Cupa României la sabie pentru cadeți și juniori – masculin, juniori

În ultima zi a Cupei României la sabie pentru cadeți și juniori este rândul băieților de la juniori să înceapă asalturile pentru mult doritul trofeu. În concurs s-au înscris 49 de sabreri, legitimați la zece cluburi din București, Iași, Râșnov și Slobozia. Lista completă a participanților:

Nume Club Țară Rank
AGAVRILOAIE Rareș CSM Iași  ROU 99
ARGATU Ioan Dinu CS DINAMO București  ROU 48
BĂJAN Maximilian ACS DUEL București  ROU 99
BALC David CSM UNIREA Slobozia  ROU 45
BARA Ianis Alexandru CS DINAMO București  ROU 99
BĂRBUȚĂ Andrei CSȘ UNIREA Iași  ROU 21
BORCEA Tudor Ioan CS RIPOSTA București  ROU 99
BUJOR Mihai Alexandru CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 39
CÎDU Casian CSȘ UNIREA Iași  ROU 16
CÎDU Iustin CSȘ UNIREA Iași  ROU 20
COJOCARU Mario CSA STEAUA București  ROU 18
COSTEA Andrei ACS DUEL București  ROU 33
COSTEA Rareș ACS DUEL București  ROU 37
COVALIU Vlad CS DINAMO București  ROU 9
CRISTOLOVEAN Bogdan CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 47
DICU Rareș CS DINAMO București  ROU 31
DOANĂ Cristian CS DINAMO București  ROU 27
DRAGOMIR Eduard CSM UNIREA Slobozia  ROU 5
DUȚU Ionuț CSA STEAUA București  ROU 7
ENACHE Dacian CSA STEAUA București  ROU 25
ENACHE Mihnea CSA STEAUA București  ROU 1
EVA Alexandru CS MUSCHETARUL Iași  ROU 29
GAVRILĂ Cristian Marian CSȘ Slobozia  ROU 53
GHEORGHE Rareș CS DINAMO București  ROU 12
GROSU Cristian CSȘ UNIREA Iași  ROU 26
IACOB Paul CSA STEAUA București  ROU 15
LEPĂDĂTESCU Liviu CSM UNIREA Slobozia  ROU 4
LIONTE Albert Gabriel CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 99
LUPU Nicolas CS DINAMO București  ROU 23
MACOVEI Razvan CSA STEAUA București  ROU 36
MARCU Alexandru CS DINAMO București  ROU 46
MERCURIAN Radu CS DINAMO București  ROU 28
MICULESCU Alexandru CSA STEAUA București  ROU 51
MIHAI Mircea Ioan CSA STEAUA București  ROU 35
MIHNEA Andrei CSȘ UNIREA Iași  ROU 11
MILITARU David Nicolae CS DINAMO București  ROU 56
NISTOR Nichita CSA STEAUA București  ROU 38
NIȚU Horia CS RIPOSTA București  ROU 54
NIȚU Radu (Champ) CS RIPOSTA București  ROU 6
PIETROIU Andrei CSȘ Slobozia  ROU 34
PÎRVU Mario ACS DUEL București  ROU 49
POPA Andrei CSȘ Slobozia  ROU 24
RADU Luca CS DINAMO București  ROU 22
ROȘESCU Iannis CS DINAMO București  ROU 52
SAVA MUSTEAȚĂ Amza CS RIPOSTA București  ROU 99
ȘOVAR Marco CS DINAMO București  ROU 8
STAN Cosmin CSȘ UNIREA Iași  ROU 2
TIPIȘCĂ Răzvan CSM Iași  ROU 19
VASILESCU Sergiu CS RIPOSTA București  ROU 50

 

Componența grupelor din prima fază a competiției:

GRUPA 1: Mircea Ioan Mihai, Rareș Costea, Cristian Marian Gavrilă, Mihnea Enache, Răzvan Tipișcă, David Nicolae Militaru, Iustin Cîdu.

GRUPA 2: Luca Radu, Cosmin Stan, Horia Nițu, Ianis Alexandru Bara, Alexandru Eva, Mario Cojocaru, Andrei Pietroiu.

GRUPA 3: Nicolas Lupu, Andrei Costea, Amza Sava Musteață, Iannis Roșescu, Liviud Lepădătescu, Casian Cîdu, Nichita Nistor.

GRUPA 4: Rareș Dicu, Mihai Alexandru Bujor, Andrei Bărbuță, Ioan Dinu Argatu, Tudor Ioan Borcea, Paul Iacob, Eduard Dragomir.

GRUPA 5: Radu Mercurian, Radu Nițu, Andrei Popa, Rareș Gheorghe, Alexandru Miculescu, David Balc, Albert Gabriel Lionte.

GRUPA 6: Ionuț Duțu, Alexandru Marcu, Sergiu Vasilescu, Dacian Enache, Cristian Doană, Andrei Mihnea, Maximilian Băjan.

GRUPA 7: Vlad Covaliu, Mario Pîrvu, Cristian Grosu, Marco Șovar, Rareș Agavriloaie, Răzvan Macovei, Bogdan Cristolovean.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here