Cupa Floreta 2021 – prima zi

La Timișoara, sâmbătă, a fost ziua copiilor și a floretei! Cupa Floreta 2021 și-a programat primele întreceri, iar câștigătorii zilei au fost:

  • U13 feminin: Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara);
  • U11 – masculin: Filip Efros (ACS Floreta Timișoara);
  • U9 – feminin: Elena Adoch (ACS Floreta Timișoara).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI FEMININ U13:

TURUL 1:

  • Lilla Șogor (CSM Cluj Napoca) – Alecsia Chiu (ACS Floreta Timișoara) 10-3
  • Aida Gavozdea (CSTA București) – Yvonne Catană (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-2
  • Carla Temeș (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Teodora Ioakemidis (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-2
  • Milica Vjestica (Serbia) – Aida Frent (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-1
  • Briana Andrei (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Katarina Bulic (Serbia) 10-6

16-IMI:

  • Ingrid Matei (ACS Aramis București) – Lilla Șogor (CSM Cluj Napoca) 10-1
  • Delia Marin (CSTA București) – Alisia Sale (ACS Floreta Timișoara) 10-8
  • Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) – Bianca Donner (CS Petrolul Ploiești) 10-6
  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Elena Sasu (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-6
  • Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) – Aida Gavozdea (CSTA București) 10-1
  • Ilinca Ciocoiu (CSȘ Triumf București) – Mihaela Dobrea (CSTA București) 10-9
  • Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) – Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) 10-4
  • Sara Cveticanin (Serbia) – Carla Temeș (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-9
  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Milica Vjestica (Serbia) 10-1
  • Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) – Anastasia Bugheanu (CS Petrolul Ploiești) 10-3
  • Ania Petcu (CSTA București) – Ștefania David ((ACS Floreta Timișoara) 10-6
  • Timea Horvath (CSM Cluj Napoca) – Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-1
  • Vana Nikolic (Serbia) – Daria Cornea (CS Petrolul Ploiești) 10-7
  • Maria Leonte (CSM Corona Brașov) – Teodora Voicu (ACS Aramis București) 10-9
  • Amalia Maciu (ACS Floreta Timișoara) – Emma Șandor (CSM Cluj Napoca) 10-6
  • Ilinca Vereș (ACS Aramis București) – Briana Andrei (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-2

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Ingrid Matei (ACS Aramis București) – Delia Marin (CSTA București) 10-4
  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) 10-9
  • Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) – Ilinca Ciocoiu (CSȘ Triumf București) 10-2
  • Sara Cveticanin (Serbia) – Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) 10-4
  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) 10-8
  • Timea Horvath (CSM Cluj Napoca) – Ania Petcu (CSTA București) 10-3
  • Vana Nikolic (Serbia) – Maria Leonte (CSM Corona Brașov) 10-4
  • Ilinca Vereș (ACS Aramis București) – Amalia Maciu (ACS Floreta Timișoara) 10-7

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Ingrid Matei (ACS Aramis București) 10-2
  • Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) – Sara Cveticanin (Serbia) 10-2
  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Timea Horvath (CSM Cluj Napoca) 10-5
  • Ilinca Vereș (ACS Aramis București) – Vana Nikolic (Serbia) 10-7

SEMIFINALE:

  • Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) – Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) 10-7
  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Ilinca Vereș (ACS Aramis București) 10-6

FINALA:

  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) 10-3

CLASAMENT FINAL FEMININ U13:

Loc Nume Club Țară
1 ADOCH Alexandra ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 MARIȘESCU Maya ACS FLORETA Timișoara  ROU
3T NICULA Alexandra CSȘ TRIUMF București  ROU
3T VEREȘ Ilinca ACS ARAMIS București  ROU
5 MATEI Ingrid ACS ARAMIS București  ROU
6 CVETICANIN Sara Serbia  SRB
7 HORVATH Timea CSM Cluj Napoca  ROU
8 NIKOLIC Vana Serbia  SRB
9 LEONTE Maria CSM CORONA Brașov  ROU
10 PETCU Ania CSTA București  ROU
11 CIOCOIU Ilinca CSȘ TRIUMF București  ROU
12 SCAFA Natalia CSM CORONA Brașov  ROU
13 STĂNESCU Antonia CS PETROLUL Ploiești  ROU
14 MACIU Amalia ACS FLORETA Timișoara  ROU
15 MARIN Delia CSTA București  ROU
16 HORVATH Teodora CSM Cluj Napoca  ROU
17 DONNER Bianca CS PETROLUL Ploiești  ROU
18 SALE Alisia ACS FLORETA Timișoara  ROU
19 ȘANDOR Emma CSM Cluj Napoca  ROU
20 BUGHEANU Anastasia CS PETROLUL Ploiești  ROU
21 PELAGHIE Alesia CS PETROLUL Ploiești  ROU
22 DOBREA Mihaela CSTA București  ROU
23 DAVID Ștefania ACS FLORETA Timișoara  ROU
24 VOICU Teodora ACS ARAMIS București  ROU
25 SASU Elena ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
26 CORNEA Daria CS PETROLUL Ploiești  ROU
27 DUBĂU Catrinel ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
28 GAVOZDEA Aida CSTA București  ROU
29 TEMEȘ Carla ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
30 VJESTICA Milica Serbia  SRB
31 ANDREI Briana ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
32 ȘOGOR Lilla CSM Cluj Napoca  ROU
33 CHIU Alecsia ACS FLORETA Timișoara  ROU
34 BULIC Katarina Serbia  SRB
35 FRENT Aida ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
36T IOAKEMIDIS Teodora ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
36T CATANĂ Yvonne ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI MASCULIN U11:

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara) – Matei Liță (CSȘ Triumf București) 8-7
  • Horia Felecan (CSM Cluj Napoca) – Sebastian Chira (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-1
  • Mihnea Ion (ACS Aramis București) – Matei Dobrescu (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-0
  • Edward Florea (CSTA București) – Alexandru Mociofan (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-3
  • Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) – Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-5
  • Hunor Janosi (CSM Cluj Napoca) – Andrei Crișan (CSM Cluj Napoca) 8-3
  • Filip Efros și Ianis Gligan au fost calificați direct în sferturi

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara) 8-2
  • Mihnea Ion (ACS Aramis București) – Horia Felecan (CSM Cluj Napoca) 8-2
  • Edward Florea (CSTA București) –Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) 8-7
  • Ianis Gligan (CSM Cluj Napoca) – Hunor Janosi (CSM Cluj Napoca) 8-6

SEMIFINALE:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Mihnea Ion (ACS Aramis București) 8-3
  • Edward Florea (CSTA București) – Ianis Gligan (CSM Cluj Napoca) 8-7

FINALA:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Edward Florea (CSTA București) 8-4

CLASAMENT FINAL MASCULIN U11:

Loc Nume Club Țară
1 EFROS Filip ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 FLOREA Edward CSTA București  ROU
3T GLIGAN Ianis CSM Cluj Napoca  ROU
3T ION Mihnea ACS ARAMIS București  ROU
5 FELECAN Horia CSM Cluj Napoca  ROU
6 GRUMĂZESCU Flavius CS PETROLUL Ploiești  ROU
7 JANOSI Hunor CSM Cluj Napoca  ROU
8 POPESCU Rareș ACS FLORETA Timișoara  ROU
9 LIȚĂ Matei CSȘ TRIUMF București  ROU
10 CRIȘAN Andrei CSM Cluj Napoca  ROU
11 STATE Robert ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
12 CHIRA Sebastian ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
13 DOBRESCU Matei ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
14 MOCIOFAN Alexandru ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI FEMININ U9:

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Ingrid Vaștag (ACS Floreta Timișoara) – Teodora Grosu (ACS Floreta Timișoara) 8-7

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Eliza Matei (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Ingrid Vaștag (ACS Floreta Timișoara) 8-5
  • Cezara Ciucur (ACS Floreta Timișoara) – Clara Maxim (ACS Floreta Timișoara) 8-3
  • Victoria Ghișa (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Andreea Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) 8-5
  • Elena Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Elena Murgilă (ACS Floreta Timișoara) 8-1

SEMIFINALE:

  • Eliza Matei (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Cezara Ciucur (ACS Floreta Timișoara) 8-5
  • Elena Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Victoria Ghișa (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-2

FINALA:

  • Elena Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Eliza Matei (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-5

CLASAMENT FINAL FEMININ U9:

Loc Nume Club Țară
1 ADOCH Elena ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 MATEI Eliza ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
3T GHIȘA Victoria ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
3T CIUCUR Cezara ACS FLORETA Timișoara  ROU
5 MAXIM Clara ACS FLORETA Timișoara  ROU
6 PELAGHIE Andreea CS PETROLUL Ploiești  ROU
7 MURGILĂ Elena ACS FLORETA Timișoara  ROU
8 VAȘTAG Ingrid ACS FLORETA Timișoara  ROU
9 GROSU Teodora ACS FLORETA Timișoara  ROU

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here