) 8-3

Tudor Păun (CS Dinamo) – George Frentescu (CS Riposta București) 8-4

Tudor Iordache (CS Riposta București) – Călin Țifrea (CSM Corona Brașov) 8-6

Ștefan Voevod (ACS Sabia București) – Ștefan Crețu (CS Chitila) 8-6

Tudor Creața (CS Riposta București) – Răzvan Vlăsceanu (CSO Voluntari) 8-2

Vladimir Antoniade (CS Dinamo) – Răzvan Câmpan (CSA Steaua) 8-2

Ianis Ștefan (CSA Steaua) – Ianis Gălățanu (CS Dinamo) 8-6

Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) – Alexandru Bălan (CS Chitila) 8-6

 

SFERTURI DE FINALĂ:

Luca Asăvoaie (ACS Prosperitatea Iași) – Tudor Păun (CS Dinamo) 8-4

Tudor Iordache (CS Riposta București) – Ștefan Voevod (ACS Sabia București) 8-4

Vladimir Antoniade (CS Dinamo) – Tudor Creața (CS Riposta București) 8-7

Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) – Ianis Ștefan (CSA Steaua) 8-3

 

SEMIFINALE:

Luca Asăvoaie (ACS Prosperitatea Iași) – Tudor Iordache (CS Riposta București) 8-3

Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) – Vladimir Antoniade (CS Dinamo) 8-4

 

FINALA:

Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) – Luca Asăvoaie (ACS Prosperitatea Iași) 8-7

 

CLASAMENT FINAL:

 

Loc Nume Club Țară
1 TUGUI ALEXANDRU MIHAI CS CHITILA  ROU
2 ASAVOAIE LUCA ACS PROSPERITATEA IASI  ROU
3T IORDACHE TUDOR CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
3T ANTONIADE VLADIMIR CS DINAMO BUCURESTI  ROU
5 CREATA TUDOR CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
6 VOEVOD STEFAN ACS SABIA BUCURESTI  ROU
7 STEFAN IANIS CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
8 PAUN TUDOR CS DINAMO BUCURESTI  ROU
9 TIFREA CALIN CSM CORONA BRASOV  ROU
10 FRENTESCU GEORGE CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
11 HAMITOGLU YUSUF CSO VOLUNTARI  ROU
12 VLASCEANU RAZVAN CSO VOLUNTARI  ROU
13T TEACA SASHA ACS ACADEMIA DE SCRIMA  ROU
13T BALAN ALEXANDRU CS CHITILA  ROU
15 CRETU STEFAN CS CHITILA  ROU
16 CAMPAN RAZVAN CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
17 DRAGNEA MATEI CSO VOLUNTARI  ROU
18 HUMA NICHITA CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
19T PEIU ARON CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
19T ANTON FILIP CSM IASI  ROU
21 MIHAILESCU CASIAN CSM IASI  ROU
22 BREZULEANU MIHNEA CSM IASI  ROU
23 CUCUIANU HORIA CS DINAMO BUCURESTI  ROU
24 GALATANU IANIS CS DINAMO BUCURESTI  ROU
25 CRISTIAN ADAM CSO VOLUNTARI  ROU
26 MATEI DAVID ANDREI ACS METROPOLITAN REDIU  ROU
27 LUPU ALEXANDRU CSM CORONA BRASOV  ROU
28 BUNDUC EDUARD ACS PROSPERITATEA IASI  ROU
29 PLAMADEALA LUCA ACS PROSPERITATEA IASI  ROU
30 MATEI MARTIN CSM CORONA BRASOV  ROU
31 CHELARU ERICK STEFAN CS CHITILA  ROU
32 DIMIAN DAN ALEXANDRU CS DINAMO BUCURESTI  ROU
33 SARBU RAOUL CS CHITILA  ROU
34 GERBACEA NATANAEL CSO CETATE RASNOV  ROU
35 CRISTOFOR CASIAN ACS METROPOLITAN REDIU  ROU
36 FRATILA TUDOR CSTA BUC  ROU
37 VERVERIS LUCA ACS METROPOLITAN REDIU  ROU
38 MINCU THEODOR CSO VOLUNTARI  ROU
39 HORIA ROBERT CSM UNIREA SLOBOZIA  ROU
40 POPA NICOLAS CSM IASI  ROU
41 RULEA NICOLAESCU VLADIMIR CS DINAMO BUCURESTI  ROU
42 BALTARIU RARES ACS METROPOLITAN REDIU  ROU
43 VASILICA MARTIN CSM IASI  ROU
44T DRAGAN DENNIS CSS SLOBOZIA  ROU
44T MISCA SEBASTIAN CSS SLOBOZIA  ROU
44T MURGU CRISTIAN CSM IASI  ROU
47T PETRESCU ADRIAN CSM UNIREA SLOBOZIA  ROU
47T STOICA SEBASTIAN CSTA BUC  ROU
47T VANATORU PETRU ACS SIGMA SPORT BUCURESTI  ROU

 

Articole similare

Emilia Corbu a câștigat titlul național la tineret în proba de floretă!

Federatia Romana de Scrima
1 an

40 de scrimeri români trag sâmbătă și duminică la etapa din Circuitul European de cadeți, în probele de sabie feminin și masculin, de la Sofia

Federatia Romana de Scrima
8 ani

Prima ediție a Cupei Atlas Invictus – aduce scrima între sporturile Clujului

Federatia Romana de Scrima
3 ani
Exit mobile version