Start în Cupa României DCNEU U13!

Începând de astăzi, timp de șase zile, la Sala de Scrimă „Ana Pascu” (Floreasca), din București, se dispută întrecerile Cupei României DCNEU la categoria de vârstă U13, individual. Programul competiției este următorul:

  • 25 octombrie – ora 9 – individual – sabie feminin
  • 26 octombrie – ora 9 – individual – sabie masculin
  • 27 octombrie – ora 9 – individual – floretă feminin
  • 28 octombrie – ora 9 – individual – floretă masculin
  • 29 octombrie – ora 9 – individual – spadă feminin
  • 30 octombrie – ora 9 – individual – spadă masculin

În fiecare zi medaliații și sportivii clasați pe locurile 5-8 vor fi premiați de către nume mari ale scrimei românești. Astăzi premierea va fi efectuată de Bianca Pascu, componentă a lotului național de sabie și medaliată cu bronz la Mondialul 2019 și la Europenele 2017. Lista participantelor la concursul de azi – cel de sabie feminin o puteți citi mai jos:

Nume Club Țară Rank
ANDREESCU Daria CSA STEAUA București  ROU 99
ANGHEL Ana Maria CS ACADEMIA DE SCRIMĂ București  ROU 99
AXINTE Sofia CS MUSCHETARUL Iași  ROU 38
BARBATO Sophia Maria CS DINAMO București  ROU 99
BOBEȘ Eva Gimin CS DINAMO București  ROU 25
BURGHELEA Elisa Andreea CS ACADEMIA DE SCRIMĂ București  ROU 99
BURUIANĂ Amalia CS MUSCHETARUL Iași  ROU 19
CHICOȘ Teodora CSȘ UNIREA Iași  ROU 3
CIOBANU Catinca CS MUSCHETARUL Iași  ROU 99
COPOIU Andreea CSȘ 1 București  ROU 33
CORLĂTESCU Sofia Elena CS DINAMO București  ROU 7
COSTIAN Iona ACS DUEL București  ROU 52
COTOC Ana CSA STEAUA București  ROU 18
COTOC Mara CSA STEAUA București  ROU 50
COVALIU Amalia CS DINAMO București  ROU 1
DAN Alexia Lorena CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 10
DUMITRESCU Sara Nicole ACS DUEL București  ROU 22
DUMITRU Sarah Maria CSȘ Slobozia  ROU 13
ELBIBANY Sara ACS SABIA București  ROU 99
ILIE Maria ACS DUEL București  ROU 32
ION Alexia Daria ACS SABIA București  ROU 43
LUPU Maria Victoria CSA STEAUA București  ROU 5
MARCU Alexia Maria ACS DUEL București  ROU 99
MARTINESCU Medeea CSTA București  ROU 30
MATEESCU Ingrid CSTA București  ROU 99
MATEI Irina CS ACADEMIA DE SCRIMĂ București  ROU 99
MIRON Daria CS MUSCHETARUL Iași  ROU 21
MISAILĂ Cristiana ACS SABIA București  ROU 99
MITRUȘ Andreea CS DINAMO București  ROU 14
MOCANIȚA Ina Andreea CSA STEAUA București  ROU 99
MUȘAT Alexandra CSȘ Slobozia  ROU 40
MUȘAT Simona CSȘ Slobozia  ROU 24
NEAGU Marta CSȘ Slobozia  ROU 47
NEMEȘ Ariana Rebeca CSTA București  ROU 14
NICA Alessia Maria CS ACADEMIA DE SCRIMĂ București  ROU 99
OARGĂ Alexia CSTA București  ROU 99
OLARU Andrada CS ACADEMIA DE SCRIMĂ București  ROU 99
OLTEANU Natalia Elena ACS SABIA București  ROU 99
PELIN Briana Valentina CSTA București  ROU 12
PESCARU Amelie CS DINAMO București  ROU 8
PETRESCU Teodora CS DINAMO București  ROU 99
POPA Mara Elena ACSȘ VOINȚA Buftea  ROU 99
PREDESCU Diana Andreea CSA STEAUA București  ROU 99
PUȘCAȘU Alexia Maria CS DINAMO București  ROU 20
RADU Sabina Raluca CS DINAMO București  ROU 27
RUSSO DUȘMĂNESCU Olga ACS DUEL București  ROU 36
SEZER Yasmin Teodora CS DINAMO București  ROU 2
SPĂTARU Andreea CSȘ 1 București  ROU 99
SPĂTARU Elena CSȘ 1 București  ROU 99
STEGARIU Mara CS MUSCHETARUL Iași  ROU 99
TANISLAV Maria CS RIPOSTA București  ROU 3
TUDORANCEA Rebeca Maria CS DINAMO București  ROU 6
TUDOSE Daria ACS DUEL București  ROU 44
VERENCA Andreea Gabriela CSA STEAUA București  ROU 42

 

Componența grupelor din prima fază a întrecerii:

GRUPA 1: Amalia Covaliu, Mara Cotoc, Daria Miron, Alexia Maria Pușcașu, Elisa Andreea Burghelea, Natalia Elena Olteanu, Iona Costian.

GRUPA 2:  Alesia Maria Nica, Amalia Buruiană, Sara Nicole Dumitrescu, Yasmin Teodora Sezer, Ioana Munteanu, Daria Andreescu, Marta Neagu.

GRUPA 3: Daria Tudose, Mara Stegariu, Simona Mușat, Maria Tansilav, Alexia Oargă, Ana Cotoc, Teodora Petrescu.

GRUPA 4: Ina Andreea Mocănița, Ariana Rebeca Nemeș, Alexia Maria Marcu, Catinca Ciobanu, Teodora Chicoș, Alexia Daria Ion, Eva Gimin Bobeș.

GRUPA 5: Andreea Mitruș, Irina Matei, Andreea Spătaru, Sabina Raluca Radu, Sara Elbibany, Maria Victoria Lupu, Alexandra Mușat.

GRUPA 6: Rebeca Maria Tudorancea, Andreea Gabriela Verenca, Ana Maria Anghel, Sophia Maria Barbato, Sarah Maria Dumitru, Mara Elena Popa, Medeea Martinescu.

GRUPA 7: Andrada Olaru, Sofia Axinte, Elena Spătaru, Sofia Elena Corlătescu, Maria Ilie, Diana Andreea Predescu, Briana Valentina Pelin.

GRUPA 8: Alexia Lorena Dan, Andreea Copoiu, Cristiana Misăilă, Olga Russo Dușmănescu, Ingrid Mateescu, Amelie Pescaru.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here