Federația Română de Scrimă
Știri

UPDATE 6: GALERIE FOTO: George Iancu – locul 10, Mădălin Bucur – locul 13, Dragoș Sîrbu și Iulian Teodosiu – ambii pe locul 15 la Campionatul European U23, în proba de sabie masculin individual

A doua probă de sâmbătă, 25 aprilie, de la Campionatul European U23 în care România are reprezentanți este cea de sabie masculin individual.
De la ora 14:00, ora României, vor intra pe planșă Iulian Teodosiu (CS Dinamo), Mădălin Bucur (CS Dinamo), Dragoș Sîrbu (CS Dinamo) și George Iancu (CSA Steaua).
Cei patru vor trage pentru început în următoarele grupe preliminare:

Programul complet al zilei a patra de la Campionatul European U23 de la Vicenza este următorul:
Ora 10:00 – spadă feminin individual;
Din România: Amalia Tătăran, Greta Vereș, Diana Ionele, Cezara Constantin.
Ora 11:20 – floretă masculin echipe;
Ora 14:00 – sabie masculin individual;
Din România: Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur, Dragoș Sîrbu, George Iancu.
Ora 18:00 – semifinale spadă feminin individual;
Ora 18:40 – semifinale sabie masculin individual;
Ora 19:10 – finală spadă feminin individual;
Ora 19:30 – finala sabie masculin individual;
Ora 19:50 – finala floretă masculin echipe;
Ora 20:55 – festivitatea de premiere.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția sportivilor noștri la Vicenza.
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ:


UPDATE, ora 15:32 – Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur, Dragoș Sîrbu și George Iancu și-au încheiat evoluțiile în grupele preliminarii și s-au calificat în 32. Cei patru sportivi români vor trage pe tabloul de 32 astfel:
Ora 15:45 – Mădălin Bucur – Vyacheslav Iskandarov (Rusia)
Ora 15:45 – Iulian Teodosiu – Mikolaj Grzegorek (Polonia)
Ora 15:50 – Dragoș Sîrbu – Andrey Korobko (Rusia)
Ora 16:05 – George Iancu – Caglayan-Nehir Firat (Turcia).


UPDATE, ora 16:15 – Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur, Dragoș Sîrbu și George Iancu s-au calificat pe tabloul de 16 după următoarele rezultate:
Mădălin Bucur – Vyacheslav Iskandarov (Rusia) 15-14
Iulian Teodosiu – Mikolaj Grzegorek (Polonia) 15-9
Dragoș Sîrbu – Andrey Korobko (Rusia) 15-11
George Iancu – Caglayan-Nehir Firat (Turcia) 15-9


UPDATE, ora 16:20 – Pe tabloul de 16, Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur, Dragoș Sîrbu și George Iancu vor avea următorii adversari:
Ora 16:30 – Mădălin Bucur – Luca Curatoli (Italia)
Ora 16:30 – Iulian Teodosiu – Leonardo Affede (Italia)
Ora 16:45 – Dragoș Sîrbu – Francesco Bonsanto (Italia)
Ora 16:45 – George Iancu – Bence Csaba (Ungaria).


UPDATE, ora 16:47 – Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur, Dragoș Sîrbu și George Iancu au fost eliminați pe tabloul de 16 după următoarele rezultate:
Mădălin Bucur – Luca Curatoli (Italia) 8-15
Iulian Teodosiu – Leonardo Affede (Italia) 8-15
Dragoș Sîrbu – Francesco Bonsanto (Italia) 10-15
George Iancu – Bence Csaba (Ungaria) 8-15.

FOTO: Augusto Bizzi


UPDATE, ora 17:10 – În urma evoluțiilor de azi, cei patru sabreri români au încheiat pe următoarele poziții proba individuală de la Campionatul European U23 de la Vicenza: George Iancu – locul 10, Mădălin Bucur – locul 13, Dragoș Sîrbu și Iulian Teodosiu – ambii pe locul 15.

Articole similare

Anca Săveanu (CSA Steaua) s-a clasat pe locul al treilea la etapa din Circuitul European de cadeți, în proba de floretă feminin, de la Tauberbischofsheim

Federatia Romana de Scrima
7 ani

GALERIE FOTO: Campionii scrimei românești au fost primiți cu multă căldură la Satu Mare

Federatia Romana de Scrima
10 ani

Maria Boldor, Mălina Călugăreanu, Ana Boldor și Anca Săveanu au fost eliminate în calificări la etapa de Cupă Mondială de la Tauberbischofsheim, în proba de floretă feminin seniori individual

Federatia Romana de Scrima
6 ani
Exit mobile version