CSA Steaua a luat titlul la floretă masculin tineret!

Prima echipă a clubului CSA Steaua a reușit să câștige titlul național la tineret în proba de floretă masculin echipe. Cei patrJu echipieri ai roș-albaștrilor (Tom Gombos, Alexandru Pîrva, Silviu Roșu, Alexandru Sîrb) au trecut destul de ușor de CSU Poli Timișoara, în semifinale, dispunînd de bănățeni cu 45-33. Cealaltă echipă calificată în finală a fost CSTA București (Mădălin Chirnogeanu, Andrei Ciobănică, Ștefan Marin, Gabriel Pavel), care a învins-o pe CS Satu Mare cu 45-40. Finala a fost la dispoziția steliștilor, care nu au cedat inițiativa pe întregul parcurs al meciului, impunându-se cu 45-25. Medalia de bronz a fost câștigată de CSU Poli Timișoara (Vladislav Băicean, Mihail Barbință, Benjamin Bodo), învingătoare cu 45-27 în meciul cu CS Satu Mare (Răzvan Nojea, Nicolas Pop, Matei Serghie).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

SFERTURI DE FINALĂ:

  • CSU Poli Timișoara – CS Petrolul Ploiești 45-20
  • CS Satu Mare – CSȘ Triumf București 45-34
  • CSTA București – CSA Steaua București 2 45-32

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8

  • CSA Steaua București 2 – CSȘ Triumf București 45-30

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

  • CSA Steaua București 2 – CS Petrolul Ploiești 45-28

SEMIFINALE:

  • CSA Steaua București 1 – CSU Poli Timișoara 45-33
  • CSTA București – CS Satu Mare 45-40

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

  • CSU Poli Timișoara – CS Satu Mare 45-27

FINALA:

  • CSA Steaua București 1 – CSTA București 45-25

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 CSA STEAUA București 1 GOMBOS Tom

PÎRVA Alexandru

ROȘU Silviu

SÎRB Alexandru

 ROU
2 CSTA București CHIRNOGEANU Mădălin

CIOBĂNICĂ Andrei

MARIN Ștefan

PAVEL Gabriel

 ROU
3 CSU POLI Timișoara BĂICEAN Vladislav

BARBINȚA Mihail

BODO Benjamin

 ROU
4 CS Satu Mare NOJEA Răzvan

POP Nicolas

SERGHIE Matei

 ROU
5 CSA STEAUA București 2 ALBEANU Justin

BĂLAN Radu

MACHETANZ Jasper

ROȘU Vlad

 ROU
6 CS PETROLUL Ploiești ISTRATE Matei

JARNEA Justin

MACOVEI Alexandru

SANDU Pavel

 ROU
7 CSȘ TRIUMF București BACIU Rareș

BERCEANU Rareș

STOE Ionuț

 ROU

 

REZULTATELE DESFĂȘURATE ALE MECIURILOR:

CSU Poli Timișoara – CS Petrolul Ploiești 45-20

CS Satu Mare – CSȘ Triumf București 45-34

CSTA București – CSA Steaua București 2 45-32

CSA Steaua București 2 – CSȘ Triumf București 45-30

CSA Steaua București 2 – CS Petrolul Ploiești 45-28

CSA Steaua București 1 – CSU Poli Timișoara 45-33

CSTA București – CS Satu Mare 45-40

CSU Poli Timișoara – CS Satu Mare 45-27

CSA Steaua București 1 – CSTA București 45-25

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here