Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

ACS Floreta Timișoara – campioana băieților la floretă U15!

Campionatul Național de Speranțe – floretă

U15, masculin, echipe

ACS Floreta Timișoara (Felix Dogariu, Alan Fey, Mihnea Robănescu, Andrei Știube) a câștigat titlul național U15 la floretă echipe masculin după o victorie meritată, scor 45-38, în finala disputată în compania echipei CSȘ Triumf București (Rareș Berceanu, Robert Ghețu, Luca Juravle, Tudor Stănescu). Medalia de bronz a concursului a fost cucerită de CSM Cluj (Victor Baciu, Alexandru Hodrea, Endre Konca, Boldizsar Sandor). Clujenii s-au impus cu 44-30 în fața primei formații a concetățenilor de la ACS Atlas Invictus Cluj (Matei Grigorovici, Brandon Moraru, Victor george Sabo, Tudor Timaru).

REZULTATELE DE PE TABLOUL PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

CS Petrolul Ploiești – CSM Corona Brașov 45-43

CS Chimia Rm Vâlcea – ACS Balestra București 45-34

ACSȘ Aramis București – ACS Atlas Invictus Cluj 2 45-23

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

ACS Atlas Invictus Cluj 2 – ACS Balestra București 45-43

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

ACS Atlas Invictus Cluj 2 – CSM Corona Brașov 45-40

 

SFERTURI DE FINALĂ:

ACS Floreta Timișoara – CS Petrolul Ploiești 45-13

ACS Atlas Invictus Cluj 1 – CS Satu Mare 45-42

CSM Cluj – CS Chimia Rm Vâlcea 45-14

CSȘ Triumf București – ACSȘ Aramis București 45-36

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CS Satu Mare – CS Petrolul Ploiești 45-43

ACSȘ Aramis București – CS Chimia Rm Vâlcea 45-20

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CS Chimia Rm Vâlcea – CS Petrolul Ploiești 45-25

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

ACSȘ Aramis București – CS Satu Mare 45-38

 

SEMIFINALE:

ACS Floreta Timișoara – ACS Atlas Invictus Cluj 1 45-17

CSȘ Triumf București – CSM Cluj 44-35

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSM Cluj – ACS Atlas Invictus Cluj 1 44-30

 

FINALA:

ACS Floreta Timișoara – CSȘ Triumf București 45-38

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 ACS FLORETA TIMISOARA DOGARIU FELIX

FEY ALAN

ROBANESCU MIHNEA

STIUBE ANDREI

 ROU
2 CSS TRIUMF BERCEANU RARES

GHETU ROBERT

JURAVLE LUCA

STANESCU TUDOR

 ROU
3 CSM CLUJ NAPOCA BACIU VICTOR

HODREA ALEXANDRU

KONCZ ENDRE

SANDOR BOLDIZSAR

 ROU
4 ACS ATLAS INVICTUS 1 GRIGOROVICI MATEI

MORARU BRANDON

SABO VICTOR GEORGE

TIMARU TUDOR

 ROU
5 ACSS ARAMIS ALEXANDRU DAVID ANDREI

CIUPULIGA ISPASOIU RARES

COSMA TUDOR

VERES ANDREI

 ROU
6 CS SATU MARE BOITOR NICULAE

DOBOCZI ADAM

JUHASZ MARK

PAUL IOSIF

 ROU
7 CS CHIMIA RM VALCEA BINDER ERIK

MARGARITESCU MIRCEA

MARIN VIVEK

STANISOR LUCA

 ROU
8 CS PETROLUL PLOIESTI ISTRATE MATEI

JARNEA JUSTIN

NEGREA MATEI

 ROU
9 ACS ATLAS INVICTUS 2 GRIGOROVICI DAVID

KRISAN TUDOR

MICU VLAD DAVID

 ROU
10 CSM CORONA BRASOV ANDRONIC RADU

COJANU MATEI

GORGHIU ANDREI

MAN ALBERT

 ROU
11 ACS BALESTRA BUCUREȘTI INGROSSO GRAZIANO

STANILA LUCA IOAN

VAVA ENULESCU TUDOR

 ROU

Articole similare

Benea-locul 18, Constantin-locul 22, Năboiu-locul 40 și Balanov-locul 104, în prima etapă de Cupă Mondială la spadă feminin juniori de la Budapesta

Federatia Romana de Scrima
10 ani

Mihail Oprea (LPS Craiova) a câștigat Cupa Federației la spadă de la Satu Mare, ediția 2016, în proba de juniori masculin

Federatia Romana de Scrima
8 ani

Madrid, venim!

Federatia Romana de Scrima
3 ani
Exit mobile version