Cupa României SanoVita la sabie U15 – masculin, individual

În ziua a patra a întrecerilor Cupei României SanoVita U15, capul de afiș este ținut de băieții de la sabie. Sunt 39 de sportivi care vor lua startul în concursul de azi, sportivi legitimați la 10 cluburi. Premierea medaliaților și a sportivilor clasați pe locurile 5-8 va fi efectuată de Tiberiu Dolniceanu, campion mondial cu echipa României (2009), campion european la sabie individual (2013) și vicecampion olimpic cu România la Londra 2012. Lista completă a participanților la concursul de azi:

Nume Club Țară Rank
BARA Ianis Alexandru CS DINAMO București  ROU 17
BETEAGU Rareș CS DINAMO București  ROU 26
BOBU Ștefan Cristian CSA STEAUA București  ROU 29
BUSUIOC Andrei CS DINAMO București  ROU 36
CĂLBEAZĂ David Mihai CS DINAMO București  ROU 10
CĂPĂȚÎNĂ Sebastian CSTA BUCUREȘTI  ROU 34
CONETE Alessandro CS DINAMO București  ROU 14
CONSTANTIN Sebastian CSTA București  ROU 99
ENACHE Dacian CSA STEAUA București  ROU 3
ENE Alexander (Sasha) CS RIPOSTA București  ROU 99
ENE Michael CS RIPOSTA București  ROU 28
GAVRILĂ Cristian Marian CSs Slobozia  ROU 7
ISOPESCU Mihai CSȘ Slobozia  ROU 99
LAZĂR Vlad Eduard CS DINAMO București  ROU 44
MACOVEI Cristian CSA STEAUA București  ROU 12
MANEA Noah Ștefan CSM CORONA Brașov  ROU 23
MĂRGINEAN Vlad Luca CSM CORONA Brașov  ROU 46
MICULESCU Alexandru CSA STEAUA București  ROU 8
MIHALACHE Ștefan CSȘ Slobozia  ROU 49
MILITARU David Nicolae CS DINAMO București  ROU 18
MUNTEANU Mihnea Ștefan ACS SABIA București  ROU 38
NĂSTASE Mihnea Andrei CSTA București  ROU 43
NISTOR Nichita CSA STEAUA București  ROU 6
NIȚU Horia CS RIPOSTA București  ROU 15
PANDELESCU Tiberiu Andreas CS DINAMO București  ROU 56
PINTESCU Codrin CS MUSCHETARUL Iași  ROU 49
RADU Matei Alexandru CS DINAMO București  ROU 41
ROȘESCU Iannis CS DINAMO București  ROU 3
SOARE Călin Ioan ACS SABIA București  ROU 42
ȘOMOIOG Mădălin CSȘ Slobozia  ROU 51
ȘTEFAN Mario Alexandru CSA STEAUA București  ROU 99
TASTAMAN Rareș Ștefan CSȘ Slobozia  ROU 48
TATULESCU Nicolae Chrisley CSA STEAUA București  ROU 35
TRAȘCĂ Ionuț Cornel CS VICTORIA Cumpăna  ROU 39
VASILESCU Sergiu CS RIPOSTA București  ROU 11
VELICU Mihnea CS DINAMO București  ROU 22
VÎNĂTORU Darius Ioan CSȘ 1 București  ROU 99
VINTILĂ Eduard Florin CSTA București  ROU 31
VOCHIN Andrei CS DINAMO București  ROU 19

 

Componența grupelor din prima fază a competiției:

GRUPA 1: Iannis Roșescu, Noah Ștefan Manea, Alexander Ene, David Nicolae Militaru, Ionuț Cornel Trașcă, Călin Ioan Soare, Mario Alexandru Ștefan.

GRUPA 2: Ianis Alexandru Bara, Darius Ioan Vînătoru, Mihai Isopescu, Andrei Vochin, Mihnea Ștefan Munteanu, Dacian Enache, Mihnea Andrei Năstase.

GRUPA 3: Mihnea Velicu, Vlad Luca Mărginean, Mădălin Șomoiog, Andrei Busuioc, Nichita Nistor, Horia Nițu, Sebastian Constantin.

GRUPA 4: Alessandro Conete, Rareș Beteagu, Cristian Marian Gavrilă, Nicolae Chrisley Tatulescu, Codrin Pintescu, Sebstian Căpățînă.

GRUPA 5: Cristian Macovei, Alexandru Miculescu, Matei Alexandru Radu, Tiberiu Andreas Pandelescu, Michael Ene, Ștefan Mihalache.

GRUPA 6: David Mihai Călbează, Vlad Eduard Lazăr, Eduard Florin Vintilă, Ștefan Cristia Bobu, Sergiu Vasilescu, Rareș Ștefan Tastaman.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here