S-a încheiat ediția 2021 a Cupei Aramis la floretă

Sâmbătă și duminică s-au disputat în Sala de Scrimă „Ana Pascu”, din București, întrecerile Cupei Aramis 2021 la floretă, pentru copii și speranțe. Câștigătorii celor șapte concursuri, la patru categorii de vârstă au fost următorii sportivi: MASCULIN: U9 – Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca); U11 – Filip Efros (ACS Floreta Timișoara); U13 – Robert Ghețu (CS Triumf București); U15 – Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara). FEMININ: U11 – Alexandra Nicula (CS Triumf București); U13 – Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara); U15 – Karina Liță (CS Triumf București).

MASCULIN U9 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Toma State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Andrei Martișca (CS Petrolul Ploiești) 8-2
  • George Bia (ACS Aramis București) – Andrei Zaharia (CSM Corona Brașov) 8-0
  • Fabian Vesel (CS Petrolul Ploiești) – David Cojanu (CSM Corona Brașov) 8-1

SEMIFINALE:

  • Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Toma State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-2
  • Fabian Vesel (CS Petrolul Ploiești) – George Bia (ACS Aramis București) 8-7

FINALA:

  • Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Fabian Vesel (CS Petrolul Ploiești) 8-1

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 STATE Robert ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca  ROU
2 VESEL Fabian CS PETROLUL Ploiești  ROU
3T BIA George ACS ARAMIS București  ROU
3T STATE Toma ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
5 MARTIȘCA Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
6 ZAHARIA Andrei CSM CORONA Brașov  ROU
7 COJANU David CSM CORONA Brașov  ROU

 

MASCULIN U11 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Andrei Bratu (CS Petrolul Ploiești) 8-6
  • Daniil Gheorghiță (ACS Aramis București) – Marek Crețu (CSM Corona Brașov) 8-3
  • Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara) – Alexandru Mociofan (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-3
  • Edward Florea (CSTA București) – Victor Vesa (ACS Floreta Timișoara) 8-6

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-4
  • Matei Liță (CS Triumf București) – Daniil Gheorghiță (ACS Aramis București) 8-0
  • Mihnea Ion (ACS Aramis București) – Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara) 7-6
  • Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) – Edward Florea (CSTA București) 8-4

SEMIFINALE:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Matei Liță (CS Triumf București) 8-5
  • Mihnea Ion (ACS Aramis București) – Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) 8-3

FINALA:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Mihnea Ion (ACS Aramis București) 8-3

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 EFROS Filip ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 ION Mihnea ACS ARAMIS București  ROU
3T GRUMĂZESCU Flavius CS PETROLUL Ploiești  ROU
3T LIȚĂ Matei CS TRIUMF București  ROU
5 GHEORGHIȚĂ Daniil ACS ARAMIS București  ROU
6 POPESCU Rareș ACS FLORETA Timișoara  ROU
7 FLOREA Edward CSTA București  ROU
8 STATE Robert ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
9 BRATU Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
10 VESA Victor ACS FLORETA Timișoara  ROU
11 MOCIOFAN Alexandru ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
12 CREȚU Marek CSM CORONA Brașov  ROU

 

MASCULIN U13 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • Matei Negrea (CS Petrolul Ploiești) – Mircea Mărgăritescu (ACS Spadasinii Argeșeni Pitești) 10-7
  • Andrei Stan (ACS Spadasinii Argeșeni Pitești) – Alexandru Mociofan (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-2
  • Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara) – Mihnea Ion (ACS Aramis București) 10-6
  • Victor Vesa (ACS Floreta Timișoara) – Matei Cojanu (CSM Corona Brașov) 9-8
  • David Azamfie (ACS Spadasinii Argeșeni Pitești) – Andrei Gorghiu (CSM Corona Brașov) 10-0
  • Rareș Ciupuliga (ACS Aramis București) – Radu Andronic (CSM Corona Brașov) 10-4

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Robert Ghețu (CS Triumf București) – Matei Negrea (CS Petrolul Ploiești) 10-1
  • Ștefan Oancea (CS Olimpia București) – Andrei Gortoescu (CS Petrolul Ploiești) 10-7
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Andrei Stan (ACS Spadasinii Argeșeni Pitești) 10-4
  • David Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara) 10-7
  • Matei Liță (CS Triumf București) – Victor Vesa (ACS Floreta Timișoara) 10-7
  • Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) – David Azamfie (ACS Spadasinii Argeșeni Pitești) 10-3
  • Filip Gherghel (CS Triumf București) – Albert Man (CSM Corona Brașov) 10-4
  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Rareș Ciupuliga (ACS Aramis București) 10-2

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Robert Ghețu (CS Triumf București) – Ștefan Oancea (CS Olimpia București) 10-3
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – David Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-9
  • Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) – Matei Liță (CS Triumf București) 10-4
  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Filip Gherghel (CS Triumf București) 10-4

SEMIFINALE:

  • Robert Ghețu (CS Triumf București) – Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-5
  • Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) – Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) 10-8

FINALA:

  • Robert Ghețu (CS Triumf București) – Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) 10-3

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 GHEȚU Robert CS TRIUMF București  ROU
2 FEY Alan ACS FLORETA Timișoara  ROU
3T TIMARU Tudor ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
3T EFROS Filip ACS FLORETA Timișoara  ROU
5 LIȚĂ Matei CS TRIUMF București  ROU
6 GRIGOROVICI David ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
7 OANCEA Ștefan CS OLIMPIA București
8 GHERGHEL Filip CS TRIUMF București  ROU
9 MAN Albert CSM CORONA Brașov  ROU
10 GORTOESCU Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
11 AZAMFIE David A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU
12 STAN Andrei A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU
13T VESA Victor ACS FLORETA Timișoara  ROU
13T POPESCU Rareș ACS FLORETA Timișoara  ROU
15 NEGREA Matei CS PETROLUL Ploiești  ROU
16 CIUPULIGA Rareș ACS ARAMIS București  ROU
17 ANDRONIC Radu CSM CORONA Brașov  ROU
18 MĂRGĂRITESCU Mircea A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU
19 COJANU Matei CSM CORONA Brașov  ROU
20 ION Mihnea ACS ARAMIS București  ROU
21 MOCIOFAN Alexandru ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
22 GORGHIU Andrei CSM CORONA Brașov  ROU

 

MASCULIN U15 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • Justin Jarnea (CS Petrolul Ploiești) – David Alexandru (ACS Aramis București) 15-7
  • Filip Gherghel (CS Triumf București) – Vlad-Daniel Micu (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 15-11

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Robert Ghețu (CS Triumf București) – Justin Jarnea (CS Petrolul Ploiești) 15-4
  • Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) – Victor Sabo (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 15-4
  • Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara) – Matei Istrate (CS Petrolul Ploiești) 15-6
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Ștefan Oancea (CS Olimpia București) 15-13
  • Rareș Berceanu (CS Triumf București) – Rareș Ciupuliga (ACS Aramis București) 15-2
  • Tudor Cosma (ACS Aramis București) – David Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 15-5
  • Ethan Fey (ACS Floreta Timișoara) – Matei Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 15-9
  • Andrei Vereș (ACS Aramis București) – Filip Gherghel (CS Triumf București) 15-8

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Robert Ghețu (CS Triumf București) – Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) 15-2
  • Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara) – Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 15-6
  • Rareș Berceanu (CS Triumf București) – Tudor Cosma (ACS Aramis București) 15-4
  • Andrei Vereș (ACS Aramis București) – Ethan Fey (ACS Floreta Timișoara) 15-8

SEMIFINALE:

  • Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara) – Robert Ghețu (CS Triumf București) 15-3
  • Rareș Berceanu (CS Triumf București) – Andrei Vereș (ACS Aramis București) 15-11

FINALA:

  • Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara) – Rareș Berceanu (CS Triumf București) 15-12

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 ROBĂNESCU Mihnea ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 BERCEANU Rareș CS TRIUMF București  ROU
3T GHEȚU Robert CS TRIUMF București  ROU
3T VEREȘ Andrei ACS ARAMIS București  ROU
5 TIMARU Tudor ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
6 COSMA Tudor ACS ARAMIS București  ROU
7 FEY Alan ACS FLORETA Timișoara  ROU
8 FEY Ethan ACS FLORETA Timișoara  ROU
9 GRIGOROVICI Matei ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
10 SABO Victor ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
11 GRIGOROVICI David ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
12 ISTRATE Matei CS PETROLUL Ploiești  ROU
13 OANCEA Ștefan CS OLIMPIA București
14 CIUPULIGA Rareș ACS ARAMIS București  ROU
15 JARNEA Justin CS PETROLUL Ploiești  ROU
16 GHERGHEL Filip CS TRIUMF București  ROU
17T ALEXANDRU David ACS ARAMIS București  ROU
17T MICU Vlad-Daniel ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU

 

FEMININ U11 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Elena Efimov (CS Triumf București) 8-7
  • Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) – Maia Diaconu (ACS Aramis București) 8-5
  • Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) – Yvonne Catană (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-2
  • Alexandra Nicula (CS Triumf București) – Amelia Vînătoru (ACS Spadasinii Argeșeni Pitești) 8-3
  • Anisia Mărăcineanu (CS Petrolul Ploiești) – Laura Icătoiu (CSM Corona Brașov) 8-7
  • Alecsia Chiu (ACS Floreta Timișoara) – Anastasia Banea (CSM Corona Brașov) 8-2

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) 8-7
  • Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) – Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) 8-5
  • Alexandra Nicula (CS Triumf București) –Anisia Mărăcineanu (CS Petrolul Ploiești) 8-0
  • Delia Marin (CSTA București) – Alecsia Chiu (ACS Floreta Timișoara) 8-1

SEMIFINALE:

  • Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) – Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-4
  • Alexandra Nicula (CS Triumf București) – Delia Marin (CSTA București) 8-6

FINALA:

  • Alexandra Nicula (CS Triumf București) – Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) 8-6

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 NICULA Alexandra CS TRIUMF București  ROU
2 DAVID Ștefania ACS FLORETA Timișoara  ROU
3T MARIN Delia CSTA București  ROU
3T DUBĂU Catrinel ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
5 PELAGHIE Alesia CS PETROLUL Ploiești  ROU
6 STĂNESCU Antonia CS PETROLUL Ploiești  ROU
7 MĂRĂCINEANU Anisia CS PETROLUL Ploiești  ROU
8 CHIU Alecsia ACS FLORETA Timișoara  ROU
9 EFIMOV Elena CS TRIUMFBucurești  ROU
10 BANEA Anastasia CSM CORONA Brașov  ROU
11 ICĂTOIU Laura CSM CORONA Brașov  ROU
12 DIACONU Maia ACS ARAMIS București  ROU
13 CATANĂ Yvonne ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
14 VÎNĂTORU Amelia A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU

 

FEMININ U13 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • Amalia Maciu (ACS Floreta Timișoara) – Ilinca Ciocoiu (CS Triumf București) 10-3
  • Lavinia Bondrea (CSM Corona Brașov) – Briana Andrei (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-3
  • Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) – Aida Gavozdea (ACS Balestra București) 10-4
  • Elena Sasu (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Teodora Ioakemidis (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-5
  • Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) – Mihaela Dobrea (ACS Balestra București) 10-1
  • Alexandra Nicula (CS Triumf București) – Anastasia Bugheanu (CS Petrolul Ploiești) 10-3
  • Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Daria Cornea (CS Petrolul Ploiești) 10-9
  • Carla Temeș (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) 9-4
  • Delia Marin (CSTA București) – Yvonne Catană (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-1
  • Alecsia Chiu (ACS Floreta Timișoara) – Ania Petcu (CSTA București) 10-9
  • Bianca Donner (CS Petrolul Ploiești) – Teodora Voicu (ACS Aramis București) 10-9

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Amalia Maciu (ACS Floreta Timișoara) 10-2
  • Lavinia Bondrea (CSM Corona Brașov) – Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) 10-7
  • Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) – Elena Sasu (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-4
  • Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) – Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) 10-3
  • Alexandra Nicula (CS Triumf București) – Ingrid Matei (ACS Aramis București) 9-8
  • Carla Temeș (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-7
  • Delia Marin (CSTA București) – Alecsia Chiu (ACS Floreta Timișoara) 10-3
  • Ilinca Vereș (ACS Aramis București) – Bianca Donner (CS Petrolul Ploiești) 10-2

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Lavinia Bondrea (CSM Corona Brașov) 10-2
  • Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) – Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) 10-5
  • Alexandra Nicula (CS Triumf București) – Carla Temeș (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 10-2
  • Ilinca Vereș (ACS Aramis București) – Delia Marin (CSTA București) 10-3

SEMIFINALE:

  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) 10-6
  • Ilinca Vereș (ACS Aramis București) – Alexandra Nicula (CS Triumf București) 10-8

FINALA:

  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Ilinca Vereș (ACS Aramis București) 10-8

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 ADOCH Alexandra ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 VEREȘ Ilinca ACS ARAMIS București  ROU
3T NICULA Alexandra CS TRIUMF București  ROU
3T MARIȘESCU Maya ACS FLORETA Timișoara  ROU
5 SCAFA Natalia CSM CORONA Brașov  ROU
6 TEMEȘ Carla ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
7 MARIN Delia CSTA București  ROU
8 BONDREA Lavinia CSM CORONA Brașov  ROU
9 MATEI Ingrid ACS ARAMIS București  ROU
10 STĂNESCU Antonia CS PETROLUL Ploiești  ROU
11 SASU Elena ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
12 DAVID Ștefania ACS FLORETA Timișoara  ROU
13 DONNER Bianca CS PETROLUL Ploiești  ROU
14 MACIU Amalia ACS FLORETA Timișoara  ROU
15 DUBĂU Catrinel ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
16 CHIU Alecsia ACS FLORETA Timișoara  ROU
17 PETCU Ania CSTA București  ROU
18 CORNEA Daria CS PETROLUL Ploiești  ROU
19 CIOCOIU Ilinca CS TRIUMF București  ROU
20 VOICU Teodora ACS ARAMIS București  ROU
21 BUGHEANU Anastasia CS PETROLUL Ploiești  ROU
22 DOBREA Mihaela ACS BALESTRA București  ROU
23 IOAKEMIDIS Teodora ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
24 ANDREI Briana ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
25 GAVOZDEA Aida ACS BALESTRA București  ROU
26 CATANĂ Yvonne ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
27 PELAGHIE Alesia CS PETROLUL Ploiești  ROU

 

FEMININ U15 – REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Ilinca Ciocoiu (CS Triumf București) – Carla Temeș (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 14-10
  • Ilinca Vereș (ACS Aramis București) – Teodora Ioakemidis (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 15-1
  • Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) – Emilia Marin (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 15-2
  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Briana Andrei (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 15-1
  • Ingrid Matei (ACS Aramis București) – Elena Sasu (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 15-9
  • Amalia Maciu (ACS Floreta Timișoara) – Sophia Goga (ACS Spadasinii Argeșeni Pitești) 15-13

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Karina Liță (CS Triumf București) – Ilinca Ciocoiu (CS Triumf București) 15-1
  • Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) – Ilinca Vereș (ACS Aramis București) 15-11
  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Ingrid Matei (ACS Aramis București) 15-4
  • Ioana Barbu (CSTA București) – Amalia Maciu (ACS Floreta Timișoara) 15-6

SEMIFINALE:

  • Karina Liță (CS Triumf București) – Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) 13-8
  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Ioana Barbu (CSTA București) 7-6

FINALA:

  • Karina Liță (CS Triumf București) – Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) 7-2

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 LIȚĂ Karina CS TRIUMF București  ROU
2 ADOCH Alexandra ACS FLORETA Timișoara  ROU
3T BARBU Ioana CSTA București  ROU
3T MARIȘESCU Maya ACS FLORETA Timișoara  ROU
5 VEREȘ Ilinca ACS ARAMIS București  ROU
6 MATEI Ingrid ACS ARAMIS București  ROU
7 CIOCOIU Ilinca CS TRIUMF București  ROU
8 MACIU Amalia ACS FLORETA Timișoara  ROU
9 GOGA Sophia A.C.S. SPADASINII ARGEȘENI Pitești  ROU
10 TEMEȘ Carla ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
11 SASU Elena ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
12 IOAKEMIDIS Teodora ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
13 MARIN Emilia ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU
14 ANDREI Briana ACS ATLAS INVICTUS Cluj-Napoca  ROU

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here