S-a încheiat ediția 2021 a Cupei Floreta!

Ieri, la Timișoara, s-au încheiat întrecerile ediției a V-a a turneului de floretă pentru copii Cupa Floreta. Câștigătorii celei de-a doua zi de concurs au fost: copii U13 floretă masculin – Robert Ghețu (CSȘ Triumf București); copii U9 floretă masculin – Filip Silași (CSM Cluj Napoca) și copii U11 floretă feminin – Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL – MASCULIN U13

TURUL 1:

  • Adam Juhasz (CS Satu Mare) – Darius Gherdan (ACS Floreta Timișoara) 10-6
  • Alexandru Mociofan (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Radu Scoroșanu (ACS Floreta Timișoara) 10-9

16-IMI:

  • Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Adam Juhasz (CS Satu Mare) 10-4
  • Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) – Radu Andronic (CSM Corona Brașov) 10-6
  • Darko Mihailovic (Serbia) – Tudor Stănescu (CSȘ Triumf București) 9-4
  • Filip Gherghel (CSȘ Triumf București) – Vlad Vaida (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-8
  • Iosif Paul (CS Satu Mare) – Alexandru Văcaru (ACS Floreta Timișoara) 10-1
  • Matei Liță (CSȘ Triumf București) – Sebastian Ball (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-5
  • Victor Vesa (ACS Floreta Timișoara) – Andrei Crișan (CSM Cluj Napoca) 10-4
  • Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) – Mark Juhasz (CS Satu Mare) 10-2
  • Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara) – Cristian Motrescu (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca)  10-0
  • Albert Man (CSM Corona Brașov) – Matei Cojanu (CSM Corona Brașov) 10-4
  • Niculae Boitor (CS Satu Mare) – Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara) 10-5
  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Daniel Boclajuc (CS Satu Mare) 10-5
  • Ianis Gligan (CSM Cluj Napoca) – Hunor Janosi (CSM Cluj Napoca) 10-2
  • Horia Felecan (CSM Cluj Napoca) – David Grigorovici (ACS Floreta Timișoara) 10-5
  • Andrei Gorghiu (CSM Corona Brașov) a câștigat prin abandonul din motive medicale al adversarului, Andrei Gortoescu (CS Petrolul Ploiești)
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Alexandru Mociofan (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-1

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) 10-1
  • Darko Mihailovic (Serbia) – Filip Gherghel (CSȘ Triumf București) 10-5
  • Iosif Paul (CS Satu Mare) – Matei Liță (CSȘ Triumf București) 10-1
  • Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) – Victor Vesa (ACS Floreta Timișoara) 10-5
  • Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara) – Albert Man (CSM Corona Brașov) 10-3
  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Niculae Boitor (CS Satu Mare) 10-5
  • Ianis Gligan (CSM Cluj Napoca) – Horia Felecan (CSM Cluj Napoca) 10-5
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Andrei Gorghiu (CSM Corona Brașov) 10-4

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Darko Mihailovic (Serbia) 10-3
  • Iosif Paul (CS Satu Mare) – Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) 10-1
  • Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara) – Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) 10-8
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Ianis Gligan (CSM Cluj Napoca) 10-0

SEMIFINALE:

  • Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Iosif Paul (CS Satu Mare) 9-8
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara) 10-5

FINALA:

  • Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-3

CLASAMENT FINAL – MASCULIN U13:

Loc Nume Club Țară
1 GHEȚU Robert CSȘ TRIUMFBucurești  ROU
2 TIMARU Tudor ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
3T PAUL Iosif CS Satu Mare  ROU
3T VASILACHE Rareș ACS FLORETA Timișoara  ROU
5 FEY Alan ACS FLORETA Timișoara  ROU
6 EFROS Filip ACS FLORETA Timișoara  ROU
7 GLIGAN Ianis CSM Cluj Napoca  ROU
8 MIHAILOVIC Darko Serbia  SRB
9 GHERGHEL Filip CSȘ TRIUMF București  ROU
10 BOITOR Niculae CS Satu Mare  ROU
11 LIȚĂ Matei CSȘ TRIUMF București  ROU
12 VESA Victor ACS FLORETA Timișoara  ROU
13 MAN Albert CSM CORONA Brașov  ROU
14 GRUMĂZESCU Flavius CS PETROLUL Ploiești  ROU
15 GORGHIU Andrei CSM CORONA Brașov  ROU
16 FELECAN Horia CSM Cluj Napoca  ROU
17 GRIGOROVICI David ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
18 GORTOESCU Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
19 ANDRONIC Radu CSM CORONA Brașov  ROU
20 COJANU Matei CSM CORONA Brașov  ROU
21 CRIȘAN Andrei CSM Cluj Napoca  ROU
22 BALL Sebastian ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
23 POPESCU Rareș ACS FLORETA Timișoara  ROU
24 STĂNESCU Tudor CSȘ TRIUMF București  ROU
25 VAIDA Vlad ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
26 JANOSI Hunor CSM Cluj Napoca  ROU
27 BOCLAJUC Daniel CS Satu Mare  ROU
28 VĂCARU Alexandru ACS FLORETA Timișoara  ROU
29 JUHASZ Mark CS Satu Mare  ROU
30 MOTRESCU Cristian ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
31 JUHASZ Adam CS Satu Mare  ROU
32 MOCIOFAN Alexandru ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
33 SCOROȘANU Radu ACS FLORETA Timișoara  ROU
34 GHERDAN Darius ACS FLORETA Timișoara  ROU

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL – MASCULIN U9:

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Toma State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Darius Toduți (ACS Floreta Timișoara) 8-5
  • Albert Akos (ACS Floreta Timișoara) – Mihai Pălălău (ACS Floreta Timișoara) 8-3
  • Andrei Martișca (CS Petrolul Ploiești) – Luca Buznea (ACS Floreta Timișoara) 8-4
  • Luca Jigoria (ACS Floreta Timișoara) – Matei Dobrescu (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-3
  • Fabian Vesel, Sebastian Chira, Robert State și Filip Silași s-au calificat direct în sferturi

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Fabian Vesel (CS Petrolul Ploiești) – Toma State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-5
  • Sebastian Chira (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Albert Akos (ACS Floreta Timișoara) 8-4
  • Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Andrei Martișca (CS Petrolul Ploiești) 8-4
  • Filip Silași (CSM Cluj Napoca) – Luca Jigoria (ACS Floreta Timișoara) 8-2

SEMIFINALE:

  • Fabian Vesel (CS Petrolul Ploiești) – Sebastian Chira (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-5
  • Filip Silași (CSM Cluj Napoca) – Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-5

FINALA:

  • Filip Silași (CSM Cluj Napoca) – Fabian Vesel (CS Petrolul Ploiești) 8-0

CLASAMENT FINAL – MASCULIN U9:

Loc Nume Club Țară
1 SILAȘI Filip CSM Cluj Napoca  ROU
2 VESEL Fabian CS PETROLUL Ploiești  ROU
3T STATE Robert ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
3T CHIRA Sebastian ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
5 AKOS Albert ACS FLORETA Timișoara  ROU
6 MARTIȘCA Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
7 STATE Toma ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
8 JIGORIA Luca ACS FLORETA Timișoara  ROU
9 DOBRESCU Matei ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
10 TODUȚI Darius ACS FLORETA Timișoara  ROU
11 BUZNEA Luca ACS FLORETA Timișoara  ROU
12 PĂLĂLĂU Mihai ACS FLORETA Timișoara  ROU

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL – FEMININ U11:

16-IMI:

  • Rebeca Atanasiu (ACS Floreta Timișoara) – Julia Levrone (ACS Floreta Timișoara) 8-4

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Delia Marin (CSTA București) – Rebeca Atanasiu (ACS Floreta Timișoara) 8-0
  • Alecsia Chiu (ACS Floreta Timișoara) – Anisia Mărăcineanu (CS Petrolul Ploiești) 8-4
  • Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) – Anita Miti (ACS Floreta Timișoara) 8-0
  • Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) – Nehir Deletioglu (CSTA București) 8-0
  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Aida Frent (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-1
  • Lilla Șogor (CSM Cluj Napoca) – Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-5
  • Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) – Yvonne Catană (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-6
  • Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) – Elena Efimov (CSȘ Triumf București) 8-0

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Delia Marin (CSTA București) – Alecsia Chiu (ACS Floreta Timișoara) 8-2
  • Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) – Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) 8-1
  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Lilla Șogor (CSM Cluj Napoca) 8-1
  • Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) – Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) 8-6

SEMIFINALE:

  • Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) – Delia Marin (CSTA București) 8-2
  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) 8-3

FINALA:

  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) 8-4

CLASAMENT FINAL – FEMININ U11:

Loc Nume Club Țară
1 NICULA Alexandra CSȘ TRIUMF București  ROU
2 HORVATH Teodora CSM Cluj Napoca  ROU
3T DAVID Ștefania ACS FLORETA Timișoara  ROU
3T MARIN Delia CSTA București  ROU
5 STĂNESCU Antonia CS PETROLUL Ploiești  ROU
6 PELAGHIE Alesia CS PETROLUL Ploiești  ROU
7 CHIU Alecsia ACS FLORETA Timișoara  ROU
8 ȘOGOR Lilla CSM Cluj Napoca  ROU
9 DUBĂU Catrinel ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
10 MĂRĂCINEANU Anisia CS PETROLUL Ploiești  ROU
11 CATANĂ Yvonne ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
12 MITI Anita ACS FLORETA Timișoara  ROU
13 DELETIOGLU Nehir CSTA București  ROU
14 FRENT Aida ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
15 EFIMOV Elena CSȘ TRIUMF București  ROU
16 ATANASIU Rebeca ACS FLORETA Timișoara  ROU
17 LEVRONE Julia ACS FLORETA Timișoara  ROU

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here