Steaua este campioană și la floretă masculin juniori!

Cele două echipe ale clubului militar și-au învins fără mari probleme adversarele din sferturi și semifinale, obținând victorii clare în meciuri unde nu s-a pus în nici un moment problema învingătoarei. CSA Steaua 1 i-a întrecut pe clujenii de la ACS Atlas Invictus cu 45-5, pentru ca apoi să dispună de CSȘ Triumf  cu 45-22. Echipa a doua a roș-albaștrilor a învins în sferturi pe Petrolul Ploiești (45-23), iar în semifinale a trecut cu 45-35 de CS Satu Mare. În finala disputată „în familie”, CSA Steaua 1 (Alexandru Pîrva,Vlad Roșu, Alexandru Sîrb, Mihnea Surcel) a dominat și a condus în permanență pe tabelă, învingând pe CSA Steaua 2 (Justin Albeanu, Radu Burcea, Jasper Machetanz, Petru Surcel) cu 45-28. Medalia de bronz a fost câștigată de CS Satu Mare (Răzvan Nojea, Nicolas Pop, Matei Serghie), victorioasă cu 45-28 în fața celor de la CSȘ Triumf București (Rareș Baciu, Rareș Berceanu, Robert Ghețu, Ionuț Stoe).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

SFERTURI DE FINALĂ:

  • CSA Steaua București 1 – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 2 45-5
  • CSȘ Triumf București – ACS Floreta Timișoara 45-43
  • CSA Steaua București 2 – CS Petrolul Ploiești 45-23
  • CS Satu Mare – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 1 45-9

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

  • ACS Floreta Timișoara – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 2 45-7
  • CS Petrolul Ploiești – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 1 45-29

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

  • ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 1 – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 2 45-34

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

  • ACS Floreta Timișoara – CS Petrolul Ploiești 45-37

SEMIFINALE:

  • CSA Steaua București 1 – CSȘ Triumf București 45-22
  • CSA Steaua București 2 – CS Satu Mare 45-35

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

  • CS Satu Mare – CSȘ Triumf București 45-28

FINALA:

  • CSA Steaua București 1 – CSA Steaua București 2 45-28

CLASAMENT FINAL:

LOC CLUB COMPONENȚA ECHIPEI
1 CSA STEAUA București 1 Alexandru Pîrva,Vlad Roșu, Alexandru Sîrb, Mihnea Surcel
2 CSA STEAUA București 2 Justin Albeanu, Radu Burcea, Jasper Machetanz, Petru Surcel
3 CS Satu Mare Răzvan Nojea, Nicolas Pop, Matei Serghie
4 CSȘ TRIUMF București Rareș Baciu, Rareș Berceanu, Robert Ghețu, Ionuț Stoe
5 ACS FLORETA Timișoara Felix Dogariu, Darius Malekshahian, Mihnea Petrache
6 CS PETROLUL Ploiești Matei Istrate, Justin Jarnea, Alexandru Macovei, Pavel Sandu
7 ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca 1 Matei Grigorovici, Theodor Mociofan, Brandon Moraru
8 ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca 2 Adrian Iurian, Andrei Semproniu Pop, Victor George Sabo

 

REZULTATELE DESFĂȘURATE ALE MECIURILOR:

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here